Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek én reagálom túl a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek én reagálom túl a viselkedését, vagy jogos, hogy kezd idegesíteni ez a hozzáállás (betegség miatt)?

Figyelt kérdés
Már közel egy éve vagyunk együtt a mostani barátommal, megismerkedésünk elején közöltem vele, hogy cukorérzékeny vagyok, kértem figyeljen oda, hogy az ételekben ne legyen hozzáadott cukor. Viszont még mindig úgy néz ki nem érti a kérésemet... Cukrozott joghurttal kínál meg, cukros készételeket akar megcsinálni, üdítőitalokkal kínálgat. A legdurvább eset talán az volt amikor megkínált a szerinte cukormentes ízesített ásványvízzel, és csak véletlen vettem észre még időben a flakonon, hogy cukorral készült (külföldről hozta az ásványvizet, de nem kell nagy nyelvtudás, hogy megfejtsem mit jelent a cukr szó). Ha felhozom, hogy miért csinálja ezt, azt válaszolja, hogy nekem akar kedveskedni, meg különben is honnan tudja, hogy milyen termékben van cukor, vagy sem, neki tök mindegy. :S Nagy kérés, hogy ha hozni akar valamit nekem "kedvességből", akkor olvassa el az összetevő listát, és ne okozzon nekem kellemetlenségeket?
2011. jún. 28. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, mert akár bajod is lehet belőle. Ennyire igazán odafigyelhetne lassan egy év után.
2011. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igazad van. biztos hogy szeret, és nem volt ilyen helyzetben. mennyi ideje vagytok együtt? ha máskor hoz valami cukrosat mondd meg hogy nem fogod megenni / meginni mert bajod lesz tőle. ennyi. és szerintem ez ink neki legyen kellemtlen
2011. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Valóban odafigyelhetne, de nem fog.

Hímnemű: egyszerűen képtelenek odafigyelni bármire.


Férjem pl. tíz év után nem képes megjegyezni, mi hizlal, mi nem, pedig folyton fogyózok, és eszébe se jut megnézni, mi van a csomagolásra írva.


Nézd meg te, és ne edd meg, ha nem szabad.

Ennél egyszerűbb, ha megmondasz pár kaját, amit ehetsz, megjegyzi, és eztán azzal kedveskedik, ha akar.

2011. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi egy év
2011. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hímnemű: egyszerűen képtelenek odafigyelni bármire."

Te olyat fogtál ki, de van olyan is aki odafigyel a párjára.

2011. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
A helyében otthagynálak,mint macska a szart.Szerinted meg akar téged mérgezni?Mi férfiak máshogy működünk,mint ti nők.Inkább becsüld meg,hogy egyáltalán kedveskedni próbál..Én nem sértődök meg,ha olyan ajándékot kapok,amiben van olyan összetevő,amire érzékeny vagyok,odaadom másnak..,de magának a gesztusnak nagyon örülök...és ha ezredjére kapok olyat attól az embertől(akinek már szóltam,hogy allergiás vagyok x összetevőre),akkor ezredjére is örülni fogok,és ezredjére is odaadom másnak,aki megeheti.(esetemben)
2011. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem írj neki egy listát, hogy mit szabad enned és mit nem. Aki nem volt még ilyen helyzetben és nem is fogyózott még, annak lehet hogy gőze sincs hogy miben mennyi cukor van. Mondjuk 1 év után már kezdhetne rájönni... És jogosan esik rosszul.
2011. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 B.angel ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

Amit te írsz és amit ez a lány ír, két marhára különböző dolog! Ő meg is halhat szélsőséges esetben az ételtől, amit kedvesen odaad neki a barátja, de te nem hiszem, hogy belehalnál mondjuk egy pár szarvasmintás pulcsiba. A kettő ég és föld.

Egyébként meg a lista jó ötlet. Mondd el neki még többször, hogy nem eheted ezt... stb. Ha nem képes felfogni, akkor szerintem hagyd ott. Ha ennyire nem törődik az egészségeddel, az elég... gáz.

2011. jún. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyrészről igazad van, hogy figyelhetne jobban. Másrészről gondold végig egy kicsit az ő helyzetét. Szerintem egyáltalán nem könnyű. Próbál a kedvedben járni, de nem sikerült sem a joghurttal, sem az üdítővel, de még az ásványvízzel sem. Leélt X évet úgy, hogy nem kellett odafigyelnie, hogy miben van cukor és miben nincs. Hiszen neki mindegy. Neked viszont természetes, hogy megnézed, mit ehetsz és mit nem. Nem is érted, hogy hogy nem lehet erre odafigyelni. Neki viszont lehet, hogy igenis nehézséget okoz ez. A szép csomagolásokkal szépen el tudják hitetni az emberrel, hogy baromi egészséges, amit eszik/iszik, csak aztán amikor alaposabban megnézed az összetevőket, akkor derül ki, hogy rosszul választottál. Egyikőtöknek sem könnyű. Próbálj kicsit türelmesebb lenni vele, és a lista, azokról az ételekről/italokról, amiket fogyaszthatsz, valóban jó ötlet. Neki meg meg kell tanulnia odafigyelni, hogy mit tesz az asztalodra.
2011. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!