Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy építkezés, házfelújítás...

Egy építkezés, házfelújítás megerősíti vagy legyengítheti a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy öregebb jó állapotban lévő tégla házat telekkel. Anyagiakkal elvileg nem lesz gond. A párom kőműves, segédmunkásokkal akarja megoldani a munka javát.

Az érdekelne, hogy akik már voltak ilyen helyzetbe, nekik erősítette, vagy gyengítette a kapcsolatukat az ilyen nagyobb "vállalkozás"?


2013. okt. 25. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettő nem függ össze. Minden közös megbeszélésen alapszik. Ha közös a ház, közösen kell azt is eldönteni, hogy mi és hogyan legyen. Ez nem is erősít de nem is gyengít, nincs miért. Az élet velejárója.
2013. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Elvileg erősítenie kellene, mivel együtt örültök annak, ahogyan látjátok alakulni, szépülni a közös házatokat, a leendő otthonotokat.
2013. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert már mindkettő verzióról hallottam már. Hallottam olyat, hogy a közös cél megerősítette a kapcsolatot, viszont olyat is hallottam, hogy mire elkészült a ház, ment is eladásra, mert zátonyra futott a kapcsolat. Lehetséges, hogy emberfüggő, függ attól is milyen kompromisszumokra képes a pár. Érdekelne a véleménye azoknak, akik ezt átélték, a nehézségeik és a pozitív részei a dolognak.
2013. okt. 25. 10:21
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Én inkább olyanokat hallottam, h míg a férfi dolgozott a háznál, addig az asszony összeszűrte a levet valakivel...
2013. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Max azért mehetett tönkre,mert az építkezéshez pénz kell,amit nehéz megteremteni,ez tuti sok stresszt okoz,és ez bizony vezethet a kapcsolat megromlásához.Nálatok viszont megvan a pénz,a szakik bénázása miatt sem fogtok bosszankodni,hisz a párod csinálja,úgyhogy minden megvan ahhoz,hogy ez csak erősítsen a kapcsolatotokon:)
2013. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a mi példánkat tudom neked leírni. Mi felújítottunk és nálunk volt minden, rontott a kapcsolatunkon, de javított is.

Nálunk sajnos sok 100 ezres nagyságrendű felújítások voltak és sajnos hónapról-hónapra csináltunk 1 dolgot ami kb. úgy jött le, hogy szinte semmit nem haladunk, feszültek voltunk és bizony voltak vitáink is. De, ahogy ezeket letudtuk már könnyebb volt, tudtunk havonta több dolgot is csinálni, megvenni és akkor láttuk, hogy igen is haladunk, örültünk neki és jó volt látni, hogy ezt együtt csináltuk.

Most, hogy vége, élvezzük a munkánk gyümölcsét, jó látni, hogy ezt mi csináltuk, mi csináltuk úgy a házunkat, ahogy mi szerettük volna, a mi ízlésünk van benne stb....

2013. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Magam körül én még csak olyat láttam,ahol ráment a kapcsolat vagy minimum nagyon megsinylette.Legalábbis ahol a pár is épitette,nem csak megtervezettték,megépíttették.
2013. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 10:39 vagyok.

Én egy építkezést nem csinálnék végig, az rengeteg pénz és rengeteg idő, mire az ember befejezi vagy lesz kapcsolata vagy nem, vagy az ember készül ki tőle.

2013. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a kapcsolat. Egy jó kapcsolatot megerősít a közös munka, viszont ha alapból problémáitok vannak, akkor a fáradtság, stressz inkább ront a dolgon.
2013. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is túl vagyunk ezen, épp most végeztünk és élvezzük a munka gyümölcsét :) Tök jó, hogy szép minden.

Mi egyébként az életben minden "megpróbáltatást" egy kalandnak próbálunk megélni. A lényeg, hogy az irányítás ne csússzon ki az ember kezéből.

2013. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!