Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiből szintén harapófogóval...

Akiből szintén harapófogóval kell kihúzni mit szeretne, mert magától nehezen hoz fel dolgokat: Hogy mondtátok el a párotoknak, hogy készen álltok a családalapításra, gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Párommal már egy éve szóba hozta, hogy szeretne a közeljövőben családot, én akkor viszont még hezitáltam, eltereltem ezt a gondolatot, hogy majd...


Viszont pár hónapja megváltozott valami bennem, már minden gondolatom a gyerek körül forog, de egyszerűen nem tudom hogy hozzam fel újra a témát kettőnk között.

Ugyanis a párom azóta meg sem említette, pedig már abba hagytam a fogamzásgátló szedését, állandóan mutogatom neki a barátok baba fotóit, lelkesen dicsérem őket milyen édesek, unokaöcsémet is mindig hozom hozzánk játszani, hátha elejt egy megjegyzést, amibe belekapaszkodhatnék....


Kicsit elbizonytalanít, hogy ennyire nem "ugrik" a baba témára, én pedig elég visszahúzódó vagyok, ha komoly dolgokról van szó, úgy kell belőlem mindent kiszedni, magamtól sosem nyílok meg.

Minden egyes alkalommal, ha együtt vagyunk elhatározom, hogy na majd most, végül dühösen alszom el, hogy már megint nem tudtam neki kezdeni.


Kérlek adjatok tanácsot hogy kezdjek neki, kinek mi vált be, hogy tudott megnyílni, nyíltan beszélni mit szeretne...


2013. okt. 22. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Írd le, nyomd a kezébe! - vagy nem is tudom,

de arra nem gondoltál még, hogy ha ennyire nem tudsz kommunikálni vele, akkor talán mégse ő az "igazi"?

Vagy hogy gondolod, később hogy lesz?

2013. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtad meg neki, hogy már nem szeded a fogamzásgátlót?

Ez elég könnyelműség, ha mér nem tudod, hogy valóban akar-e gyereket?

Nem célozgatni kell, hanem beszélgetni a témáról vele, még pedig miné lelőbb. Nem biztos, hogy jól fogadná, ha bejelentenéd neki, hogy jön a baba.

2013. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Lehet félre érthető volt, de tud róla, hogy már nem szedem a fogamzásgátlót. Eleinte óvszerrel védekeztünk is, mostanában viszont már csak az 50-50%-os megszakítást alkalmazza. Ez lehet jó jel is akár, hogy nem bánná, ha jönne a baba, de nem mond semmit!


Az hogy nem ő lenne az igazi megsem fordult a fejemben, tudom, érzem hogy ő az, csupán én vagyok ilyen érzelmi megnyilvánulásból zokni...

2013. okt. 22. 21:34
 4/15 büdösmacska válasza:
100%
Ha egy éve ő hozta szóba akkor szerintem nyugodtan felvetheted a témát. Nem hiszem, hogy meggondolta volna magát. Lehet, hogy azért nem reagál a célozgatásaidra mert anno nem mentél bele és nem szeretné erőltetni.
2013. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"viszont már csak az 50-50%-os megszakítást alkalmazza"


Ez általánosságban a férfiaknál nem jelent semmit! Rengetegen vannak, akik nagy ívből tesznek arra, hogy ennek mi lehet a következménye.


NE alapozz ilyesmire! Szedd össze magad, kérdezz!

Menj el pszichológushoz, kezeltesd magad, de ez hosszú távon nem normális, hogy a legalapvetőbb dolgokat se tudod megbeszélni.

Más az, hogy valaki nem fecsegős típus, és más, hogy akkor se szól, ha elengedhetetlen lenne.

2013. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen vagyok, amikor nem tudom elmondani, leszoktam irni egy papirra és a kezébe nyomom.
2013. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit nem lehet ezen megbeszélni? Jobb lesz, ha becsúszik a baba, ő meg még nem lesz kész a családalapításra?

Szépen leülteted, hogy: Szívem, nem tudom, gondolkoztál-e mostanában a közös jövőnkön, mert nekem egyre többet jár a fejemben. Én úgy érzem, kész vagyok veled a családalapításra, lassan azt is el tudom képzelni, hogy babát vállaljunk, persze csak ha te is így gondolod. Nem tudom, te hogy látod ezeket a dolgokat, mi a véleményed róla?

Vagy valami hasonló.

2013. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, köszönöm, szépen megfogalmaztad hogy kellene neki kezdenem.


Az leírásos verzió is jól hangzik, de az már számomra is kínos lenne, ha erről a témáról levelezgetnék, elvégre a jövőnkről van szó, nem arról, hogy vegyünk még egy kutyát.


Arra gondoltam, hogy egy nap, mielőtt találkozunk telefonon közlöm vele, hogy régóta szeretnék vele megbeszélni valamit... Mikor találkozunk elkerülhetetlen, hogy kihúzza belőlem mit akarok mondani, így kénytelen lennék előállni a témával.

2013. okt. 22. 21:59
 9/15 anonim ***** válasza:

"egy nap, mielőtt találkozunk"


Várjunk, nem is éltek együtt? Nem azt kéne előbb?

2013. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pontosítás: egy nap mielőtt hazaérünk este a munkából.
2013. okt. 22. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!