Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet kezdeni...

Szerintetek mit lehet kezdeni egy egyébként nem vészes, de az életszínvonalat már igencsak fenyegető alkoholizmussal?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. A férjem elég jól keres, viszont ennek nagyon jelentős részét el is költi sörre és cigire. Ez engem azért zavar, mert rengeteg más, értelmesebb helye is lenne. Például vehetne cipőt magának, elmehetne fogorvoshoz, hogy mást ne is említsek. Olyan is volt már, hogy "nem tudtunk" befizetni számlákat, de neki mindig volt sör meg cigi. A "nem vészes" jelző igazából a viselkedésére értendő, mert nem hülyül meg, nem bánt, legtöbbször még csak nem is spicces, viszont tudom, hogy enélkül már nem bír meglenni. Azt is tudom, hogy nem hajlandó ezt tudomásul venni, és segítséget sem fogad el. Én meglennék egyedül a gyerekekkel abból, amit kapok (ha nem is nagy lábon). Nekem az nagyon fáj, hogy kettőnk együttes jövedelme alapján nem itt kellene tartanunk, ahol most vagyunk. Sajnos ezzel a nézetemmel egyedül vagyok, ezért kb egy lépéssel állok az előtt, hogy összepakolom a kölköket és külön költözünk tőle. Egyébként nagyon jó férj és apa lehetne, ha nem rombolná saját magát, és ugye ahogy a gyerekek egyre nagyobbak, és egyre többet felfognak a világból, már őket is... Nem hiszem, hogy ilyen példát kellene látniuk. Mit gondoltok, túlreagálom, mint egy házi sárkány? ÚGy érzem, hogy ha vele maradok, akkor nem csak anyagilag fogok tönkremenni (már így is óriási adósság van az én nevemen, mert az enyém volt a hitelkártya...) Lehet itt még valamit tenni építő jelleggel?

2013. nov. 7. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalatból mondom hogy költözz. Apám ilyen volt, anyám képtelen volt lépni amíg lehetett volna, úgyhogy a gyerekorom pokol volt. Eleinte az én apám is "csak" a kajára szánt pénzt vonta meg tőlünk cigire meg piára, később már teljesen elvette az eszét az alkoholizmus és egy agresszív elmebeteg lett belőle. Tönkretette az életünket, nyomorogtunk miatta és csak nagyon nehezen tudtam szabadulni abból a környezetből. Ráadásul ő maga is érezte, hogy ő tehet róla hogy csak adósságaink vannak, anyámat lopásra kényszerítette a munkahelyén hogy legyen minden este cigi meg bor, de a csóróság miatti frusztrációját még így is rajtunk verte le, gyakran szó szerint. Ne akard, hogy a te gyerekeidnek is így kelljen felnőniük. Lehet hogy most még nem hiszed hogy ez lesz belőle, de hidd el, az esetek 95%-ában ez a vége.
2013. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Alkoholista apa mellett nőttem fel.

Én megígértem a férjemnek,ha többet fog inni mint hétvgén 1-1 sör,akkor én szó nélkül lelépek,undorodom az alkoholistáktól. (egyenlőre nem fenyeget ilyen veszély,nem szeret inni,csak ilyen édes női koktélokat,amit én is)

Én nem tenném ki a gyerekeimet ilyennek.Bár saját magamat sem.

2013. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
ezek szerint még sem keres jól....sör meg a bagó nem olyan nagy kiadás,esetleg..van ott más is a háttérben,meg ha nálad van a kártya miért van a neved alatt adósság?az sem megoldás ha elmenekülsz,talán együttes erővel késztesd arra,hogy vegyen vissza a dologból vagy ha nem változik,akkor orvoshoz megy,és nincs mese!Talán tenni is kell azért,vagy te nem akarod a családodat (együtt)?
2013. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-2 , köszönöm a választ, sajnos én is ettől tartok, hogy innen igazából csak lefelé van.

3. Nem tudom mit akartál a penészirtóval :)

4. Hát szerintem 2-3 doboz cigi meg egy hatos pakk sör minden nap egy minőségi fajtából nem kis összeg. Sokan egy hónap alatt nem keresnek ennyit... csak számold össze.

A házasságon belüli közös kassza egyébként mond neked vmit?

