Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom ezt túl, vagy...

Én reagálom ezt túl, vagy jogos a kiborulásom?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, az anyámmal, és az igazán "kedves" vőlegényével élek együtt. 3 éve vannak együtt. Mindig rohadt bunkó volt hozzám, igaz, sok mindent megvett nekem, de sok pénze is van, és inkább mindig az anyám kérésére vette meg a dolgokat, és azután szemrehányóan tett megjegyzéseket, hogy ki van nyalva a pics.m (szó szerint ilyeneket mondott), meg hogy egy kis k.rva vagyok, mit szólok bele az életébe. Ma is az volt, hogy az állatorvoshoz kellett volna vinni a kutyát, mert a szemét nem tudja kinyitni, és be is volt nagyon dagadva, és gennyedzett, plusz a füle is már egy jó ideje lefelé állt, és kattogott. Mondtam nekik már úgy 3 hete, hogy el kéne vinni az állatorvoshoz, mert ki tudja mi lesz a szövődménye(azért én nem tudtam volna segíteni nekik, hisz hihetetlenül hisztis, erős, makacs kutyáról van szó, akit 3 felnőtt is alig tud lefogni, ha meglátja az állatorvosi rendelőt...), erre elkezdi nekem mondani, hogy semmi közöm hozzá, meg hogyha ekkora a pofám, és tudok okoskodni, akkor ott a póráz, meg a nyakörv, és vigyem el. Erre már nem mondtam semmit inkább, de mindig folytatja ilyenkor a tipikus "ki van nyalva a pics.m" stb típusú hozzászólásokkal. Nem értem a matekot, rögtön egy hülye idióta vagyok. Anyám nem szokott szólni neki, mert szerinte neki van igaza. Az anyumat is lek.rvázza, a kutyákkal úgy beszél, hogy kis g.cik, meg nekem is szokta ezt mondogatni, a súlyommal is szokott "viccelődni", holott már megmondtam neki, hogy nem szeretem, ha azzal viccelődnek. (163 cm-hez vagyok 50 kg) Miatta kezdtem el azt hinni magamról, hogy egy dagadt disznó vagyok, pedig tudom, hogy nem, de miatta lett ilyen rossz önképem. Ilyenkor mindig azt mondja, hogy fogjam be a pofámat, és inkább kezdjek el edzeni, mert én nyárra 60 kg leszek. Ez odáig fajult, hogy kb nem is eszek semmit, és volt olyan időszak is, amikor hánytattam magam. Anyám az ő kérésére majdnem intézetbe tett. Nagyon csúnyán beszél, és kezd átragadni rám, amit hiába próbálok kiküszöbölni, nem megy. Régebben egy életvidám lány voltam, mostanában meg csak sírni tudnék a dühtől, és szomorúságtól. Hogy lehet egy 40 éves férfi ilyen bunkó egy 14 éves lánnyal? Emlékszem még arra is, amikor nem takarítottam ki, és lógtam az iskolából(orvoshoz mentem, mert ők nem vittek el, pedig messze volt, még kocsival is volt vagy 1 óra, 1 hete rosszul voltam, fájt az egész arcom, ki is derült, hogy arcüreggyulladásom volt), azzal fogadott, hogy én hülye p.csa, hogy mertem lógni az iskolából, felhívott az osztályfőnök, hogy lógtál. Amikor meg hazajött anyám, elkezdett cserepeket dobálni, mert belevágott egyet a falba is, meg az egyik szekrénybe is, és mindkettőn egész szép lyuk maradt, ordítozott anyámmal, kezet emelt rá, amikor meg ráordítottam, hogy legalább az anyámat hagyja, odajött hozzám, és rám is kezet emelt. Mindig félek, amikor rosszat mondok, vagy nem csinálok meg valamit. Egész sokszor hangoztatni szokta, hogy én csak az ő kapcsolatuk közé állok. Nagyon-nagyon stresszes vagyok mostanában, ha tudom, inkább házon kívül töltöm az időmet, vagy a kutyáimmal elkülönülve tőlük. Az anyum is nagyon rondán beszél, amióta ő velünk van, pedig sose volt ilyen. Cigiznek ezerrel bent a lakásban, és minden bajuk van, amikor szóváteszem, hogyha már az én egészségemet is roncsolják, tegyék kint a kertben. Erre az a reakció, hogyha engem zavar, hogy cigiznek, el lehet költözni. Ha kérek tőlük valamit, hetek múlva, vagy soha nem kapom meg (apróságok, mint például egy ceruza, toll), és ha időközben megvenném én magamnak, akkor az a válasz, hogy mit képzelek, megvették volna ő maguk. Sokszor érzem viszont úgy, hogy anyum csak azért van vele, mert ő hozza a pénzt... Amióta velünk van egy a férfi, rémálmok gyötörnek, nem tudok aludni, stresszes vagyok, migrénem van, magas a vérnyomásom, rossz a vérképem is, kedvtelen vagyok, rosszul tanulok, öngyilkos is próbáltam lenni, és már semmit sem merek itthon megosztani anyámékkal, mert úgyis mindenre az a válasz, hogy "mert, ki kérdezett?" "nincs most időm", "fáradt vagyok", "hagyjál most ezzel, nem érek rá", "majd legközelebb", vagy pedig bunkómód elküldenek a francba. Egész nap a gép előtt ülnek(mindenkinek van saját), én meg ha odamerek hozzájuk menni, hogy játszunk, menjünk el egyet sétálni, beszélgessünk, elküldenek úgyszintén. Ekkor meg az lesz a problémájuk, hogy én túl sokat vagyok a gép előtt. Nagyon szeretem az anyumat, és zavar, hogy ez a férfi bejött az életünkbe, és ilyenné tette azt az embert az életemben, akit mindennél jobban szeretek. Ha van barátom, akkor rögtön elkezdi szapulni a pasi, hogy mekkora egy idióta barom az a srác, és hogy biztos csak meg akar b.szni(csak az ő szavaival élek...), meg hogy néz már ki, én ezzel hogy tudok boldog lenni... Nagyon ki vagyok már készülve, nem tudom mit csináljak, sokszor amikor nincsenek itthon, akkor szoktam sírni, vagy ha fürödni megyek, mert akkor úgy sem hallják. Sajnálom, hogy ilyen hosszú, és átláthatatlan lett, de csak úgy jöttek az emlékek, hogy mikor mit mondott, mit tett, vagy általában mit tesz, mond. Én reagálom ezt túl? :( Köszönöm előre a válaszokat!
2012. márc. 15. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Szólj bizalmasan az osztályfőnöknek.
2012. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudnád ezt elmondani nagymamádnak,apukádnak?Valami segítséget kérni?
2012. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

