Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni az...

Hogyan tudnám rávenni az élettársamat, hogy kezdjen magával valamit?

Figyelt kérdés

5 éve élünk együtt,én 27F,ő 25N


3 éve költöztünk össze,viszont neki "jövedelme" jelenleg csak műkörmözésből van,ami változó,de havi 35-40 ezer forintot jelent....

Én már egy éve veszekszem vele,hogy keressen egy normális munkahelyet,ahol normális fizetést kap!

Felőlem ha akarja mellette csinálhatja ezt a körmözést,mert nála ez inkább hobby mint munka!

DE nem,szerinte jó ez így,mert én keresek (igaz hogy elég sokat),nem vagyunk rossz helyzetben.


Viszont az ő pár tízezre arra elég,hogy belead a rezsibe,(csak a rezsi 60 ezer forint,télen több) a kajába,a ruháit,tisztasági dolgait + ezt-azt én veszem....

Engem az bánt,illetve sért,hogy ennyire elkényelmesedik,és mindennel rám vár..



2013. nov. 12. 13:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok, de megértelek. A műkörmözés nem egy hivatalos munka, erre nem lehet alapozni. Mindenképpen muszáj lenne már ennyi idősen keresnie vmi normális munkát. A körmözést meg lehet csinálni meló mellett, + hétvégén. Én nem törődnék bele a helyedbe.

De ezt vele kell megértetned. Meg neki kellene, hogy tudatosuljon, hogy ez így nem jó.

2013. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg írasd be okj-s műkörömépítőnek, ahogy látom a vendégköre megvan, csak egy szalon kellene.... Erre még nem gondoltál?
2013. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

2. több ilyen női ismerősöm is van,akik műkörmözéssel foglalkoznak,de nem győzik hangsúlyozni,hogy csak ebből nem tudnak megélni...szinte mindegyiknek van rendes állása,és mellette vagy hétvégenként körmöznek


szalon?akkor meg kereshetne a bérleti díjra...

2013. nov. 12. 13:56
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Megértelek, így nem lehet gondolkodni. Mi az, hogy te keresel, ezért neki nem kell annyit dolgoznia? Mi van, ha esetleg te nem leszel? Vagy kirúgnak? Vagy isten tudja mi történik...? És a kis magánjövedelméből hogy lesz mégis nyugdíja? Gyede? Sehogy! Így nem szabad gondolkodni, ez felelőtlenség.


Ha van végzettsége, menjen el egy szalonba, aztán körmözhet reggeltől estig ha akar. Ha nem, akkor keressen egy normális munkát, mellé jó ez kiegészítésnek.

2013. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Ezek szerint nincsen bejelentett állása. Se TB-je, se nyugdíjbiztosítása. Így nem jár majd neki sem a TGYÁS, sem a GYED, ha gyereket/gyerekeket vállaltok.

Beszélgess el vele, hogy mit vár el a jövőtől.

2013. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

Értem az érzéseid. Nő vagyok, és nem tudom, mit is lehetne csinálni egy ilyen emberrel.

Megpróbálnám, hogy mindketten egyforma összeget rakunk a közösbe, és ebből kell kifizetni mindent. MINDENT!


Ebből az következik, hogy te is 35-40 ezret raksz bele, és az ő feladata lenne ebből kihozni amit kell.


Remélhetőleg 1 hónapon belül rájön, hogy ez így nem megy, dolgozni kell menni.

2013. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.Igazad van,és ha elmondod neki hogy ha nincs bejelentett állása akkor(igaz hogy nálunk fiataloknál messze van még) nyugdija sem lesz,ha gyereke lesz csak a gyes jár majd neki ami nem sok,és ha te elveszted az állásod,akkor mi lesz veletek?

Elég gyerekesen viselkedik..

2013. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki ha pár éven belül babát akartok vállalni, akkor bizony el kell mennie előtte dolgozni, mert különben nem lesz jogosult a családtámogatási ellátásokra. Egy büdös fillér nélkül otthon ülni a babával meg nem lesz szórakoztató. Kidolgozhatod Te a beledet is, de ha el kell tartanod egy keresőképes, de egyébként otthonülő embert, akkor nem fogjátok sokra vinni közösen. Szarul hangzik, de ez az igazság! Kaparja össze magát és irány a munka világa. A valóság.
2013. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki, hogy "Mucika, akkor ennyi a rezsi rádeső fele, hazafele légyszi vásárolj be. Egyéb igényed van? Fizesd magadnak a jövedelmedből." És pár hónapig ne adj neki pénzt, tényleg csak kaját vegyél, stb.

Ha nem tetszik neki, és ezek után sem döbben rá, hogy dolgoznia kéne, akkor keress egy olyan nőt, aki nem fejős tehénnek tart, ugyanis akkor nem a nagy szerelem az elsődleges ok, amiért veled van.

2013. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta mondod neki, semmi nem változott. Állj a sarkadra, adj ultimátumot. Ha X időn belül nincs állása, akkor léphet. Mondd meg nyíltan, hogy nem vagy hajlandó eltartani, a közös jövő közös munkát is jelent. Ha nem változik,ereszd szélnek, hidd el,vele is jót teszel, mert elsőre leforrázza a helyzet,aztán elindul az önállóság útján, mert kénytelen lesz rá...
2013. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!