Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok szokás rokonokhoz,...

Nálatok szokás rokonokhoz, bemenni cipővel a házba, lakásba?

Figyelt kérdés

Sokszor jönnek rokonok, és elindulnak a házba cipővel, mikor előtte volt feltakaritva. És még megsértődnek, ha megkérem őket, hogy vegyék le, ne hozzák be a koszt az utcáról.

Nálatok szokás cipővel be mászkálni rokonokhoz?

Bunkó dolog tőlem hogy féltem a tiszta követ?



2013. nov. 3. 14:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%

6. vagyok. Alapvetőne én is leveszem a cipőmet olyan helyen, ahol érzem, hogy elvárás, (és ott a váltópapucs), valamint ha tisztaság van és meleg a padló.


Őszintén szólva jártam már olyan házban, ahol nem vettem volna le a cipőmet. Tél volt, a kő hideg mint a fene, és nem volt kedvem felfázni.. viszont ott megkérdeztem, hogy nem gond-e, ha a cipőt magamon hagyom. MOndták hogy nem, nem szokták levetetni senkivel.

2013. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
32%

A közeli rokonok, barátok nyilván bejönnek a szobába, ahol szőnyeg van, így igen, ott le szokták venni a cipőt, ahogyan mi is, ha hozzájuk megyünk.

De ahol pl. metlaki vagy járólap van, ott nem. Azt az ember felsöpri, meg amikor úgy van, felmossa.

Kicsit hideg lenne kövön zokniban.

Ha te a kövön leveteted másokkal a cipőjét és a hideg kövön járatod őket...hát, hozzád se mennék látogatóba.

Amúgy meg ha nem esős vagy havas az idő, akkor az a cipő nem hagy nyomot, max. felsepregetsz, amit meg nyilván amúgy is szoktál.

Ha meg esős idő van, akkor meg le lehet rakni valamit, amiben megtörlik a cipőjüket, illetve utána fel lehet mosni.

2013. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Fehér a kő ha 1 gramm hamu leesik az is nyomot hagy! Padló fűtés van, meleg a kő!
2013. nov. 3. 14:50
 14/34 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is cipőlevétel van már az előszobában,ez teljesen normális mindenhol így van ahol idáig jártam. Automatikusan leveszem a cipőt mindenhol,mert azért csak nem megyek be abba.. Ha meg szól,hogy maradjon nyugodtan akkor is leveszem,mert engem zavarna..
2013. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
71%
Vannak barátaink akik hozzák a saját papucsukat, ha jönnek hozzánk egy-egy délutánra beszélgetni eszegetni... aki nem így tesz annak vettem vendégpapucsot, 3 gyerekünk van, tehát gyerek papucs is van több. Én szoktam szólni, hogy ott a papucs húzzon fel egyet nyugodtan, abban kényelmesebb :).
2013. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
75%

Parkettánk van, a nappaliban az ülőgarnitúra körül fehér szőnyeg. Amikor kezdenék levenni a cipőt, mindig szólunk, hogy nyugodtan maradhat, ennek ellenére még soha nem történt meg, hogy valaki ne vette volna le. Padlófűtés is van, vendégpapucsot is fel szoktuk ajánlani.


(Etikett szerint nem illik vendéggel levetetni a cipőt.)

2013. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
35%

Ha egy gramm hamu leesik is látszik.....

Dohányoztok a házban? De a vendég ne menjen be cipővel?

Ejha!

2013. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
29%
Nálam csak akkor EGYÉRTELMŰ hogy le kell venni a cipőt, ha adnak papucsot. Egyébként mindig rákérdezek, hogy le kell-e venni, de alapvetően idegen helyen (rokonoknál is) nem szívesen veszem le, ha nincs papucs. Ha elvárják, akkor legyen ott váltólábbeli.
2013. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Ha egy gramm hamu leesik is látszik.....

Dohányoztok a házban? De a vendég ne menjen be cipővel?

Ejha!"


Példa volt! Ha egy csepp tea lecöppen az is látszik méterekről! A koszos homokos cipőről kihulló homok, föld, is látszik messziről!

2013. nov. 3. 15:26
 20/34 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nem szokás, mindig mindenki kérdés nélkül leveszi a cipőjét, nem is tudom elképzelni, hogy a lakásban akár a kövön, parkettán azzal a cipővel mászkáljon, amivel az utcán, ráadásul nem is kényelmes. Persze ha csak valaki beugrik valamiért egy percre, akkor nem vetetem le vele a cipőjét, de nem is nagyon mennek olyankor olyan helyre, ahol parketta vagy szőnyeg van.
2013. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!