Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vőlegényem egyik nagyszülőjéne...

Vőlegényem egyik nagyszülőjének temetésére illik eljönni a szüleimnek is?

Figyelt kérdés

És ha eljönnek a szüleim, akkor én a vőlegényem családjával vagy a szüleimmel álljak a temetésen?


Egyébként 1 évvel ezelőtt halt meg az én nagyszülőm - bár akkor még csak barátom volt, nem vőlegényem - a szülei nem jöttek el a temetésbe, csak telefonon részvétet kívántak.


2013. okt. 26. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
19%

Amiket itt leírtak páran hogy a szomszéd apjának a temetésére.... stb.


Lehet lepontozni, de így van: 2 féle ember van. Aki szeret temetésekre járni és aki nem.

Aki szeret soha nem fogja bevallani, de amögé a magyarázat mögé bújva, hogy hát illik, meg mit gondol x, y, z, "alig várja", hogy menjen el nem tudja képzelni, hogy mennyi mást tud helyette csinálni.

A másik fajta ember kizárólag a szűk családi temetésekre megy el, értsd szülők, testvér, anyós após. Én is ez a kategória vagyok. El nem tudom képzelni, hogy a lányom férjének a nagymamája temetésére majd miért is kellene elmennem.

2013. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

# 11/11 Időpont ma 18:24


...Te beteg vagy...

2013. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha a két család egyáltalán nem tartja a kapcsolatot, maximum annyi, hogy köszönnek egymásnak az utcán, akkor nem illetlenség, ha nem mennek el. A részvétnyilvánítás bőven elég.

Mondom ezt úgy, hogy felénk az a szokás hogy még a, mit tudom én, huszonharmadik szomszéd is kimegy a temetésre, ha meghal valaki a faluban, olyan is, akivel életében két szót ha váltott az elhunyt.

Én nem látom értelmét az ilyesminek. Nekem több hozzátartozóm halt már meg sajnos, én soha nem éreztem úgy, hogy a temetésükön szükség lenne olyanokra, akikkel életükben igazából soha nem tartották a kapcsolatot a köszönésen kívül.

Minek? A temetés szerintem arról szól, hogy elbúcsúzunk az elhunyt szeretteinktől. Ha valaki alig ismerte, annak miért kelljen már ott lenni? Elmehet persze, ha úgy érzi, de nehogy már illetlenség legyen, ha nincs jelen személyesen, "csak" részvétet nyilvánít!

2013. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!