Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnád-e közeli családtago...

Támogatnád-e közeli családtagod májtranszplantációját?

Figyelt kérdés

Azzal a tudattal, hogy betegségét alkoholizmusa okozta, senkire nem hallgatott,segítséget, elvonót elutasított. Közben tudod, hogy több száz olyan ember vár májra, akik soha nem ittak alkoholt, de önhibájukon kívül elkapták a hepatitist, és csak a májátültetés segítene rajtuk.

De ők halnak meg, mert a donor máj alkoholista családtagodhoz kerül.



#májtranszplantáció alkoholistáknak #hepatitiseseknek
2013. nov. 3. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Pláne nem az én májam, az én életem, vagy az én pénztárcám - és a családom megélhetése - rovására. ha ivott, akkor tudja, és viselje is ennek a következményeit. Majd eltemetjük, mint a nemrég apósomat, aki halálra vedelte magát.


Egyébként az orvosok sem támogatják a transzplantációban azt, aki alkoholistaként lett májbeteg.

2013. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista nem kap májat, csak abban az esetben, ha több éve nem ivott. És igen, támogatnám. Ember, családtag. Tüdőrákos, dohányos beteget is támogatnék.
2013. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha alkoholista volt akkor gondolom nem vagy vele jó viszonyban (vagyis én nem lennék). Ilyenkor, már nekem nem a rokonom. Ha ilyen önfejű volt, akkor tisztában volt a következményekkel.
2013. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Érdekelne, hogy a Kérdező mit ért támogatás alatt, vagy ennek a megvonása alatt!

Azt, hogy meg az orvoshoz, hogy mondja neki, hogy már bizony ennek az alkoholista disznónak ne adjanak májat?

Hál'Istennek, ilyen beleszólása nincs a családtagoknak:)

Nem tudom, mit képzel magáról.

Vagy kap új májat a beteg, vagy nem. Az orvosok sem vakok, látják a beteget. A rokonnak csak az a dolga, hogy a segít e a betegnek a napi életben, vagy magasról tesz rá, de ez akkor is bekövetkezhet, ha elesik a lépcsőn és eltöri a lábát, nem kell ehhez ilyen suta, moralizáló marhaság.

2013. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a testvérem, szülőm, stb. lenne, akkor nem bírnám nem támogatni sajnos, hiába nem érdemli meg:(


Nálunk csak úgy fordult elő alkoholizmus, hogy nagynéni férje, stb., ilyen esetben nem érdekelt a dolog, hidegen hagyott. De ha olyan személyről van szó, akivel együtt nőttem fel... nem tudnék hátat fordítani, hiába mondja azt egy felem, hogy nem kéne vele foglalkoznom.

2013. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Soha nem volt alkoholista a családomban, viszont májbeteg igen. Általuk ismertem meg rengeteg hepatitises beteget, akiknek egy része donormáj hiányában már meghalt.
2013. nov. 3. 12:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Valószínű nem támogatnám, mert a későbbiekben gyermekem is szorulhatna átültetésre.
2013. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, pl. egy kis protekció, hasonló elintézési mód, hogy az alkoholista rokon kapja meg a májat pl. egy vérátömlesztéssel megfertőződött hepatitises beteg helyett. Aki végül meghalt, de az alkoholista májbeteg az új májával is ivott. Ez csak egyetlen eset, egyikőjük sem volt rokonom, mielőtt ezzel vádolnál.
2013. nov. 3. 12:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Hepatits esetén sokszor hiába van máj, a vírus a szervezetben marad és tönkreteszi az újat is :( főleg a c-hep esetén.
2013. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Egy szervre több beteget is riasztanak. Azt, hogy a szervet ki kapja meg az adott pillanatban, nagyon sok összetevője van, pl, aki éppen lázas beteg amikor a riasztás van, értelemszerűen alkalmatlanná válik az átültetésre. Ekkor tűnhet úgy, hogy a "következő alkalmas beteg" protekció útján jutott a szervhez.

Nem vagyok naív. Tudom, hogy pénzzel sok mindent el lehet intézni. De a transzplantációhoz nem elég az "egy kis protekció" Ha ilyen Magyarországon előfordul, amiben kételkedek, ott piszok nagy pénznek kell mozognia, ilyent az odakerülő betegek és rokonainak 99% még látni sem látott, ezek a dolgok nem terjednek a kórházfolyosón.

2013. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!