2013. nov. 7. 09:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, ebben a helyzetben voltaképp azt teszel, amit akarsz, ugyanis jó döntés nincs.... ha így marad mint eddig, akkor Te fogod folyamatosan azt érezni, hogy "Nekem az nagyon fáj, hogy kettőnk együttes jövedelme alapján nem itt kellene tartanunk, ahol most vagyunk", ha meg neked lenne igazad, és el tudnád érni a célod, akkor a párod érezné úgy, hogy hiába dolgozik, mert még a meglévő örömforrásokat is elveszik tőle. Ha meg külön mentek, azzal meg mindketten veszítetek voltaképp, neked sem az lesz már a kérdés, hogy kettőtök együttes jövedelme alatt hol tartanátok, ő meg lehet, hogy kénytelen lenne lemondani dolgokról.

Kb ez a valós felállás...

És nem, egy megrögzött szociális ivóból nagyon ritkán lesz fejszével kergezőző garázda alkesz, az többnyire olyan marad élethosszan, hogy a napi 2-3 söre hozzá tartozik a napi komfortjához, életmódjához. A rendszerváltás előttről van erről statisztika, Magyarországon kb 2 millió ember volt ilyen szociális ivó, aki vidéken a saját borát-pálinkáját iszogatta a mindennapi tevékenysége közben, a városban meg jellemzően munka után ült be a munkatársaival meginni a 2-3 sört...

2013. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6. Sok igazság van abban, amit írsz!

Az a baj, hogy ez már nem csak 2-3 doboz, és nem csak meló után. Olyan is van, hogy reggeltől estig egyfolytában egyik a másik után. És ha megcsinálom azt, hogy minden kötelező kiadást letudok, és épp nincs a zsebünkben csak kajára való, akkor képes kölcsönkérni haverjaitól, nehogy sör meg cigi nélkül maradjon. Nekem ez a legborzasztóbb az egészben.

2013. nov. 7. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor meg vedd rá,hogy ne kevesebbet igyon,és ne napi szinten lehetőleg,főleg ha dolgozik.Egyébként még mindíg jobb mintha a kocsmában züllene,vagy a kaszinókba verné el.Akkor megérteném,hogy elakarsz költözni.Főleg ha nem bánt titeket,és valszeg szeret is titeket,biztos tudat alatt,észhez lehet téríteni.Érted...
2013. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező (#7) tudod, nálunk annyival áldásosabb a helyzet, hogy megosztott a szerep, én vagyok a láncdohányos, és a zasszony:) a szociális ivó, nincs tehát mivel piszkálnunk egymást. Viszont ahogy a párom se tudná sehogy elérni valszeg, hogy én egyáltalán ne dohányozzak, pont ugyanúgy én sem tudnám elérni valszeg, hogy ő egyáltalán ne igyon - és nem is akarjuk. Eleve kompromisszumos megoldásokra törekszünk, én is szólok nyugodtan, ha úgy látom, hogy kezd elszaladni a ló, meg ő is, és ezt általában el is fogadjuk egymástól, tiszteletben is tartjuk, hisz ebben nyilván való, hogy a féltés a fő motiváció.

Szóval valszeg nálatok is az működhetne a legsanszosabban, ha kompromisszumra törekednétek, mondjuk a férjed belátná, hogy (legalább hét közben) ne igyon többet napi 1 vagy 2 sörnél, a cigarettát meg mondjuk töltse magának és talán azt is lehet redukálni, Te meg belátnád, hogy megfosztani ezektől nem lenne etikus. És ha így eléred, hogy feleződjenek a költségek, akkor mindenki jól jár, a férjednek is megmaradnak a számára fontos örömforrásai, meg a kasszában is jóval több marad.

2013. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Többen egy kicsit el vagytok tévedve, amiket példákat hoztok, az már túl megy a szociális ivó fogalmán.

Szociális ivó az aki ünnepeken, születésnapokon, bulikon fogyaszt alkoholt!


Azt gondolom, sürgősen költözz el, az alkoholizmus MINDENRE kihatással van. Testi, lelki, szociális oldalon, ha jól átgondolod, te ezt már tapasztalod is. És ez csak rosszabb lesz!!!

És amíg a férjed nem látja, vagy nem akarja látni ezeket, addig semmi esély, hogy változzon bármi is.


Persze egy utolsó esélyt, egy higgadt beszélgetés megadhatsz a dolognak, csak tudatosítsd vele, hogy te így nem tudsz élni, és nem is akarsz.

2013. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!