Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet az ellen valamit tenni,...

Lehet az ellen valamit tenni, hogy apukám ne verjen el minden pénzt?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után most kapott munkát és már meg is volt az első fizetése, 5 napja kapott kézhez 150 ezer forintot ,de már arra panaszkodik,hogy nincs pénz (számlát,tartozást saját bevallása alapján egyet sem fizetett be)

Általában azt mondja,hogy ételre megy és mi esszük meg, de ez általában nem igaz, nem veti meg a kocsmát sem és a pénz nagyobb részét magára fordítja (amire szüksége azt haladéktalanul megvásárolja, az ár nem számít.)

Amint pénz áll a házhoz bejelenti,hogy na ezt most beosztjuk, nem költekezünk, aztán persze rögtön elkölti 2-3 napon belül.

Ennek az az oka,hogy úgy költ hogy tudja hogy van, és például ha spórolunk akkor azzal úgy van hogy ahhoz hozzá lehet és hozzá kell nyúlni a vészhelyzetben ezért azzal a tudattal vásárolgat,hogy VAN tartalék, és aztán úgy gondolja hogy miért ne költekezzen ott a tartalék pénz, így végül mindig hozzányúl a tartalékhoz.

De ugyan így ,ha tudja hogy nekem vagy a bátyámnak van pénze arra vésztartalékként tekint és ezért én inkább eltitkolom ha van pénzem, mert aztán úgy kiköltekezik, hogy az a választás van hogy ott áll a fiókban a pénzem vagy nem eszik a család.

Anyukám pénzét is ő kezeli, ő pedig nem szól, inkább csak védi,hogy én nem tudom hogy mi mennyibe kerül, meg stb, szóval ez van.

Bár anyukámnak is feltűnt,hogy sok pénzt elver apukám, és én már javasoltam neki hogy apukámmal ne tudassuk azt hogy van spórolt pénz, de szerinte azt nem lehet eltitkolni, meg hogy az milyen dolog...

Van/volt valaki hasonló helyzetben?Mit tennétek a helyemben?


2013. szept. 8. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Apukádat gondnokság alá kellene venni, és anyukádat is, ha őt védi... de apukádat mindenképp gondnokság alá kellene venni, mielőtt komoly, jóvátehetetlen adósságcsapdába hajtja a családot...
2013. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben kivülállónak nagyon nehéz tanácsot adni, mert sok minden információ kellene még a teljes képhez. Az biztos, hogy ha apukád ennyire elkölti minden pénzét, akkor másnak kéne kezelni a kasszát a családban. Próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy vegye át ő az irányítást a pénzügyeket illetően. Akkor majd nem kell védenie senkit, ő dönthet a kiadásokról.

Vagy ha ez nem kivitelezhető, akkor keressetek fel egy háztartási pénzügyi tanácsadót (olyasmit amilyet a tévében is sokszor látni, hogy kimegy családokhoz és segít beosztani a pénzt). Azt mondhatjátok apukátoknak, hogy szeretnétek okosan beosztani a pénzt, és majd jön valaki, aki ebben segít. Az illető részletes tervet készít a kiadásokról és másra nem szabad költeni. Ha ez megvan, megkéritek apukádat, hogy ő is tartsa be, ti is betartjátok, hogy mindenki biztonságban legyen. Talán akkor könnyebb lenne neki is, ha lenne útmutatója.

Vagy ilyesmi cseles megoldás kéne, hogy senki ne sértődjön meg...

2013. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!