Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 gyerekkel elviselnél mindent...

3 gyerekkel elviselnél mindent, csak hogy ne kerüljetek ki az utcára? Szerintetek meddig lehet így élni? Meddig lehet bírni? Vagy van más kiút segítség nélkül is? Kérem aki tudja a választ, az írjon. Nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 3 kisgyermek anyukája.

10 éve vagyok a párommal élettársi kapcsolatban. Jelenleg Gyeden az 1 éves kislányommal. Nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, mert ez nem igaz és azt se hogy csak a másik a hibás. Azt viszont bizton állíthatom, hogy családcentrikus vagyok és mindent a családomért teszek,mint minden normális ember. A baj az hogy az utobbi években boldogtalanok lettünk együtt. Párom nem szeret, nem támogat semmiben. Ugyan dolgozik,de van hogy eltelik 2 hónap is,mire ad haza pénzt. Míg az én összes pénzem viszi a bank a lakás + személyi hitel miatt, addig mi azt se tudjuk ő éppen mikor mennyit keres! Nem hajlandó elmondani sem. Nekünk éppen csak vajaskennyére meg teára futja hónapok óta, de ez is csak azért van,mert nem adom fel összes rezsinket, hogy legalább ezt tudjunk enni :(:(:( Szerencsére a gyerekek esznek a suliban minden nap főtt ételt, de én már nagyon elvagyok keseredve. Nem erről volt szó. Neki tartozása van, így csak az én nevemre került a lakás, de nem azért mert ezt így akartam,hanem ő akarta így a tartozása miatt. Hiába ajánlom fel neki, hogy vegye át tőlem a fele hitelt, s fizesse a felét, nem akarja. Nem hajlandó jóformán semmire. Nem járunk sehova, nem mozdul ki velünk az utcára, nem vigyáz a kislányomra, míg én elmennék orvoshoz stb. Nem ilyen ember volt és hiába kérdezem van-e valakije, tagadja.Tudom, hogy ki kéne lépnem ebből a kapcsolatból,de nekem nincs segítő testvérem, nincsenek segítő szüleim. Senkim sincs akihez mehetnénk. Egyedül pedig nem tudom kifizetni a hiteleket és mellette megélni a 3 gyerekkel. Mit tegyek? Meddig türjek? Már a nyugtató se segít rajtam. Hogyan lehet ebből kimászni?

Ha nem lennének a gyerekeim felvenném pár db ruhámat és elmennék akárhová, csak már nyugalmam és békém legyen. De nem tehetem meg. Ti mit csináltatok ilyen helyzetben?


2009. nov. 16. 15:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Meg a máltai szeretet szolgálat is sokat segíthetne rajtatok! meg van ilyen ingyenes babyszitter is ha orvoshoz kell menned
2009. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Amiket most leírtál valóban más színben tüntet fel néhány dolgot. Nagyon jól átlátod a helyzetedet. Én tanultam a szociális rendszerről, de nem vagyok teljesen naprakész, így tényleg azt mondom, hogy menj el a családsegítő szolgálathoz, ott mindezt mondd el egy családgondozónak ,és ő valószínűleg tud gyakorlatias tanácsot adni. Kérlek, akár még ma lépj, intézd ezt, vidd a gyerekeket is nyugodtan!
2009. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos.Természetesen nem ítélek el senkit sem.

Én a szívem mélyén hiszek istenben. A saját életem a tükörképem.Megpróbálok ugy élni hogy tiszta tükörben bármikor bárkinek megmutathatom az életem, akár isten elött is.

2009. nov. 17. 12:10
 14/15 anonim ***** válasza:
én is azt mondom, hogy a lelkiismeret a legjobb kritikus, persze aki maga előtt is hazudik annak nem működik.
2009. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne félj a párodtól csak a szája nagy szerintem, hogy kitekeri a nyakad. Nyugodtan menj a bíróságra a lakás a tied ki tudod rakni. Egyébként mennyi a gyesed? Szerintem kapnál az önkormányzattól rendszeres gyerekvédelmi támogatást. A gyerektartást meg fizetnie kell, ha nincs bejelentett munkahelye akkor is!!! Különben leültetik
2009. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!