Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek csak én reagálom...

Szerintetek csak én reagálom túl, vagy jogos?

Figyelt kérdés

Tegnap este vásárlásból jöttük autóval hazafelé, párom vezetett, gyerekeinkkel voltunk.

Lakott területen kívül a megengedett 90 helyett 120-al ment. Rászóltam, hogy ne. Visszaszólt, h nem szereti, ha beleszólnak a vezetésébe, én meg erre azt, hogy én meg nem szeretek gyorshajtásért fizetni, kvittek vagyunk. erre ő bunkón közli, jó, majd legközelebb én vezetek (nincs jogsim)


Félreértés ne essék nem azzal van a baj, hogyha gyorsan megy, akkor félnék mellette, mert baromi jó vezet, hanem az a baj, hogy ebben az évben túl vagyunk egy 30.000 Ft-os gyorshajtásos csekken, és egy 100.000 ft-os tilos parkolás (az nem direkt volt, de akkor is megtörtént..) csekken, ami igencsak rosszul érintett, tekintve, hogy a 3. babát várjuk.


Tényleg én reagálom túl, h ilyen nagy kérés lenne, h tartsa be az előírt sebességet, mert elegem van már plusz fizetnivalókból? Családtól veszi el a pénzt, ennyi erővel ki is dobhatnánk az ablakon..



2013. nov. 8. 08:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
95%
Én inkább azon akadnék ki, hogy ezt gyerekekkel tette. Persze a büntetés sem az utolsó.
2013. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
41%

Nem hiszem, hogy túlreagálod.


Nálunk én (nő) vagyok az aki nem mindig atrtja be a sebességhatárt... Eddig egyszer büntettek meg májusban. Azóta nagyon próbálok figyelni rá, hisz gond nélkül ki tudtuk fizetni azt a a 30.000 Ft-ot, de annyi másra is költhettük volna.

2013. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem inkább lehet, hogy csak fáradt volt, amúgy én sem szeretem ha beszólnak mikor vezetek. Lehet, hogy pont nem jó passzba kapta ezt a beszólást, ami részedről is jogos szerintem. Inkább csak rosszul reagált a megjegyzésedre szerintem. Ha bánt, akkor mikor jó állapotban van, beszéljél vele ezekről.
2013. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
46%
Hat en kiakadtam mindkettotokon, hogy oszinte legyek. Az egyik gyorsan hajt, a masikat a buntetes erdekli: a gyerekek kinek fontosak????
2013. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
82%
Én le is szedném a férjem fejét, ha a két gyerekünkkel száguldozna. A tábla nem azért van kint, hogy a férjedet bosszantsa, hanem azért, hogy biztonságosabban utazhassatok.
2013. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
0%
Kevés nő képes arra hogy normális hangnemben közölje a másikkal az ilyesmit. Akik képesek rá azok boldogan élnek s öregszenek meg. Akik nem azoknál állandó a feszültség, majd válás s az utána való feszültségek, amit a gyerekek sokkal jobban megsínylenek mint egy 30%-os sebességtúllépést.
2013. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%

Először is a gyerekek miatt akadnék ki. Vigyázhatna jobban a gyerekei életére.

Másrészről a bírságot fizesse ki úgy, hogy vállaljon plusz munkát az ne a gyerekekre, háztartásra szánt pénzből menjen.


Egyébként a helyedben kihasználnám az alkalmat, és letenném a jogsit. Ő ajánlotta fel, hogy te vezess. A jogsi 130-150eből megvan. Ő is kidobott most ennyi pénzt az ablakon.

2013. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
32%

sok professzor jár ide, látom... aki a babáját félti, javaslom, ne üljön autóba. egy baleset 90nél éppen annyira súlyos, mint 120nál, úgyhogy nem kell itt a műbalhé, hogy "a gyerekekre nem is gondoltok"?


kérdező: a lényeg, hogy maradjatok 30%-on belül, mert az alatt nem indítanak eljárást, így büntetés sincs. 90nél ez 117-et jelent, nem sokkal kevesebb, mint a 120, viszont azért nem büntetnek.

2013. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
60%

"sok professzor jár ide, látom... aki a babáját félti, javaslom, ne üljön autóba. egy baleset 90nél éppen annyira súlyos, mint 120nál, úgyhogy nem kell itt a műbalhé, hogy "a gyerekekre nem is gondoltok"? "


Persze, agyatlanka. 120nal pont ugyanannyi a fektavolsag, mint 90nel, ugye? Inkabb ne vezess.

2013. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
14%
90nél is éppen olyan hosszú, hogy nem tudsz megállni, úgyhogy felesleges megnézni azt, hogy 120nál mennyi :)
2013. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!