Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyenek azok a gyerekek/felnő...

Milyenek azok a gyerekek/felnőttek, kiknek elváltak a szüleik?

Figyelt kérdés
tulajdonságokra gondolok és hogy miben másak
2013. okt. 20. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a párom és a legjobb barátnőm is elvált szülők gyermeke.


A párom kicsit problémás ha úgy vesszük, nem szereti a változást, nem tudja kezelni a konfliktust, pl. egy komoly beszélgetést olyan fejjel kezel, mint egy halálra ítélt kiskutya. Nem szereti a családjával tartani a kapcsolatot, az én anyámat jobban kedveli mint a sajátját, ezzel szemben el szeretne köteleződni, szeretne gyereket, tehát nagyon erősen családra vágyik.


Legjobb barátnőm jellemben, és tudásban is a számomra a példakép ha úgy vesszük. Viszont nem hisz a házasságban a körülötte történő válások miatt, de ennek ellenére a hosszútávú kapcsolatban hisz. Nem túl házias, de szorgalmas, rendszerető.

2013. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben nem másak...


Nekem elváltak a szüleim, rossz gyerekkorom volt (csak tinikoromban váltak el, korábban veszekedések, stb.), a férjem szülei ma boldog 40 éves házasok. Ehhez képest a férjemmel megegyezik a világnézetünk, a családról, gyereknevelésről alkotott gondolkodásunk, stb.


Nem igazán értem, miért lenne "más" az, akinek elválnak a szülei. Esetleg annyiban vagyok más, hogy ebből kiindulva 3x is megfontolom kinek szülök gyereket és már rég megfogadtam, hogy ha felismerem, hogy egy kapcsolat rossz, akkor kilépek belőle. Ezerszer jobb elváltnak lenni, mint szenvedő gyerekeket nevelni.

2013. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok annak híve,hogy ne váljanak el azok a szülők akiknek nem megy.Pont azért,mert tudom,hogy kiskoromban könyörögtem Anyámnak,hogy váljon el.Így mái napig nem tudom megérteni,amikor valaki a gyerek miatt agonizál lépjen-e,meghogy nehogy csonka családban nőljön fel stb. Mert szerintem (ugyebár tapasztalatból) sokkal jobb annak a gyereknek (mégha ezt esetleg akkor ésszel még nem is éri föl) ha külön mennek.

Viszont a házasságról alkotott képemet nem volt egyszerű helyre pofozni ezáltal....

2013. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem most magam másnak,csak mert elváltak a szüleim,talán hamarabb komolyodtam a kortársaimnál.Kicsit korábban felnőttem.Nálunk az alkoholizmus volt a probléma,lehet,hogy én ezért,bár nem tudatosan választottam olyan férjet aki,utálja az alkoholt,esetleg szilveszterkor iszik :)Igyekszem a gyerekemnek minden olyasmit megadni,amiben nekem nem volt részem,illetve "megvédeni " olyasmitől ,amiket én átéltem,de nem kellett volna.
2013. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiben sem különbözik a tulajdonságuk olyan gyerektől vagy felnőttől, mint akinek elváltak a szüleik. Egy ember életére a gyerekkori stressz, a feldolgozatlan események a meg nem magyarázott döntések, a veszekedések, az instabil családi élet sokkal nagyobb hatással vannak, mint egy normálisan lezajlott válás, vagy mint két különélő de boldog kiegyensúlyozott szülő. Tehát lehet kiegyensúlyozottabb egy olyan felnőtt akinek normálisan váltak el a szülei, mint egy olyan, akinek együtt maradtak de állandóan veszekedtek meg harcoltak egymással.
2013. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon korán elváltak a szüleim, aminek tulajdonképpen még örülök is, hiszen ha később történik meg, akkor tudatosan is felfogtam volna a körülöttem folyó dolgokat, és nagyobb sérülést okozott volna. természetes dologként kezeltem, hogy apám nincs jelen az életemben.

anyukámtól és az anyai nagyszüleimtől rengeteg szeretetet kaptam, sosem volt hiányérzetem.


annyiban hatott a későbbi életemre a dolog, h nem hiszek a házasságban, nehezen bízom meg az emberekben, nem szívesen közösködöm a párommal, mert apám elég undor módon húzta le anyumat a váláskor.

annak ellenére, hogy hosszú boldog életet tervezünk a párommal, azért fel vagyok készülve arra is, h egyedül kell majd felnevelnem a közös gyerekünket.

2013. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párom szülei elváltak, persze pontosan nem tudhatom de szerintem nem ez viselte meg. Az viszont egyértelműen, hogy miután anyuka magára maradt teljesen a fiára telepedett, tiltotta a lányoktól, mert elveszik a kisfiát. Ebből származnak hátrányai.
2013. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Catharina89 válasza:
Sztem nemtől függ. :D Általában bizalmatlanabbak, egy torz családkép alakul ki bennük. Akik az apjukat vesztették el, azok a férfiakban való hitet veszti el, hiszen az apa az első hős, aki támogat. De ha ez nincs.. akkor üresség marad utána nyilván. Ha anyuka nincs, akkor önmagát veszti el, nincs példakép. Legalábbis magamból kiindulva. Szóval sztem aki azt mondja, hogy semmivel sem másabbak, az hazudik. Vagy nem váltak el a szülei és nem tudja milyen érzés, vagy csak bemeséli magának, hogy nincs semmi probléma.
2013. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!