Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Szüleitek, hogy viselték? Könnyen elengedtek?

Figyelt kérdés
Koli nem számít.
2013. aug. 25. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a koli nem számít, akkor 22


Mivel kolis voltam előtte így könnyebben viselték, de nehezen akarták elfogadni.

2013. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedélyt kértem/kértünk..úgyhogy ez nem volt kérdés


1.

2013. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

20

Nehezen viselték, de tudják, hogy ez történik a "gyerekkel".

2013. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
20 éves voltam, a párommal (aki most már a férjem) költöztem albérletbe egyetem miatt. A szüleim 12 éves koromban elváltak, így csak édesanyám viaskodott ellenne (mert így édesapám nekem adta az igen nagy összegű gyerektartást, amit ő addig eltitkolt). 1-2 hónap volt, mire megszokta. De ő is tudta, hogy nem tudtunk egy fedél alatt élni, teljesen más habitusú emberek vagyunk és folyton csak veszekedtünk. A költözés után sokkal jobb lett a viszonyunk.
2013. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem volt belőle semmilyen drámázás. érettségi után anyám elköltözött a fickójához, én meg maradhattam a lakásban. lévén, h a pasit ki nem állhattam, és egyébként is el tudtam látni a háztartást.

közel laktunk, hetente találkoztunk utána is, naponta beszéltünk telefonon, ha valami gáz volt, akkor tudtam, h anyámra számíthatok. kicsit néha sajnálkozott, h otthagyott egyedül, mert érzelmileg hiányoztam neki, de azért túléltük :)

2013. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen. Anyukám egyedül él maradt így teljesen, elég nehéz volt neki, de közben örült és, hogy teljesen önálló életbe kezdtem bele.

Amikor emberek panaszkodnak neki, hogy gyerek még 30 éves kora körül is otthon lakik a szülőkkel, akkor ő olyan büszkén mondja, hogy én ilyen fiatalon elindítottam a saját életemet.

2013. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam fordítva történt! 19 évesen,a szüleim és a testvéreim költöztek el itthonról, egy baleset miatt. Most hiányoznak, de fentről biztos vigyáznak rám.

Amíg lehet, szeressétek a szülőket, még ha el is költöztök.

2013. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Részvétem !
2013. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
En 14 eves vagyok, es a liceum miatt elkell koltoznom itthonrol. Alberletben fogok lakni egy egyetemista csajjal, mivel az itthoni taulasi korulmenyek elegge gyengek igy kockaztatnunk kell, nekem is es szulimnek is, elkell koltoznom egy oriasi varosba es eros liceumba fogok jarni. Persze az alberletet rezsit es koltopenzt ok alljak, de en fog kelleni magamrol gondoskodnom. Anyu mar most a vakacioban eleg nehezen eli meg, plane, hogy apum egyfolytaban dolgozik igy a fel napot egyedul fogja itthon tolteni.. elmondasuk szerint en mar csak vendeg leszek itthon, es nelkulem uress lesz a haz, mivel nincs testverem. Nekem is nehez lesz, de muszaj a jovom miatt, s nagyon fognak nekem hianyozni.
2013. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Koliban indultam 14 évesen, aztán 19 évesen mentem albérletbe, az első egyetemi évben.

Anyukám azt vallja, hogy a gyerek ha leérettségizett, költözzön el otthonról és tanuljon meg a saját lábára állni.

Mondjuk nálam ez elég furcsán alakult, mert azért költöztem ki a koliból, hogy összeköltözhessek a párommal. Erre a szüleim reakciója - mivel a párom nem kedvelték - az volt, hogy oké, de akkor innentől ők nem támogatnak. Szerintem ez nagyon rossz húzás volt, mert onnantól dolgozni kellett mennem, és csúszott az egyetem és minden, nagyon nehéz volt. Mindezt úgy, hogy egyébként bőven megengedhették volna, hogy támogatnak. Persze közben kiderült, hogy az ő szüleik is így tettek, amikor ők összeköltöztek. Mindenesetre ez egy rossz döntés volt tőlük.


Eleinte nem nagyon zavarta őket, hogy külön élek. Nem sokkal később a húgom is elköltözött, az öcsém pedig a közeljövőben fog valószínűleg. Na most látszik anyukámon, hogy kezd megijedni, hogy ott az a nagy ház üresen, öt szobában fogják kergetni egymást apukámmal. Most már próbál visszacsábítani :D És persze vérig van sértve és nem érti, hogy nekem Pesten kell, hogy munkám legyen, mert ugye a lakást meg az egyetemet fizetni kell és azt magamnak kell előteremteni, nem engedhetem meg magamnak, hogy nyáron két hónapra lelépek vidékre :D

Mondjuk annyira azért nem zavarja a dolog, hogy ő maga felüljön a vonatra és feljöjjön meglátogatni :)

2013. aug. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!