Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapesten az átlag életszínvo...

Budapesten az átlag életszínvonal már megközelíti a nyugat-európai életszínvonalat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
2013. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De azt olvastam, hogy Budapesten az egy főre eső GDP már meghaladja a rómait, és kb. a madridival van egy szinten.
2013. máj. 16. 14:36
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Ami tök jó, leszámítva hogy a mediterrán országoknak most finoman szólva is nem megy jól..
2013. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Messze nem közelíti meg. A budapesti átlagot az nyomja fel, hogy több a gazdagabb, akinek kimagasló fizetése van, így magasabb az átlag, azonban mondjuk egy árufeltöltő ugyanúgy rosszul él, mint vidéken. Egyáltalán nincs nyugati életszínvonalat még csak megközelítő város ma Magyarországon.
2013. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A GDP nem az életszínvonal mérőszáma.
2013. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

Persze hogy megközelíti.

Csak még nagyon-nagyon messziről...

:-)

2013. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

attol meg, hogy magasabbak a berek mint videken az nem azt jelenti, hogy jobban elnek az emberek, mert az arak is magasabbak a fovarosban. Ha a budapesti jovedelmet videki arszinvonalon lehetne elkolteni akkor jobb lenne a helyzet.


Kozel sincs nyugat europai eletszinvonal budapesten.

2013. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ez a megközelítés ugyanolyan hibás, egyoldalú, mint a GDP-s, de nézd meg, hány percet dolgozik egy zsemléért/kiló húsért/liter tejért/bármiért, egy bécsi, egy prágai, egy parizer, egy londoni, egy malmöi.

Ha a pesti kevesebbet, akkor már meg is haladtuk a nyugatot.

Nekem 4 éve 170e volt a nettóm, jelenleg 20e a segélyem. Én rontom az átlagot.

2013. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy big macért, mert a big mac index a mérvadó :)
2013. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. GDP nem mérvadó ilyen szempontból, főleg hogy 2 éve az olasz gazdaság elég nagy válságban van. Elég azt nézni, hogy Rómában a lakhatás, átlagban élelmiszer majdnem 2x annyiba kerül, tömegközlekedés is drágább, a benzin is áltlalában minimálisan, de drágább, mint nálunk, éltem ott, tapasztalatból mondom.
2013. máj. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!