Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok szokás rokonokhoz,...

Nálatok szokás rokonokhoz, bemenni cipővel a házba, lakásba?

Figyelt kérdés

Sokszor jönnek rokonok, és elindulnak a házba cipővel, mikor előtte volt feltakaritva. És még megsértődnek, ha megkérem őket, hogy vegyék le, ne hozzák be a koszt az utcáról.

Nálatok szokás cipővel be mászkálni rokonokhoz?

Bunkó dolog tőlem hogy féltem a tiszta követ?



2013. nov. 3. 14:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%
Akárkihez megyek vendégségbe, alkalmazkodok, ott veszem le a cipőm ahol a házigazda :D
2013. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
26%
Épp ezt akartam írni, hogy mi a fenének kell fehér követ letenni? Nem lenne ilyen gond.
2013. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
69%

Én nagyon nem szeretem ha valaki nem akarja lehúzni a cipőt. Bár a tapasztalatom az, hogy nem is kell rászólni a vendégekre. Látják, hogy az én cipőm is ott van, nem pedig a lábamon. Laminált parketta és szőnyeg van mindenütt, nem fog megfázni senki sem.

Ha én megyek valahova ott is az az első, hogy lehúzom, ez természetes nekem!

Hogy a kérdésedre válaszoljak, nem tartom bunkó dolognak tőled, hogy megköveteled, hogy vegyék le a cipőt.

2013. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
26%

Én sem veszem le sehol a cipőm, mert nem akarok harisnyában járkálni és olyan papucsban sem, amit már más az izzadt lábán viselt. Nem akarok bőrgombát kapni. A szőnyegen is lehet, ahol más mezítláb járkált.

Van lábtörlő, ahol meg lehet törölni a cipőket.

A vendégeimtől sem várom el, hogy levegyék a cipőjüket. Ez nagyfokú illetlenség. Csak sok helyen ezzel nem törődnek.

Nem kell többet takarítani, mert ettől nem lesz olyan piszkos a lakás, hogy azonnal kelljen porszívózni.

2013. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
81%

15:53, nehogy már azért válasszak sötét követ a lakásomba, mert a vendégek cipővel akarnak bejönni.. :D

Szerintem meg cipőben összejárkálni más lakását az illetlenség, ha annyira fáj valakinek levenni a cipőt és zokniban lenni, vagy felvenni a felkínált papucsot, akkor az vigyen magával papucsot, de ne járkálja össze a koszos cipőjével a lakásomat. Ki tudja mibe lépett előtte, amit észre sem vett, de behordja a lakásba..

2013. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
27%

"nehogy már azért válasszak sötét követ a lakásomba, mert a vendégek cipővel akarnak bejönni."

Csak akkor nem kell sírni, hogy ha leesik egy kenyérmorzsa, akkor jaj, szegény fehér követ állhat neki a kérdező felmosni...:D

Ahol nem hófehér, könnyen koszolódó kő van, ott nincs ebből gond, hogy az ember cipővel bemegy. A szőnyegre nem szokás cipővel bemenni. Amúgy már hogy a fenébe lehet egy "csak" esetleg poros cipővel mondjuk egy sötétebb árnyalatú követ annyira összepiszkítani? Ahhoz ám tehetség kell!:) És akkor ebből nincs gond.

2013. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem illik levenni a cipőt, de ugyanúgy illik vendégpapucsot biztosítani.
2013. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
86%

Azért a lábtörlőtől nem lesz patyolat tiszta a cipő.


A nappaliban én szoktam fetrengeni a szőnyegen, senkit nem engedek be oda cipőben.


Fürdőbe, vécébe sem megyek be cipőben, mert oda éjszaka mezítláb is megyek. Milyen dolog már frissen lezuhanyozva kilépni a fürdőszoba szőnyegre, ahol azelőtt utcai cipőben mászkáltak?

2013. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
75%

mindenhol leveszem a cipőmet, de elvárom h adjanak papucsot, mert nagyon fázós vagyok, és utálok zokniban járkálni. ez általában mindenhol megoldható, nekem is van egy halom Ikeás vendégpapucsom, és mindenkinek adok.

egyrészt a tisztaság, másrészt a bacik miatt.

2013. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
79%
Hát én meg viszek saját papucsot, ha tudom, hogy vendégségbe megyek. A barátaim lakását nem fogom összemászkálni utcai cipővel, eleinte nagyot néztek, mikor először kivettem a papucsot a táskámból, de már ők is így csinálják. Egyébként meg csak megbeszélés tárgya a dolog, ha egyszer gyakran jönnek, akkor miért esik nehezükre hozni saját benti cipőt, vagy uram bocsá ott tartani nálad?
2013. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!