Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párom elcseszi az életét...

Ha a párom elcseszi az életét felnőtt létére, befolyásoljam, beszéljek vele, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
csak mert én fáradt vagyok ehhez. mintha gyereket nevelne az ember. semmi kedvem magyarázni, hogy vegye már észre mi miből következett, hogy hogy mondhatja minderre hogy de megérte, amikor olyan minuszban van miatta, meg még per is van már ellene, tehát az a típus, akit pl egy albérletfizetés sem érdekel, kitették, és? addig alszik máshol. szóval valami hihetetlen. a lényeg, hogy újabb slamasztikában van és még csak nem is gondolkodik el olyanon, hogy valamit máshogy kellett volna. az megint más, hogy nemegyszer engem is cserbenhagyott elég csúnyán, ok, ebből megtanultam rá soha semmiben ne számítsak. de szóval olyan alapon, hogy szeretem, meg a párom, fel kellene nyitnom a szemét? csak mert én totál logikusan látom miből mi miért következett, sőt szinte már látok mindent előre. szóval legszívesebben én nem foglalkoznék az egésszel, de a lelkiismeretem meg itt kalimpál. mindaz mellett persze, hogy ő fordított esetben semmit nem nyújt nekem, de ha vészhelyzet van, inkább le is lép. szóval legyek önzetlen odaadó és a gondjaim mellett, ami van bőven, de foglalkozzak legalább egy beszélgetés erejéig vele? de jelzem igazából nem akarok, mert nagy munka lenne.eleve hogy elkezdje hallani egyáltalán miről papolok, utána az, hogy ne ellenségnek, meg okoskodónak nézzen, utána az, hogy értse is miről beszélek és aztán még az, hogy elfogadja, nah meg aztán, hogy egyáltalán elinduljon egy gondolatszikra az agyában, ami majd szép lassan de jó irányba vezeti ki tudja talán évek múlva, HA nem lép rajta túl nemes egyszerűséggel egyáltalán.. vagy az is elég lenne, ha valaki megnyugtatná a lelkiismeretem, nem az én felelősségem és ennyi. vagy nem is tudom magamban hova tegyem. elvégre a párom.
2013. nov. 2. 23:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
22%

nem az a dolgod hogy kioktasd. legyél mellette de legyen egy határ. etesd de ne legyél adóstársa. lakhat nálad de nem lehet közös tulajdon.

házasságot ne köss vele mert akkor a felvett hitelét te nyögheted

2013. nov. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már nem lenne a " párom".

Amugy megkérdezhetem hogy miért vagy még együtt egy ilyen emberrel? Mi a jo egy ilyen kapcsolatban? Hogy kiszámíthatatlan (inkább megbízhatatlannak nevezném) ?

Gondolkodtál már a jövőn? Majd egyszercsak terhes maradsz de ő meg lelép. Ha meg nem lép le akkor meg igazán jó példát fog mutatni a gyereknek :/

2013. nov. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

anyagilag meg van húzva a határ kb a nullánál. max kajára adunk egymásnak pénzt, tehát vagy én vásárolok be, vagy ő.szóval magával nem tud rántani.

a kapcsolat amúgy jó lenne, csak ő nem "normális" valahol, vagy inkább valami gyerekszinten van, hogy belevág mindenbe, amibe nem kellene, amire később sem jön rá, hogy nem kellett volna.

tehát tekintve, hogy nem is néz ki működőképesnek a kapcsolat, egyszerűen hagyjam , illetve nyugodtan hagyhatom, maradjon sötétségben?

2013. nov. 2. 23:36
 4/34 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
relativ hogy mi az a sötétség. sokan hiszik azt hogy mindent jobban tudnak, aztán kiderül hogy mégse...
2013. nov. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
de ez nem olyan cserbenhagyásos dolog lenne? valakinek segítség kell én meg elmegyek mellette egy szó nélkül. csupán bosszúból, vagy mert nincs bennem önzetlenség, vagy nem is tudom, de mindez csak negatív indíttatás :(
2013. nov. 2. 23:39
 7/34 anonim ***** válasza:
0%
én megmondom miért van mellette a kérdező: mert a szeretet az feltétel nélküli. nem függ se pénztől se mástól. ahogy a fenti linkben is mondja a dal.
2013. nov. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

#5 de ez pont nem olyan dolog.

hanem olyan nagyon egyértelmű

2013. nov. 2. 23:42
 9/34 anonim ***** válasza:
50%

mi a segítség? ha nem hagyod hogy megélje azt ami előtte van?


mondom, arra vigyázz hogy ne te szüld meg azt a gyereket akinek a tönkretevését is meg kell élnie s szülőként később rá kell döbbennie mit tett... (ill. nem én mondtam hanem egy másik válaszoló csak másképp)

2013. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
a jelek szerint csak neked egyértelmű...
2013. nov. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!