Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy embriónak jár már az örökség?

Egy embriónak jár már az örökség?

Figyelt kérdés
Vagy ki lehet valahogy zárni belőle? 1 hónapos magzat. Én vagyok az egyik örökös. Végrendelet nincs.

2013. okt. 8. 15:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
55%

Ezt így még ki sem tudom találni. Mi a helyzet?

A testvéred terhes és ketten vagytok örökösök? Ebben az esetben, ha a gyerek megszületik, és a testvéred később meghal, akkor utána a gyerek örökli a testvéred részét.

2013. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítok. Egyik szülőm új kapcsolatából származó gyerek. Házasság nem volt, végrendelet nincs.
2013. okt. 8. 15:18
 3/39 anonim ***** válasza:
83%

Tehát az "embrió" a testvéred vagy féltestvéred. Másként nincs értelme a kérdésnek.

Nem lehet kizárni. Ha megszületik, megkapja az egy gyerekrészt.

2013. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%
Ha élve születik akkor jár neki egy gyereknyi rész.
2013. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Féltestvér és ha átiratom a vagyont egy 3. személyre?
2013. okt. 8. 15:19
 6/39 anonim válasza:
78%
Ha a születendő gyermek egyenesági leszármazott és a szülei után örököl, végrendelet nélkül is köteles rész jár neki. Örökségből gyermeket nem lehet kizárni, csak nagyon súlyos indokokkal.
2013. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit írdf körül. Most a szüleid vagy utánad örökölne? Melyik esetre gondolsz? Kinek a gyereke?
2013. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
84%

Megvolt már a hagyatéki vagy nem? Gondolom, nem.

A fél vagyont zárolni fogják a még meg nem született gyermek javára. Nem tudsz majd hozzáférni.

2013. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
az istenit neki! Azt hittem, hogy még gyorsan át tudom ruházni az egész vagyont egy 3. félnek.
2013. okt. 8. 15:24
 10/39 anonim ***** válasza:
85%

Hogy tudnád, ha nincs a neveden?

Ráadásul miért akarnád meglopni a még meg nem született féltestvéred?

2013. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!