Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem gps jeladót akar a...

A férjem gps jeladót akar a leendő gyerekünkre, ez szerintetek is ésszerű?

Figyelt kérdés

Még csak tervezzük a babát és a férjem ennek kapcsán azt mondta, hogy a gyerekre születése után gps jeladót akar. Állítólag már van ilyen szolgáltatás, van egy pici jeladó, amit a ruhájára kell tenni. Ha jól olvastam már ilyen cégek foglalkoznak ezzel, mint akikhez házak vannak beriasztva és pl akkoris jelez a jeladó, ha x távon kívül van a viselője. Tőlem némileg idegen az ötlet, nemigen hallottam még ilyet. A férjem szerint a mai világban ő nagyobb biztonságban érzi így a gyerekét és hogy csak addig, amíg kicsi, ő sem nyomozgatna egy tinédzsert. Mert hogy naponta hallani gyerekrablásokról és egyebekről és nem csak gondatlan szülőktől visznek el gyereket.

Mit gondoltok erről? Nem azt mondom, hogy nincs benne ráció, de mégiscsak jeladót a gyerekre...

Élnétek ilyen lehetőséggel?


2013. okt. 23. 17:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a 2 éves fiam a szemem előtt tűnt el miközben néztem. Nem akartam elhinni. Néztem jobbra balra hol van, végül a játszótér más pontján tűnt fel. Nem kell sci-fi-re gondolni, csak simán ment, elment előtte egy nagyobb gyerek ellenkező irányba, s ő a takarásában pont megfordult s a takarásban elment vagy 15 méterre.


Na ilyenkor elég egy kis figyelmetlenség, egy tereptárgy, kevesebb szerencse s már nincs meg a gyerek.

Mennyivel jobb ha mire rendőr hívásáig fajul a helyzet, csak megnézik, hol jelzi térképen. De szerintem az se kell, gondolom az okostelefonon jelzi hol a gyerek.


Na sikerült bekapcsolnom a jeladómat. Várjatok egy kicsit, valaki csenget.

2013. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
33%

Vannak picik blablabla. De mondom, ha ezt ő civilként tudja, hallott már róla, mit gondol, az emberrablók nem? Megnézik neten, hogy néz ki, megveszik, kipróbálják. Azt meg ne mondja nekem senki, hogy az emberrabló olyan kedves és aranyos, hogy a gyereknek csak a kabátját veszi le... gyakran teljes új ruhatárat adnak rá.

Nem azt mondom, hogy kártékony a gyereknek, de fölösleges. Aztán az is lehet, hogy kényelmetlen, árulkodik róla fellengzésből a többi gyereknek...

2013. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
17%

Jaj de jó! Anyám csengetett. Megtalált!!! Hazavisz. Sziasztok, most megyek. Este még jövök. Gondolom, azóta már otthon is van net.


42F

2013. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
85%

Nalunk parom szerel ilyeneket. Mind a kettonk autojaban van es a gyerekem ruhajaban is lesz amint akkora lesz hogy egyedul fog jarni suliba...

Mi szoktuk egymast nezni (en pl azert hogy mire hazaer a vacsora az asztalon legyen...) O azert hogy tudja mennyiveel megyek es hol vagyok :)

2013. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
3%
Mi ezt csereberéljük a haverokkal. Értelemszerűen senki se hordja magán amikor a kuplerájba megy.
2013. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj... Örülj neki szerintem, hogy aggódik. Ez alapján, így ismeretlenül, legalább nem lesz egy leszarom típusú apuka.
2013. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyacégem is foglalkozik ilyesmivel, de nálunk nem emberrablásban, csak "sima" eltűnésben gondolkodnak. A mi cuccunk egy egyszerű nyakba akasztható jeladó.

Bár jobban belegondolva, amíg nem lesz mindennapos dolog az első pár órában a gyermekrablók se fogják a ruha alatt vagy a ruhában keresni a jeladót, csak ha véletlenül megtalálják amikor átöltöztetik. Az első órák a meneküléssel telnek. Közben pedig egy telefonnal is lehet követni a gyereket. A távfelügyelet meg küldi a járőrt.

2013. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
41%
Anyósra is szerelhető? Félre ne értsetek nem azért akarom tudni hol van, hogy megtaláljam. Örülök mikor elveszik, de aztán folyton hazajön. Azért kell, hogy mostantól sohase legyek otthon mikor megjön.
2013. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
XD
2013. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem keressetek egy jó pszichiátert!

Később nehezebb a gyógyulás!

2013. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!