Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor, mi erről a...

Karácsonykor, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nálunk mindig bensőséges dolognak számított a karácsony ,családi körben ünnepeltük és nem is volt másként.


Húgomnak azonban fél éve van egy barátja (én a teljes nevét sem tudom, és neki ez már vagy a 20.kapcsolata)de úgy látszik,mostanra ért meg annyira a dolog,hogy ezen a napon is itt kell hogy tartsa.

Aztán mennek is tovább,a barátjához.Én úgy gondolom,hogy ha 22 év alatt nem ez volt a megszokott,bele kell így piszkálni? ráadásul , ez egy féléves kapcsolat sincs,19évesen.ha 5 éve el lennének jegyezve érteném is.szerintetek?


2012. dec. 24. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt a szüleid döntik el. Max a véleményedet mondhatod el nekik.

Szerintem is kicsit korai még, de ezt mindenki másképp éli meg. Amikor én ennyi idős voltam, karácsony napján mindenki a saját családjával volt.

2012. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát,igen,én is igy gondolom
2012. dec. 24. 13:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el. az idők változnak, majd neked is lesz valaki, akit oda akarsz vinni. ez ilyen.
2012. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a probléma évek óta,tesóm párjával karácsonyozik,ami anyáméknak nem tetszik,ők sinecenek eljegyezve
2012. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel házasságig haza se kéne vinnie karácsonykor...fél évből lesz a sok-sok év. Egy idő múlva már ez lesz a természetes.
2012. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igen, csak itt van néhány kulcsprobléma, kezdve ott hogy én soha (!) ne mbeszéltem még vele, 4. napja van már itt és tesómmal sem beszépltem jó ideje, apámék meg félév után már azt mondják hogy "mintha a gyerekük lenne"..(mindenkire ezt mondják)

meg nálunk elég nagy beleszólása van a családnak mindenbe, tehát nincs az hogy apámék döntenek mindenröl. csak nekem ez igy furcsa. mert pár év után érteném,vagy ha alapból is iylen lett volna a dolog,hogy igy ünnepeljük.de a karácsony csak nem egy szilveszter vagy egy hétvége (vagynem?)

2012. dec. 24. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is kicsit bunkóság. Nekem már 2 éve van egy barátom, de messze lakik, mégsem utazom el karácsonyra hozzá, mert a karácsony a családé. Majd megyek két ünnep között..

Tehát én megértem, hogy neked ez bosszantó. Persze, lehet ilyenkor is olyan helyzet, mikor megértem, ha elmegy (pl. ha a másiknak nincs családja és egyedül van, stb.)

23/L

2012. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Csaj családját és barát családját is meglátogatják. Ebben mi a bunkóság??
2012. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is kb. féléves volt a kapcsolatunk, amikor már a páromékkal karácsonyoztam. Igaz, szenteste otthon voltam, de rögtön másnap jöttem is vissza, és az ő családjával is ünnepeltem. Nálunk nem volt ebből gond, szerettük egymást, mindenki tudta, hogy komoly a dolog, miért problémáztak volna azon, hogy a szerelmesek együtt akarnak lenni? Ez a világ legtermészetesebb dolga.

Persze annyiból értelek, hogy ha gyakran váltogatja a partnereit, akkor kevésbé vagy a srácra kíváncsi, de egyébként nagyon idióta nézet az, hogy csak x év után és eljegyezve lehet együtt ünnepelni...

2012. dec. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindkét helyen vannak, ez miért baj? 24.én saját családunkkal vagyunk, 25.én megyek a páromhoz, 26.án pedig ő jön hozzánk.

A szüleimnek az is jó lenne ha idejönne a párom, ahogy a párom szüleinek is, ha én mennék hozzájuk, de mindkettőnknek nagyon fontos a család, ezért egyikőnk sem akar elmenni szentestén. Így oldottuk meg.

És nem értem hogy függ ez össze a jegyességgel..

2012. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!