Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Hogyan kezeljem...

Hogyan tovább? Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A történetem hosszú, de megpróbálom összefoglalni. Több mint 4 éve megismertem életem szerelmét, aki miatt felbontottam a házasságomat, amit nem bántam meg. A szüleim nem fogadták el az új választottamat. 3 évig éltünk úgy hogy a szüleimmel szinte alig tartottam a kapcsolatot. Miután elvesztettem a munkámat mégis kénytelen voltam tőlük segítséget kérni és felajánlották hogy költözzünk hozzájuk. Így is történt, reméltem hogy már megbékéltek a párommal de nem így történt. Munkát továbbra sem találtam a párom tartott el, pár hónapja azonban ő is elvesztette a munkáját. A szüleim szó szerint elkergették, én pedig tehetetlenül néztem, hiszen anyagi biztonság nélkül sehogy nem tudtuk folytatni. Azóta is szenvedek. Munkát nem találok, mély depresszióba estem, a két oldal között őrlődöm. Elvagyok keseredve, mindennap zokogok és kesergek. Szeretem a párom, nem tudok nélküle élni, de a szüleim gyűlölik, látni sem akarják és mivel tudom, hogy ő is szenved ebben a kapcsolatban, elengedtem. Tudom, hogy ő is szeret, de nincs segítségünk. Ő már talált munkát, de a hiteleit kell törlesztenie, nem tudunk albérletbe menni. Úgy érzem összeomlott minden körülöttem, nincs kihez fordulnom, egyedül vagyok. A szüleim folyamatosan irányítani akarnak és egyfolytában a páromat hibáztatják és szidják mindenért, ami olyan mintha kést forgatnának a szívemben. Munkát és albérletet keresek, de az anyagi lehetőségeim szűkösek. L/30
2013. nov. 4. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahová a barátod ment nem mehettél volna? Szerintem csúnyán cserbenhagytad. Ha én valakit nagyon szeretek, vele megyek. Te inkább a szüleid pénzét választottad.
2013. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zsömii válasza:
51%

Nincs semmi munka lehetőség? Nem tudom milyen végzettséged van, hány éves vagy, de szerintem ilyen helyzetben bármi munka elfogadható (gondolok itt pl. kasszásra, takarításra stb..).

Ezen kívül próbálj meg higgadtan leülni a szüleiddel ezt megbeszélni. Mond meg,hogy ha szeretnek elfogadják a párodat mert neked szükséged van rá. Nem kell,hogy szeressék csak tűrjék meg és ne legyenek vele gonoszak.

2013. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész oda ahol a párod van? Jóban- rosszban! Az azt jelenti, hogy inkább vagy vele, mint anyádékkal, ha utálják!
2013. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha te akkor nem vetted figyelembe a szüleid érzését, amikor félrekúrtál és elvártál, milyen jogon várod a szüleidtől, hogy ők -veled ellentétben- figyelembe vegyenek másokat? Amellett persze, hogy harmincéves létedre ők tartanak el, jóhogy nem vállaták be koloncnak a szerelmedet is.
2013. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szóló néhány kommentelőnek: miért nem mentél a szerelmeddel? 30 éves vagy. Ezek után ha mondjuk 40 évesen elveszíted a munkád, akkor is visszamész a szüleidhez? Semmi tartalékotok nem volt? Így nem lehet élni. Az egy dolog, hogy max kérsz kölcsön, de hogy teljesen vissza kelljen költöznöd? Ez nekem elég érdekes...

Amikor elveszítetted a munkád, azt mondtad, a párod még dolgozott, tehát akkor egy fizetésből is valahogy ki tudtatok jönni. Most miért nem működhet ez egy darabig? Talán nem depresszióba kellene esned, nem elhagynod kellene magad, hanem igen is keress munkát minden erővel! Keressetek olyan albérletet, ami OLCSÓ! Spóroljatok a kaján, akármin! Szerintem simán megoldható ez ketten! Gondolom ha munkaügyibe regisztrálsz még segélyt is kaphatsz, miért nem ezek után kutatsz, ahelyett hogy itt depizel?!

2013. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha otthon ülsz nem lesz munkád. keress munkát. tanulhattál volna 3 éven át. most is megteheted.


a szüleid bizalmát eljátszottad amikor kisebb vagyont költöttek a közös éltetekre, esküvőtökre a férjeddel akinek hűséget fogadtál. az előző "életed szerelmének".

2013. nov. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!