Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bele esztek egymás kajájába...

Ti bele esztek egymás kajájába? Csak szerintem undorító? Vqgy én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés

voltam anyám testverejeknel, nem tudom milyen rokonaim az ő családja de van a férje, és két gyereke.

És engem megdöbbentett ami ott megy. Meg volt főzve a kaja, hogy esznek, és kivették a hűtből, és jött a férje és elkezdett onnan a labasbol enni pár falatot hidegen, maud szedte tanyerra hogy mikroba teszi. És utána megkérdezte nem kéreke. Hát ezt látva nem lettem éhes... Utána bele ivott a tejbe, majd vissza rakta a hutobe.

Most nem a baciktol felek, nem leprasak de akkor is szerintrm ez sok! Mert az, hogy megeszik amit meghagyott a gyerek, az oké sokszor látok ilyet. De hogy bele esznek isznak a dolgokba, amiből kínálják a vendéget...

Nekem a szüleim mindig azt mondták ne egyek bele olyanba, amiből más is enne... Na ez pont az volt.

Másnál ez hogy megy? Más se tartja ezt helyesnek, vagy én dramatizálom túl?



2013. nov. 3. 20:11
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
66%

"És engem megdöbbentett ami ott megy. Meg volt főzve a kaja, hogy esznek, és kivették a hűtből, és jött a férje és elkezdett onnan a labasbol enni pár falatot hidegen, maud szedte tanyerra hogy mikroba teszi. És utána megkérdezte nem kéreke. Hát ezt látva nem lettem éhes..."


A 17.es válaszoló vagyok.. Nos ebből nekem az jött le, hogy egy család vendégül lát egy rokont, kiszedik a hűtőből az ételt és igen, az apa megkóstolja, majd utána szed magának (Semmi kanál visszatételről, vagy olyasmiről nincsen szó, hogy utána ugyanazzal az evőeszközzel szedne..).. Szerintem ez nem a világvége, de itt egyesek kb úgy írták le. Mint előtte írtam, igen a dobozból ivás szerintem is durva. Az valóban sok, de az, hogy valaki az elkészült ételbe bele kóstol, anélkül, hogy külön szedne előtte magának szerintem nem, hogy nem bűn, de még csak nem is nagy bunkóság, hogy így fel kellene fújni..:) Igen, az utolsó mondatomat iróniának szántam, azt hittem a válaszomból érthető.. Nem gondoltam, hogy emiatt "ostobának" tűnök.. (Azt igen, hogy lepontoznak, mert itt ha valaki nem ért egyet esetleg meglepő dolgot válaszol előbb pontoznak le,személyeskednek, minthogy érvelnének vagy kérdeznének..) Ui: A személyeskedés szerintem undorítóbb dolog, mint egy üvegből inni..

2013. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
45%

Lehetnek szövegértési problémák a 17-esnél, de csodálkozni nem nagyon kell ezen, hiszen aki a kérdést leírta, lehetőséget adott rá bőven! Vannak szavak, amelyeket egyszerűen nem értek: "kéreke, labasbol, maud, hutobe, testverejeknel", stb. Ékezetek vannak azon billentyűzeten, mert néhány szóban látok: "hűtből". Nincs itt semmi baj, csak, ha valaki pedantériára törekszik, akkor igyekezzen önmaga is az lenni, vagy legalább is törekedjen rá!

Evés közben beleenni a mások által fogyasztott ételbe illetlenség és egészségtelen is, mert nem vesszük figyelembe a körülöttünk élő emberek normális és elvárható igényeit!


Pont annyira undorítóm, mint magyar emberek között, magyartalanul, helytelenül, kapkodva hebehurgyán kifejezni magunkat! Aki nem veszi figyelembe embertársai normáit, miért követeli meg másoktól, igaz, más területen! Nekem ez egy kategória, még akkor is, ha nagyon sokan igénytelenek a helyesírással kapcsolatban! Ez ma a trendi...

2013. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
70%

"A személyeskedés szerintem undorítóbb dolog, mint egy üvegből inni..."


Hát, ha most felajánlod, hogy válasszak, személyeskedni fogsz, vagy igyak utánad egy üvegből, azt mondom, személyeskedj, amennyit akarsz.

2013. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
17-es, feldobtad az estémet :DDD
2013. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
41%
Én is a személyeskedést választom. :D
2013. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
66%
(Az értelmező olvasással hadilábon álló 17-es válaszoló vagyok) Örülök neki kedves utolsó, hogy feldobhattam a napod.. Szeretem feldobni az emberek napját, ismeretlenekét meg főleg (bár arra ritkábban adódik lehetőségem)..:) 23/L
2013. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
92%
A személyeskedés még nem megy, de azt hiszem pár hét fórumozás még és belejövök.. (Na jó, nem.. Az nem nekem való stílus)..:)
2013. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, inkább személyeskedjen velem valaki, mint hogy nyálcserét hajtsunk végre a tányéromban.
2013. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
94%

Én soha, senki után nem tudok enni, vagy inni, még gyerekeim után sem, mert másnap reggelre már ki is jön a fájdalmas herpesz hólyag. Fiatalabb koromban csókolózás után is kijött gyakran :(

Nagyon érzékeny vagyok sajnos, de nem csak emiatt tartom durvának a szituációt, amit a Kérdező leírt. El sem tudom képzelni, hogy beleiszok a tejes dobozba, majd a vendégem felé billentem, hogy vajon akarna-e inni belőle :S

2013. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
91%

Yaan, hogy beleeszümk, de sohanem kínálnék belőle vendéget... A magunké az más...

Ha főzök akkor is ha tudom, hogy nem csak mi eszünk belőle, akkor még a fakanalat sem nyalom le.. Amúgy előfordul..

A kérdés alapján, a leírás nélkül egymás tányérjára gondoltam..ez nálunk belefér, étteremben is megkóstoltatjuk a másikkal a rendelésünk(tudom, hogy nem illik az etika szerint)

Edénybe belenni...csak ha megesszük mind...

A tejfölbe, lekvárba és a savanyúba is külön kanalat teszek....nem csak azért mert amúgy hamar megromlik...

2013. nov. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!