Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak hogy a 20...

Mi az oka annak hogy a 20 éves férfiú testvérem egy éretlen barom, aki egész nap csak wowozik?

Figyelt kérdés
már nagyon zavarja az egész pereputtyot,valamint személyesen engem kikészít,válaszotokat előre is köszönöm!!

2013. okt. 29. 12:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%
vadállatok kategória. lol
2013. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom, gép-, internet- és játékfüggő lett.


Irány az addiktológia. Mármint neki. Ő tud arról, hogy függő?

2013. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
talan az, hogy nincs rakenyszeritve hogy ne egesz nap a f...t logassa. amint nem lenne otthon kinyalva a s..ge es valamit tennie is kene azert, h. mondjuk jusson penz aramra meg wow-licenszre, talan nem csak otthon ulne...
2013. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fäszom az a wow?
2013. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
volt barátom ilyen. ebben vezette le a családi feszkót, csak közben engem is elidegenített magától. aztán anyagilag összeomlott a fejük felett a világ, rákényszerült a munkára, abbahagyta a játékot, végül el is költözött otthonról saját fizuból, és most heti 4x12 óra meló mellett egyetemet végez. kell valami, ami kimozdítja.
2013. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ma 13:41



És mit mond, megbánta az életvitelét, más ember lett?

2013. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Mi az a wow?
2013. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom mi az a wow, de a kérdés megfogalmazása és kiírása roppant érett személyiségre utal. :)
2013. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A WoW egy számítógépes játék, én is használom nap mint nap, nagyon jól kikapcsol a munkából. És itt ezen van a hangsúly, mellette van életem, házastársam, munkám, szóval nem ezek helyett, hanem mellett űzöm hobbiként. A gond ott kezdődik, ha valaki elfelejti élni az életét, de az is baj, hogy a család ehhez asszisztál is. A játék ugyanis előfizetéses, szóval a családon is múlik, ad-e pénzt az internetkapcsolatra, áramra és a havidíjra. Ha ad, akkor az ő hibájuk is, egy 20 éves már nem gyerek, hogy ezeket munka nélkül automatikusan meg kelljen kapnia.
2013. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül "éretlen barom". Érdemes lenne először azt megnézni, hogy mi elől menekül a játékba. Én 26 éves koromig voltam nagyon keményen játékfüggő, a pokoli családi körülményeim elől menekültem oda. Egész életemben selejtként kezeltek, úgy éreztem a valóságban rám nem vár semmi, nem szeret senki. Motiválatlan voltam, nem érdekelt semmi, masszívan mániás depressziós és pánikbeteg voltam, folyamatosan az öngyilkosságon gondolkodtam. Az internetet nem csak én használtam a családban, nem csak miattam volt bekötve, ezért senkit nem érdekelt mennyi időt töltök előtte, előfizetéses játékokkal meg nem játszottam, így az sem került pénzbe. Nem tartottak el a szüleim, a lakás amiben éltünk az én nevemen volt így kitenni nem tudtak, kaját magamnak vettem abból a pénzből amit a nagymamám utalt minden hónapban (egyedül ő ismert eléggé ahhoz, hogy tudja hogy mitől vagyok függő). Nem zavartam sok vizet, ezért leszarták mi van velem. 26 évesen ismertem meg a mostani páromat, szintén egy ilyen játékban, ő volt az első ember aki foglalkozott a lelki bajaimmal, ő vezetett rá hogy van értelme élni és küzdeni, és általa kerültem egy olyan környezetbe amiben már szeretek élni. Azóta is játszom, de már nem a gép előtt töltök 24 órából 20-at. Nem tudom a te testvérednél milyen probléma állhat a háttérben, de érdemes lenne először erről az oldalról megnézni, mert sajnos nem mindig az a jó megoldás hogy elveszitek tőle az egyetlen dolgot amit szeret. Ez alól persze kivétel az, ha megkap otthon minden támogatást és hátteret ahhoz, hogy vigye valamire, és ennek ellenére lustaságból nem hajlandó semmit csinálni.

A függőség, akár pia, drog, játék, stb, nem csak úgy magától alakul ki.

2013. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!