Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak vele?

Most mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
a szüleim elváltak. van egy 17 éves öcsém, én 24 vagyok. úgy jött ki az élet, hogy nekem sikerült egy nagyszerű párt találnom, és ideköltöztünk az öcsémmel a vőlegényemhez és anyósomhoz... minden ok, de hát a kamaszok... egyszer már el kellett mennie, akkor visszakönyörögte magát és megigérte, hogy több baj nem lesz. most megint nagyon szemtelen és tegnap hívtak fel a sulijából, hogy gáz van bent. nem jár rendesen és a tanulmányai is rosszak. délutáni (felzárkóztató) iskolába jár, most végezné a 8.at, de ha megbukik kezdheti a 7-8-at előröl. amikor visszajött anyósnak meg lett ígérve, hogy több baj nem lesz vele, úgy kértem a páromat, hogy ne szólja el magát neki. nem tudom mit tegyek, már elegem van abból, hogy mindig én tartsam a hülyeségei miatt a hátamat. anyja-apja szarik a fejünkre, nem értem miért csinálja ezt velem, ráadásul egy csomót veszekszem miatta a párommal is és nem akarom, hogy a kapcsolatom is rámenjen, viszont szívem nincs kirakni.
2009. nov. 12. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele. Emlékeztesd, hogy megígérte, nem lesz probléma. S ha nem változtat útilaput kötsz a talpára. Mert bár nagyon szereted, hülye azért nem vagy. Hajlandó vagy segíteni neki, de a hátadat nem tartod helyette, s ha maradni akar itt az ideje tenni érte. 17 évesen nagyfiú, már meg kell értenie. Nyugodtan mondd el azt is, hogy a kapcsolatodat sem hagyod, hogy feleméssze az, hogy a hülyeségei miatt veszekedtek. Itt az idő megtanulnia a saját lábára állni.
2009. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 17 évesen még csak a nyolcadikat koptatja,akkor lehet tanulási zavara(is)van.Vidd el a nevelési tanácsadóban.Ha csak simán lusta,azt is megbeszélik a fejével!

Azonkívül a válás se mindegy neki.Beszélj a tanáraival,Ha nem jár be,jelentheti azt,hogy valaki megbántotta az iskolában.

2009. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az öcséd megkapta már a lehetőséget, amivel nem tudott élni. Megértem, hogy segíteni szeretnél neki, ez így látszik, hogy nem megy, azzal meg hoyg titkolózol az anyósoddal szemben, tulajdonképpen őt árulod el. Az öcséd már elég nagy ahhoz, hogy felérje ésszel, mi lenne a helyes, nem szép dolog tőle, hogy visszaél a jóindulatotokkal. Az anyósoddal szemben pedig te vagy sáros, semmi jogod belerondítani az életébe egy ilyen problémagóccal, mint az öcséd, ezzel egy életre hazavághatod a kapcsolatodat vele. Nyilván számodra is teher már ez az egész, azért írtál ide. A testvéred meg nőjön föl, és ne más életét tegye tönkre.
2009. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

így h írtok jönnek, mik maradtak ki...

már beszéltem vele, és nagyon szemtelen, mindenre bólogat, de ott van a szemében és a száján az a mosoly, hogy mond csak leszarom....

a másik, hogy azért 8.os, mert amikor váltak a szüleink, akkor sok gondunk volt, akkor még én is velük laktam és hát sokat nem tudtunk tanulni (szerencsére én jobban tudtam figyelni a suliban ezért nem volt akkora probléma mint neki) volt már nevelési tanácsadónál is, azok már "megzsarolták" hogy ha így folytatja akkor bezárják egy nevelőotthonba. akkor nagyon megijedt és az hatott rá. viszont nem mondthatjuk el a nev.tan.adónak, hogy nálam él, mert akkor egyből elvennék. viszont mosmár tudatosul benne, hogy lassan 18 és már akkor nem vihetik ilyen helyre.

szóval tanácstalan vagyok és hiába beszélek vele, nem hallgat rám...

2009. nov. 12. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor bizony beszéljen vele a párod. Ő a főnök, náluk laktok. Ha ott lakik az ő szabályait kell követnie neki is. Tetszik vagy sem. Mindenhol az életben vannak írott és íratlan szabályok azt pedig illik betartani. Ha nem, mehet.
2009. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Egy időben elhelyezett, megfelelő erősségű pofon mindent helyretesz. :)
2009. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! lehet, viszont MI kaptunk elég pofont kiskorunkban ahhoz, hogy megfogadtam hogy SOHA DE SOHA NEM FOGOK POFONOKKAL IRÁNYÍTANI, SE TÖBBET ELFOGADNI!
2009. nov. 12. 12:57
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
akkor ne csodálkozz ha a fejedre nő. Kaptam én is elég pofont, sőt, a derékszíj csatos végével való náspángolást: Mégis azt mondom, hogy egy időben elhelyezett pofon csodákra képes.
2009. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

akkor majd szólok a bátyjának, hogy tegye meg.

hátha helyre rakja

2009. nov. 12. 13:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy pár bátyi pofon helyrerakná,agyon meg mégse csaphatjátok.

Ha nevelési tanácsadó nem is segíthet-egyébként ennyi idősen nem hinném,hogy elveszik-egy iskolai pszichológus nem ártana,ha elbeszélgetne vele.

Írtad többen vagytok testvérek.Üljetek vele le mind egyszerre(mehet a párod is és az anyósod-ha nem ragadja el az indulat),adjatok neki ultimátumot,hogy vegye komolyan a dolgait és akkor segítitek.Ha idén sikerül is befejeznie az iskolát,még mindig szakmát kell tanulnia.Ha nem maradhat nálatok,akkor nem fog neki sikerülnie és ott fog tartani lassan,mint a szüleitek.Ennyi idősen nincs barátnője?Ha van,őt is vonjátok bele.

A mindenkit lesajnálok-mosoly egyébként a legtöbb fiatalban bent van,majd kinövi,a legrosszabb ha szóvá teszed,mert akkor igazolva érzi magát.

2009. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!