nem túlzol egy kicsit? egyik percben sok mindent meg vesz a csávó a másik percben meg egy ceruzát sem


tény és való, hogy nem kéne csúnyán beszélnie veled, meg sok köze nincs hozzád így nem is igen szabadna neki beleszólni a dolgaidba


És 14 évesen miért van neked barátod?!még nem igen kéne

2012. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem te reagálod túl, nevelőd egy bunkó, anyád meg egy manipulálható idióta. Sajnállak, a helyzet nálunk hasonló.


Ja, ha benyögi, h el lehet költözni, menj! Egy percig ne maradj ott - feltéve, ha van valakid, aki befogad. Én a két kezem összetenném, ha mostohám egyszer a fejemhez vágná, szemrebbenés nélkül elmennék.


23L

2012. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Én csodálom, hogy élsz. Én szüleim se angyalok, de én ezek a dolgok miatt (mert mindegy mit csináltam semmi nem volt jó) eljöttem otthonról az első pasival. Ő rendes meg minden a családja is az nyugi van. Menj el a családsegítőhöz és ha van olyan aki gyámod lenne akkor kérvényezd ezek miatt. Kérj kölcsön kamerát vagy vedd fel ezeket a szövegeket, hinni fognak Neked. Fel a fejjel!
2012. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az osztályfőnöknek nem szólok, vele is volt konfliktusom a lány osztálytársaim miatt (új iskolába mentem inkább 8.-ban, mert a másikban mindig én voltam a célpont). Az a baj, hogy nem túlzok. Amikor én kérek valami apróságot, akkor az van, hogy húú, majd megvesszük, ha viszont nem kérek, mindennel elhalmoz, de azt is inkább az anyum javaslatára, ami szerintem azért van, hogy bevágódjon az anyámnál, mert ilyenkor hüledezik, hogy húú de jószívű itt valaki. Azért volt barátom(ebben az évben volt a legelső barátom, mert nagyon szerelmes lettem belé, és ő is belém, viszont valamiért az ő anyja el akarta tőlem választani, és mindent megtiltott neki. Haza kellett mennie tanítás után rögtön, nem volt mobilja, internete. Bár nagyon sokszor megszegte ezt a "haza kellett mennie" dolgot. Arra a döntésre jutottunk, hogyha nem hűl ki ez a szerelem, akkor talán később megpróbálhatjuk, úgy 1 év múlva, amikor már középiskolába fogunk járni. Egyébként nem volt semmi különös csókon, meg kézfogáson kívül, sokszor kisírhattam magam neki, ami könnyített a lelkemen, ő volt a legjobb barátom. Apámmal nem nagyon tartom a kapcsolatot, mivel állandóan utazik országról-országra. :(
2012. márc. 15. 21:35
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Ma 21:27!

Hol olvastad,hogy van barátja?Én nem látom sehol!

Kérdező!

Egyetértek az első válszolóval,osztályfönök!!!

De sürgősen.

ha Ő nem,akkor családvédelmis.

2012. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Meg van a barátja:-)Bocsi,bocsi!Nézek,de nem látok!:-)
2012. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
21:30, meg 21:31, köszönöm a válaszotokat. :) Anyum tényleg nagyon manipulálható, de igazából a pasija az, aki igazándiból elég jó manipulátor. Ha nem segítek takarítani az anyámnak, akkor az van, hogy egy lusta disznó vagyok, de ha ő nem segít(sose segít neki, de tényleg, a gépét bújja), akkor az egy teljesen normális, elfogadható dolog. Sok példát tudnék még mondani, hogy mért rossz ez a férfi, de az kicsit sokáig tartana, amíg leírnám. Így is egy regényt írtam. Utolsó: Tényleg van szó barátról benne, de csak volt barátról, sajnos. Viszont most a legjobb barátok vagyunk, és mindent elmondhatunk egymásnak, és ő mindig kiáll mellettem. Ő az egyetlen igaz barátom, mert egyébként én eléggé magányos vagyok, nem merek barátkozni, és céltábla vagyok mindenféle szekálásnak. Egyszerűen nem lehet hozzászokni ehhez az élethez. Mindenhonnan felgyülemlik egy kis stressz, de leginkább itthonról. Holnap mennek valami kiruccanásra, és inkább arra se megyek el, legalább pár nyugodt órát szerzek. Amikor még csak ismerkedtek, akkor anyám inkább elvitt a mamámhoz, vagy itthon hagyott, és elment hozzá. Egyedül voltam 11 évesen szilveszterkor is...
2012. márc. 15. 21:44
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
a legközelebbinél jó hangosan és határozottan jelents ki (mikor anyád és a pasi is ott van) hogy nem kell neked új apa, és hogy nem akarod h összeházasodjanak...akkor majd talán viszavesz magából.
2012. márc. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!