Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell egy szülőnek...

Meddig kell egy szülőnek anyagilag támogatni felnőtt gyerekét? Avagy hogyan segitsek anyukámnak?

Figyelt kérdés

Húgom 30 éves. Vállalkozó. Otthon él anyukámmal. Én férjez mentem 5 éve és külön élek a férjemmel. Anyukám nyugdijas, apukám meghalt.

Hugomnak állandó anyagi problémái vannak. De annyira, hogy már BAR listán is vannak és mindenkinek tartoznak. Anyám is. Mert szegény veszi fel a kölcsönöket és a hiteleket, mert húgom már nem kap. Van 80ezer Ft nyugdija és abból 60ezret fizet hiteltörlesztést. A múltkor 3 hónapig nem volt náluk gáz, mert nem fizette tesóm a számlát. Anyám kölcsönkér 300-500 ezreket barátoktól és nem tudja visszaadni. Jelzálog van a házon. De nem spórol semmit. Állandóan anyámat nyúlja le még igy is, hogy alig van neki pénze. És ez mostanában derült ki, én nem tudtam, hogy ilyen rossz a helyzet.

Adnék én szivesen anyunak, de tudom, hogy tesóm lenyúlná tőle. Ráadásul decemberben fog születni a babánk és a lakáshitelt törlesztjük. Nem nagyon ugrálhatunk mi sem.

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy ne adjon tesómnak többet, ne kérjen kölcsön és fizettesse vissza vele a tartozásokat? Anyám 60 éves és hugom miatt teljesen eladósodott. Húgom meg röhög a markában és 30 évesen úgy gondolja, hogy teljesen normális, hogy egyik hitelt azért veszi fel, hogy a másikat fizesse. Csakhogy már nem kap hitelt sem, mert BAR listára kerültek. Anyám azárt mert adóstárs a jelzálog miatt. Félek, hogy el fogja venni a bank a házat és mindenüket. Mit tegyek? Húgom nem érdekel, de anyukámat sajnálom.


2009. nov. 12. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád költözzön oda hozzátok aztán hello, a házzalmeg valami olyat kellene h eladni és abból kifizetni a hiteleket
2009. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jó ötlet, hogy költözzön hozzátok anyukád, már ha megoldható persze. a házat meg el kell adni, abból kifizetni a jelzálogot és minden egyéb hitelt, ami hivatalos(fontosak a barátok, de a hivatalos kölcsönöket kell előbb visszafizetni). persze az is belejátszik a dologba, ha a húgod esetleg tulajdonostárs a lakásban(ha esetleg apud után örökölt), mert akkor gondolom nem engedi eladni.
2009. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagynénémet is így kihasználják a gyerekéék, és nekem néha panaszkodik rájuk, de ugyanakkor azt mondja, hogy amíg csak bír megad nekik mindent, mert mégiscsak a gyerekéről, menyéről, unokáiról van szó, erején felül is ellátja őket, mind pénzzel mind mindennel..ilyen típus..tudja hogy egyedül nem boldogulnak
2009. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, mire költi. Ha elszórakozza, akkor igazad van.
2009. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, én is ismerek néhány olyan anyát, akinek az az életszemlélete, hogy "ha megszültem, köteles vagyok életem végéig gondját viselni". Az ilyennek mondhatsz bármilyen észérvet, nem jut el az értelméig. Nem tudok okosat írni, mert meglátásom szerint az nem megoldás, hogy költözzetek össze anyukáddal.Annak előreláthatólag az lenne a vége, hogy te is beszállnál a kölcsön törlesztéseibe, mert megszakadna a szíved, látva, hova jutott. (és arról nem is beszélek, hogy ne adj isten, egyszecsak megjelenne a húgod is, hogy az utcán lakik, fogadd be) Jelzáloggal terhelt házat nemigen hiszem, hogy legálisan el lehet adni, vagyis abból is csak baj lenne, mert lehet, hogy becsapnák anyukádat a hiénák.
2009. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

gondolom egyutt erzel anyukaddal, de azt nem szeretned h veled lakjon. neked mar sajat csaladod van, es valoszinuleg ha oda is koltozne anyukad sok vita lenne. maskepp akarjatok nevelni a gyereket, a ferjedet zavarja az anyos, lehet h te sem fogod jol turni az anyai gondoskodast, a szexrol nem is beszelve. ugyhogy szerintem ez csak vegszukseg eseten megoldas.

viszont anyukad nem fogod tudni lebeszelni arrol h segitsen a hugodnak, barmibe is keruljon, ha idaig eljutott, nem hiszem h eszervekkel vagy a hugod elleni uszitas illetve racionalizalas segitene. a hugod meg gondolom ha eddig nem zavartatta magat, ezutan sem fogja erdekelni h mit muvel anyukaddal.

a megoldas szerintem az lenne h felszakitani vhogy anyukad es hugod kozti kapcsolatot, a lakotarsi viszonyt legalabbis mindenkepp. ha kulon laknak, lehet nem fog mindennel anyukadhoz rohanni. ha kijon a lakas arabol 2 garzon akkor mindenkepp ezt javaslom. vagy begszukseg eseten akar alberletet is. lakast eladni, belole kifizetni az adossagot, a hugodnak adni vmennyi penzt es sajat utjara engedni, ideje h boldoguljon egyedul. az is segitene ha a hugod kapna maganak 1 ferfit, de ez nem a ti doglotok es ha talal is, evekbe telik mig osszekoltoznenek. szoval szerintem beszeld ra anyukad h koltozzon kulon, barmi aron.

2009. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te foglalkozz a gyerekkel, ezt meg oldják meg ők!!


Ti már külön család vagytok, nem várhatják el hogy a gyerektől vonjátok meg a falatot az ő hülyeségük miatt!!!


Ha valaki vállalkozó és agyonvissza eladósodik inkább minthogy egyszerüen abbahagyná azt ami nem megy és inkább elmenne dolgozni, az meg is érdemli!!!!


Okosabb ha kivonod magad, mert nektek is ott a hitel!!! Az legyen a legfontosabb meg a gyereked!!!


Anyuka meg jobban tenné ha eladná a maradék házát és bemenne egy öregek otthonába, akkor a testvéred rákényszerülne végre arra hogy dolgozni menjen!!!!!!

2009. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb úgy meggyőzni anyukádat ha azt mondod neki hogy mivel már nem tud több pénzt adni a hugodnak, így adja ela házat, vagy menjen az öregek othonába mert akkor még kapni fog valamennyi pénzt a ház árából amita hugodnak adhat!!!


Sztem úgysem fogja tudni felfognia folyamatot, de igy legalább nem kerül az utcára!!!

Az otthonban lessz társasága és ugyanugy megkapja a nyugdíjjat is.


A hugod meg ezáltal kikerül a képből.

Nem lesz kit fejni tovább, csak ezt anyukádnak ne mond!!

2009. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

60 évesen öregek otthonába.. XD

Nagyon fiatal lehetsz te még.

2010. márc. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!