Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Szüleitek, hogy viselték? (A többi lent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok ,de már nagyon el szeretnék költözni. Csak a költözés jár az eszemben. Hogy készüljek fel rá. Arra gondoltam ,hogy 18évesen sulit váltok és ott leéretségizek (nem ide szerettem volna suliba járni csak az anyu azt mondta ,hogy ide fogok járni és kész...mivel a másik túl messze volt.)

A másik ,hogy 19 évesen éretségi után elmegyek fősulira (pl: angliába ott van egy ,ami tetszik nagyon) és ha végeztem ott maradnék és így jobban beletörődne?

Kérlek válaszoljatok az összes kérdésemre és adjatok valami tanácsot.


1.Hány évesen költöztetek el otthonról?


2.A Szüleitek, hogy viselték, hogy reagáltak rá?


3.Van ,aki csak az egyik szülőjével élt úl: az anyukajával az ,hogy viselte a költözést? (Nekem könyörög ,hogy ne menjek el)


4.Mit tegyek ,hogy ne könyörögjön és fogadja el ,hogy el megyek majd?


Valami tanács még esetleg?


Több okom is van ,hogy elköltözzek ezekből csak 3-at sorolnék fel.

1.Tudom ,hogy ezzel csak jót akarnak ,de akkor nem megoldás szerintem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__50..


2.Már nagyon unom a cirkuszokat veszekedések.


3.Faluban lakom ,ami nagyon kicsi és szeretnék világot látni ez az életcélom...élvezni szeretném az életet utazgatni stb.. Mindíg is London volt az álmom ,de itt így nem lehet...



2013. nov. 7. 01:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1. 18 évesen egyetem miatt másik városba, 23 évesen külföldre

2. Jól viselték, támogattak

3. Még tinikoromban váltak el a szüleim, de ettől függetlenül mindketten támogattak a döntéseimben


Kérdés:

- szerinted tényleg jó ötlet a suli utolsó évében intézményt váltani? iskolánként nagyon eltérő, hogy milyen szinten és hogyan oktatnak, én nem javasolnám...

- angolul vagy bármilyen más nyelven beszélsz legalább középfokon? Mert anélkül értelme sincs nekikezdeni a világlátásnak. Hogy a pénzről ne is beszéljünk...

2013. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az angliai egyetemek tényleg fizetősek, és tényleg vannak elég drágák, de én nem látom lehetetlennek a helyzetet. Én a Leeds Metropolitan egyetemre tervezek felvételizni, és nem lehetetlen a bejutás európaiként. Az érettségi pontjaidat átszámolják UCAS pontokra (érdemjegy szerint), ha megvan a pontszám, várólistáról bevesznek a következő induló félévre. Az oktatás kezdetén külföldi diákoknak 8hetes, intenzív felzárkóztató nyelvi kurzust tartanak, főleg a szakmai tárgyakból. Ott a bibi, hogy ide nem 1300 font a tandíj évente, hanem 9600, és ha nem teljesítesz jól, hiába fizetsz, kidobnak és kész.


Londont tényleg felejtsd el kezdetnek. Európa egyik legdrágább városa; más angol városokban is van munka, de sokkal olcsóbb a lakhatás, sokkal többet tudsz félretenni. Ha pedig a kiszemelt tandíjat összespórolod, akkor tudsz annyit dolgozni egyetem mellett is, hogy fenntartsd magad.


A helyedben - ha lány vagy - au-pairnek jelentkeznék az érettségi után. Az összes fizetésedet félre tudnád tenni (ami akár 600 font is lehet havonta), ami mondjuk két év alatt elég sokat jelent. Azalatt kiműveled a nyelvtudásod, kereshetsz másik munkát, különköltözhetsz és elkezdhetsz egyetemre járni, és akkor még mindig csak 20 éves vagy. A diplomás fizetésedből pedig megengedheted magadnak, hogy Londonban élj.

Sok sikert.

2013. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
15 evesen mentem koliba 19 esvesen meg Angliba koltoztem, anyam nagyon tamogatta, hogy menjek el mert az csak jo ho onallosagot tanulok, kint a nagyvilagban, es most visszanezve ez volt a legjobb, az egykori osztalytarsaim akik meg mindig a szuleikkel laknak, szamomra meg mindig gyerekeknek tunnek, probald meg neki ezt felhozni ervnek, hogy ezaltal sokat tanulhatsz, en ugyan fiu vagyok de egyik niverem is kiment egy evre kulfoldre, a masik aki meg nem annak meg most is sokat szivja anyam a veret, miert nem volt kepes legalabb erasmussal elmenni valahova, ha angliaval kapcsolatban lenne barmi kerdesed irj nyugodtan privit, en teljesen egyedul mentem ki.
2013. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
16evesen koltoztem ki angliaba
2013. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Én szeptemberben költöztem el, nem albérletbe hanem saját házam van (szülőktől kaptam, egyedüli gyerek vagyok), és oda. Egyetemre járok, a ház az egyetemtől mindössze 450 méterre van. Nagy házról van szó, 2 szintes, 6 szobás így még 5-en laknak itt, 4 külföldi (nekik a lakbér rezsivel 520 euro, egyébként csoporttársaim és arabok, szóval nekik nem számit a pénz) és a barátnőm. A lakbérből vigan elvagyok plussz még a szülők is adnak, napi vagy 2 napi szinten házibulit tartunk, szóval pörög az élet keményen. Ez valójában nem az az igazi elköltözés, de közel áll hozzá mert nem otthol lakom és nem a szülők irányítanak.
2013. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hát azaz igazság ,hogy én szlovákiában lakom sajnos. És itt olyan középiskolába járok ,ahol kapunk félévente és év végen ösztöndíjat ,amivel meg lehetne oldanni ,hogy Londoba járjak...Mmeg honaponként a tanulók kapnak 10€

Angolul szerintem egész jól tudok már. Tudok németül és szlovákul is.

+A suli szervez az éretségizős osztályoknak ilyen kirándulás teljesen ingyen (valami jól sikerült poject miatt nem tudom ,hogy van pontosan)ilyen látogatást országokba hétre indén a végzősek Angliában,Milánoban és és Franciaországba fognak látogatni ,ahol fognak praxnolni valamilyen cégnél ill. étteremnél ,ahol tesztelhetik a nyelvtudásukat,praxolnak és várost látogatnak ,de ez még az elsősönek nincs csak az utolsó osztályban azaz 4.ben vagy 5.ben...

2013. nov. 7. 18:00
 17/20 anonim ***** válasza:
Hajol beszelsz szlovakul nezzel olyan munkahelyet, ahol olyan alkalmazottakat keresnek akik legalabb ket europai nyelvet beszelnek az angolon kivul, nem egy hataron tuli magyart ismerek akik ilyen helyen dolgoznak jo fizu, es sokkal jobb mint a mosogatas.
2013. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
1300 font évente az egyetem Londonban? az akkor olcsobb, mint otthon. ahova én jártam Pesten iskolába, az került egy évben 3050 euroba.
2013. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
14 évesen kollégiumba mentem, 19 évesen Angliában, majd Ausztria, Belgium. Jelenleg Franciaországban élek, francia diplomám van. A szüleim mindig mindenben támogattak, nagyon örültek és büszkék voltak rám (most is azok :D 28 éves vagyok, és én is egy kis falubol indultam,- békés megyéböl.)
2013. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18 as valaszolonak: az egyetem minimum £9000 evente a szakma van £1000 korul de nem ertem miert kellet fizetnie a sracnak mert az elso szakmadat ingyenesen tanulhatod az elso 1-2 evet kortol fuggetlenul
2014. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!