Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesztek az ellen, hogy...

Mit tesztek az ellen, hogy általatok rossznak vélt viselkedést ne vegyetek át a felmenőitektől? Biztosan lehet ezek ellen valamit tudatosan tenni.

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
ha észreveszem magamon,azonnal leállok,vagy ha más szol rám hogy olyan vagy mint... akkor nem sértödöm meg hanem elgondolkodom.
2013. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tolongnak a válaszok.Ne csináljátok már itt is 1000 meg 1000 kérdésben-válaszban olvasni,hogy nem akarnak hasonlítani (ezért,azért,amazért...) szülőre vagy nagyszülőre. Van aki homlokegyenest az ellentéte (bár ez sem egészséges) annak,ami miatt mondjuk szenvedett/idegeskedett de rengeteg olyan van saját tapasztalataim szerint is,amik ellen csak próbálok tenni, kisebb-nagyobb sikerrel és ellenzem és mindig is elleneztem,mégis ott van.Sőt a kor előre haladtával egyre többször. Szeretnék mindent megtenni azért,hogy akaratom ellenére ne váljak olyanná,amilyenné nem szeretnék.:) Na ezt jól megmondtam!:) De ez van. Köszi ha tudtok segíteni és várom válaszaitokat!
2013. okt. 19. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:

1.késö van,van aki lefeküdt

2.munka nap,lehet még csak most ér haza

3.10 perc alatt mit vársz?


1. voltam...

2013. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó,hogy mondod,nem tudtam,hogy ma munkanap volt....Még örültem is neki,hogy épp így szombat este lett aktuális/fogalmazódott meg ez a kérdés,mert itt ilyenkor van pörgés (bár emlékeim szerint pénteken is).Mindegy a válaszod az idő alatt jött míg pötyögtem a kommentem.Örültem neki.Csak mivel a kérdésaláírásban nem fejtettem ki bővebben a gondolataimat úgyis mindenképpen írtam volna.De tény,hogy számítottam több válaszra,igen 10perc alatt.:) Na majd csak jönnek...

1-re: Én sem sértődöm meg,ha jogos,viszont ha nem,akkor a legfájóbb bántás,pont ezért,mert nagyon nem akarok olyan lenni.Az azonnali leállás is jó,csak az lenne jó,ha bele sem kezdené(n)k!:) Köszi!

2013. okt. 19. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni magadat fegyelmezni, és ha kontroll alatt tartod magad, nem az indulat, hanem az eszed irányít, akkor olyna leszel, amilyen akarsz és nem amit negatívpéldaként éltél meg.
2013. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen de valahogy fejlödni kell. ha már észreveszed az már fél siker. elöbb utobb el fogod hagyni. fokozatosság! ne akarj mindent egyböl.akkor semerre se fogsz haladni.
2013. okt. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amint észreveszem, leállok. De ez önmagában nem elég. Ki kell gondolni, hogy ami rossz, ahelyett pontosan hogy csinálnád, és azt begyakorolni. Mert ha nincs konkrét alternatíva, éles helyzetben ösztönösen a látott mintához nyúlsz vissza.

Nekem még sokat segített, hogy 18 évesen pár hónapra odaköltöztem az akkori barátomhoz. Neki nagyon jó családja van, és ezt akkor belülről láttam. Sok mintát át tudtam venni onnan.

Persze van, amiben (pl. takarítás) egyszerűen átestem a ló túlsó oldalára. Ebben a párom próbál az arany középútra terelni :)

2013. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam az a módszer bevált, hogy amikor észreveszem, hogy olyat csinálok pont, amit másba se szeretek, akkor leállítom magam abban a pillanatban. A helyzet elmúlása után meg magamban átgondolom, hogy mikor sikerült a hibába esnem. Így fokozatosan tanulok, fejlődök és ugyanazt a nem kívánatos viselkedést egyre ritkábban követem el, mígnem egyszercsak elhagyom.
2013. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!