Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiből szintén harapófogóval...

Akiből szintén harapófogóval kell kihúzni mit szeretne, mert magától nehezen hoz fel dolgokat: Hogy mondtátok el a párotoknak, hogy készen álltok a családalapításra, gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Párommal már egy éve szóba hozta, hogy szeretne a közeljövőben családot, én akkor viszont még hezitáltam, eltereltem ezt a gondolatot, hogy majd...


Viszont pár hónapja megváltozott valami bennem, már minden gondolatom a gyerek körül forog, de egyszerűen nem tudom hogy hozzam fel újra a témát kettőnk között.

Ugyanis a párom azóta meg sem említette, pedig már abba hagytam a fogamzásgátló szedését, állandóan mutogatom neki a barátok baba fotóit, lelkesen dicsérem őket milyen édesek, unokaöcsémet is mindig hozom hozzánk játszani, hátha elejt egy megjegyzést, amibe belekapaszkodhatnék....


Kicsit elbizonytalanít, hogy ennyire nem "ugrik" a baba témára, én pedig elég visszahúzódó vagyok, ha komoly dolgokról van szó, úgy kell belőlem mindent kiszedni, magamtól sosem nyílok meg.

Minden egyes alkalommal, ha együtt vagyunk elhatározom, hogy na majd most, végül dühösen alszom el, hogy már megint nem tudtam neki kezdeni.


Kérlek adjatok tanácsot hogy kezdjek neki, kinek mi vált be, hogy tudott megnyílni, nyíltan beszélni mit szeretne...


2013. okt. 22. 21:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

"mielőtt találkozunk telefonon közlöm vele, hogy régóta szeretnék vele megbeszélni valamit... "

Jaj,ne ettől betojik.

szerintem egy összebújáskor, mint vágyat említsd: olyan jó lenne kis családka (két családom van=két gyerek ezt jelentette)


Tagore:

A kezdet

"Honnan jöttem, és hol bukkantál rám? - kérdezi a gyermek az anyját.

És ő könnyes mosollyal válaszol, gyermekét keblére vonva:

"A szívemben rejtőztél, drágám, mint a vágy."

[link]

2013. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát egy éve miben maradtatok, amikor ő felhozta, és nemet mondtál? Mi lesz, ki és hogyan fog szólni erről legközelebb?


a fogamzásgátlást ha abbahagytátok, akkor megbeszéltétek, ugye? Na, akkor mik hangzottak el?

2013. okt. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"csupán én vagyok ilyen érzelmi megnyilvánulásból zokni..."


Nem vagy, hát ide is kiírtad, mit szeretnél.:)

2013. okt. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg,hogy írjátok össze a karácsonyi kívánságlistátokat,amire te azt írod,hogy kisbaba.Aztán cseréltek és mindenki választ valamit a listáról,amivel megajándékozza a másikat.


Vagy a barátok babafotói közül választhatnál egyet és kitehetnéd háttérképnek.


Vagy vegyél erőt magadon és mondd el neki,hogy számodra most vált aktuálissá az egy éve feltett kérdése.

Szerintem örülni fog neki.Valószínűleg csak a te beleegyezésedre várt.

2013. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Amikor anno összeköltöztünk,ő rögtön felhozta a gyereket. Én mondtam neki szépen,hogy még túl friss a dolog, szeretném ha még élnénk kicsit(úgy egymásnak),kirándulgatnánk stb, és majd 1-2év múlva jöhet a gyerek.

Aztán munkahelyi gondjaink lettek+valahogy ellustultunk,és az 1-2évből lett 4-5év.

A 6.évben már megoldódtak a munkahelyi problémák(itt ezalatt azt értem hogy az ország másik végébe kellet járnom sokat). Már én hoztam föl egyre gyakrabban a gyerekvállalást. Válasz: Majd!

Ez volt 1éve. Már azt sem tudom él-e még?

2013. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!