Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen két keresztnévvel élni?

Milyen két keresztnévvel élni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok , mindazoktól akiket a szüleik dupla utónévvel "ajándékozták" meg. Vannak e hátrányai a két utónévnek , mit szerettek benne , meg is oszthatjátok hogy mi a 2. utónevetek. Minden ami ezzel kapcsolatos!

#keresztnév #utónév #dupla utónév
2013. okt. 19. 20:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Semmi különös nincs benne, számomra ez a természetes. Szerintem az egyetlen hátránya az lenne ha utálnám a nevet, de ez nem áll fent és meg is lehetne oldani. Én ettől csak jobban érzem magam, különlegesebbnek. Vannak akik azon nyavajognak, hogy sokáig tart leírni, engem őszintén nem hidegen hagy. Még abba sem haltam bele, amikor az érettségin minden lapra le kellett írni kétszer...

Régen csak hivatalos helyeken használtam mindkettőt, ma már viszont így mutatkozok be mindenhol. Aztán megkérdezik melyiket használom, az a válaszom, hogy nekem mindegy, és mindenki meglepődik, mert azt hiszik, akinek két neve van az biztos utálja az egyiket. Hát nem, szerintem ez vicces. Aztán vannak olyanok akik egyszer egyik nevemen szólítanak, egyszer a másikon. Ez is vicces.

Angelika a második nevem.

2013. okt. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ó az Angelika nagyon szép név. A helyedben inkább azt használnám:)
2013. okt. 20. 08:52
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Fú,nekem két nevem van. Alexandra Laura vagyok. Mind a kettő tetszik,de az emberek nem értik meg,hogy a Szandit használom. És akkor ilyenkor mondják,hogy de nekem a Laura jobban tetszik,ezért Laurának foglak hívni. Ilyenkor a falnak tudnék menni. És akkor még ő van felháborodva,ha nem hallgatok a Laurára.
2013. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A Laura is gyönyörű név
2013. okt. 20. 11:27
 15/18 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szeretem, felesleges rossz. Engem konkrétan mindkettőtől a hideg ráz, a másodikat elhallgatom, ahol csak lehet, bár az elsőt is... Én is hamarosan megyek változtatni, a kettő helyett lesz egy szép.
2013. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én az első keresztnevemet utálom, mindenki a másodikon szólít, az elsőre nem is hallgatok. aláírásnál és bemutatkozásnál végig ki kell írni/mondani a teljes nevemet, és ez nagyon macerás, mert elég hosszú. szóval én utálom, szerintem egy büntetés valakinek két nevet adni.
2013. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem is kettőt adtak.

De tulajdonképpen nem is lehet választani, hiszen amelyikkel elkezdtek szólítani születésed óta, ahhoz vagy szokva. És általában az első nevet szokták választani. 10 évesen amikor realizálni tudja egy kisgyerek, hogy nem szereti a nevét akkor hogy álljon át a környezete a másikra? Fura.

Én is próbálkoztam, hogy hívjanak a másik nevemen, mert azt szebbnek tartom, de természetesen nem sikerült. Így 10 év múlva meg végképp nem sikerülne, maximum egy teljesen új környezetben, mondjuk külföldön. (Anna a második nevem.)


Azokat meg tudom érteni amúgy, akik egyáltalán nem tudtak megtanulni élni a nevükkel és nevet változtattak. Ott kénytelen a környezet is alkalmazkodni, nincs mese.:D Mindent az ember boldogságáért.

2013. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
08:52, a válaszomban leírtam, hogy az Angelikát is használom. Mindenki úgy szólít ahogy akar, és van aki ezt választja. A facebookon is Angelika a nevem, mert most éppen olyan kedvem van, hogy a másikat nem írtam ki.
2013. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!