Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja az itt válaszol...

Miért gondolja az itt válaszolók nagy része azt, hogy amíg egy nő otthon van a kisbabájával, addig a férje tartja el?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van amikor ez valóban igaz, de azért nem kellene általánosítani és a kérdezőt letámadni, amíg nem tudják a részleteket.
2013. okt. 29. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha a 25.000 Ft-os gyest nézzük, azt a nőt tényleg a férje tartja el.


A gyeddel más a helyzet. Nekem pl. havi 200.000-em van, mindennel együtt, én a gyeden levőket nem nevezném eltartottnak.

2013. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Miért kell provokatív kérdést feltenni?
2013. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ezt én sem értem, ha valakinek minimum 70.000 Ft GYED-e van, az nincs eltartva, hiszen van aki konkrétan ennyit keres munkával. Akkor az is el van tartva, csak mert pl. a férje jobban keres? Érdekes kérdés ez!
2013. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert ez így igaz. Ha a nő otthon van a kisbabával és nem dolgozik, akkor a férje tartja el, mi másból élne, a gyesből még a negyedét se tudná fedezni a megélhetési költségeknek. Csak azt nem értem, miért baj az, ha egy kismamát a férje tart el? Úgy kérdezed, mintha ez valami szörnyű rágalmazás lenne, pedig teljesen természetes dolog. Jó esetben a kismama nem csak a lábát lógatja, amíg a férj dolgozik, hanem a gyerekkel, házimunkával stb. foglalkozik, esetleg akár tanulhat is.
2013. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez meg szerintem csak a szavakon lovaglás.


Ha ebből a kérdésből indultál ki bőven van alapja.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__49..

2013. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a második gyermek jön (2,5 év a korkülönbség) és a keresetünk (jelenleg) 10 ezerrel a férjem javára húzza a családi kasszát.

Nyilván szülés után ez változik nem kicsit, mivel a GYED maximálva van, de nem igazán foglalkozom azzal, hogy ő "tart" el.

Ha így nézném, akkor 3 éhes szájat tömne, plusz egy kutyáét, mivel kutyánk is van :)))

Volt olyan a "történelmünkben", hogy én tartottam el, mert 1 hónapig munkanélküli volt. Mégis hamar talált munkát (szerencsére).


Engem a "nem csinálsz semmit egész nap" kijelentések őrjítenek meg. Egyszer mutattam meg a férjemnek, hogy milyen az, amikor egész nap ténylegesen semmit se csinálok itthon. 2 órán keresztül pakolt el a gyerek után és rakta össze a lakást normál, tűrhető állapotúra.

2013. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kozos elet, kozos gyerek, kozos kassza, kozos kiadasok: Egy csalad!

Anyuka a baba miatt nem dolgozik munkahelyen de otthon a csaladert igenis 0-24be melozik. A minimum az, hogy 2evig az anyagi resz java a ferfira haruljon. Nekem ugyan jo GYEDem van, de mikor a gyereket vallaltuk megse fordult a fejunkben hogy ki..kit tart el majd. Ki tudja 5-10ev mulva nem e lesz olyan, hogy majd az "eltartott no" fogja eltartani a csaladot? Egyutt joban rosszban!!!

Az apukanak is jo, hogy rendre es friss eltelre megy haza..es hogy kivan mosva vasalva a ruhaja...+ ne felejtsuk el ismetlem a gyerek kozos.

Mikor egy no gyereket nevel az megfizethetetlen! Ha gyeses ha gyedes Akkoris!

2013. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Mert ez általában így is van. Főleg, hogy ma divat a semmire szülni, végzettség, munkatapasztalat, GYED, minden ilyesmi előtt. Nyilván ritkább az, hogy egy nő önállóan létrehoz egy sikeres vállalkozást, amiből terhesség alatt is több pénzt visz haza, mint a férje.
2013. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
A mai világban nem az van hogy divat a semmire szűlni.sajnos az van hogy életed végéig dolgozhatsz de ugysem lesz semmid.28 éves vagyok a párom 29, a szülőknek ilyen korban már volt saját lakásuk.van egy másfél éves kislányunk, jelenleg anyámnál vagyunk a lányommal a párom meg németországban dolgozik és 3 havonta jár haza.Dolgoztam 20 éves korom óta és nincs semmim mert a mai vilàgban lehetetlen előbre jutni a kisembereknek.biztos h nem is maradunk itt és idén megyünk apa után.de ha arra vársz hogy legyen valamid és ne a semmire szűlj akkor soha nem lesz családod.
2013. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
De, sokaknak van családja. Ezt így kijelenteni, hogy ha arra vár az ember, hogy mindene meglegyen, akkor sose lesz család, elég meredek. 22 évesen diplomáztam, addigra egy éve dolgoztam egy helyen, ahova először gyakorlatra mentem el. Később középvezetői állásba kerültem, ahonnan máshova átvettek a középvezetőnél kicsit magasabb szintre, majdnem dupla fizetésért, mégsem dolgoztam magam halálra, reggel 6-tól este 10-ig, mint mondjuk a feletteseim - azt már nem vállalnám, inkább kevesebb fizu. 24 évesen mentem férjhez, kertes családi házban élünk a kertvárosban, amit bár hitelre vettünk, a törlesztés nem okozott sosem gondot. Emellett van mindkettőnknek autója és én 25 évesen vettem egy lakást is, befektetési célból, aminek kb. 5 év alatt megtérült az ára. 26 éves voltam, a férjem 29, amikor úgy döntöttünk, ideje családot alapítani. A férjemnek vállalkozása volt, akkor már 5 éve ami egyre jobban ment. 27 évesen szültem, 30 évesen visszamentem dolgozni, és kész. Van családunk, munkánk, házunk, lakás, kocsik. Nem éhezünk, nem nyomorgunk. Egyszerű szülők egyszerű gyermekei voltunk egyszer mi is, átlagos anyagi körülmények közt nevelkedtünk. Sokat tanultunk, és sokat dolgoztunk, nem hullott az ölünkbe az, ahol most tartunk. Most sem tartom magam többnek, átlagos emberek vagyunk átlagos, de jó élettel. 32 évesen szomorú látni, hogy többen vannak hozzátok hasonlóak, pedig nem álomkarriert futottunk, nem gazdag szülők dugtak minket jó helyekre dolgozni, mégis megvagyunk. Más miért nincs?
2013. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!