Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám sírjátó nem messze van...

Apukám sírjátó nem messze van egy hatalmas fenyőfa, ezért a sír televan tűlevelekkel. Hiába szóltunk a tiszteletesnek aki üzemelteti a temetőt nem vágatja ki a fát. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 10:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Jó ez így ahogy van. Egy halott miatt kivágni az élőt, nem túl logikus dolog.
2013. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
98%
Én élőként azokat a temetőket látogatom szívesebben, amelyik ilyen
2013. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj meg de nem értem a felháborodásodat.Miért kellene kivágni egy fenyőt (ami lehet,hogy több 10 éves)?Azért mert zavarnak a lehullott tűlevelei?Most ezzel annyira kiakasztottál komolyan.Meg még törvény arra,hogy kivágjátok?Ezt komolyan kérdezed?Ennyire unatkozol?Akkor ha javasolhatom menj és ha egy tűlevél is ráesik a sirra söpörd le.Vagy helyeztesd át apukádat egy másik helyre.Mondjuk urnafal...

Ha minden fát kivágnának azért mert valakinek nem tetszik akkor meg azért írkálnának a hozzád hasonlók,hogy jajjj milyen szennyezett a levegő mert nincs fa és orvostól orvosig járok,mit tegyek!?

2013. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
A sírt és a sírkövet nem teszi tönkre a tűlevél, de még kosznak sem mondanám, ha nem söpritek le minden nap, senki nem szól meg érte titeket. A fa viszont árnyékot ad, védi a sírköveket a folyamatos és erős napfénytől nyaranta. Az erős napfény a tűlevelekkel szemben tényleg árthat a sírköveknek, szóval a fa igazából hasznos a temetőben, emellett szép és értékes is. Nagyon remélem, hogy nem találtok a kivágására lehetőséget.
2013. nov. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért vágatna ki egy fát? Ennyi erővel a városban az összes fát ki kellene vágni, mert a levelük ráhullik a házakra, ráhullik az autókra, áthullik a szomszédba...

Amennyiben a fa nem korhadt, úgy nem köteles kivágni!

2013. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
98%
Személyes tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. A helyi temető, ahol lakom és az én apukám is ott nyugszik, kb. ugyan ilyen gondolkodás miatt katasztrofális lett. Egy erdő közepén van amúgy a temető, gyönyörű helyen, és ugyan ez, volt hogy nem akarták az emberek takarítgatni a faleveleket, ezért panaszt tettek. Kivágták szinte az összes fát a sírok környékéről, sőt az is megvan tiltva, hogy fát ültess a sír mellé, ha szeretnél. Sehol nincs fa az egész temetőben. Eltelt 10 év, az eredménye az, hogy nyáron csak este fele lehet kimenni a temetőbe, mert 40 fok van és tűz a nap reggeltől estig. Ezenkívül kezd az egész temető elsivatagosodni, illetve nő mindenhol a királydinnye, ami rettentően szereti az ilyen helyeket és néhol már bokáig érő homokban kell taposni a sírok között. Mamámék egy másik városban vannak eltemetve, ami tele van platán és tölgyfákkal. Még ha le is kell takarítanunk a leveleket a sírról - ami 3 percnél többet nem szokott igénybe venni - akkor is ezerszer jobb érzés ilyen környezetben lenni.
2013. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, apukádat nem zavarja, hogy tűlevelek vannak a sírján...
2013. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
98%
Lehet, hogy egyesek túlzónak éreznek majd, és meg is kapom a lepontozásom, de az ilyen emberek miatt megy tönkre a világ. Zavar egy fa? Kivágjuk! Termőföld kell? Vágjuk ki az erdőket! Igaz hogy egy óriás fenyő többet élhet mint egy ember, de igazad is van, sz.rjuk le mert lusták vagyunk néha leseperni a leveleit. Annyira utálom néha ezt a világot, és benne magamat is, hiszen én is ember vagyok és szerintem az emberek a világ nagy rákfenéi. Tönkreteszünk mindent. Bocs a kifakadásért...
2013. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám sírja felett meg gesztenyefa van. Tele van az egész sír gesztenyével, de még nem jutott eszembe ezen dühöngeni, nemhogy fát kivágatni. Ha megyünk, összeszedjük és kész.

Ne haragudj, de nem nagyon rossz ilyen kicsinyesnek lenni? Szerintem a legjobb, amit tehetnél, hogy változtatsz a hozzáállásodon, mert csak az életedet keseríted feleslegesen. Meg másokét is. Nem kritika, jó szándékkal írom!

2013. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
20%

bocs, de hadd mondjak ellent a többségnek.

Én egy hónapja hívtam fel a helyi temetőt üzemeltető céget, hogy elnézést, a fáról hulló fekete valami megfogta a kislányom síremlékét, és bizony kivágták a fát két nap múlva, sőt, megkérdezték, hogy fizessék-e ők a helyreállítást vagy megcsináltatom és beviszem a számlát. Összesen 6 sírról volt szó a közelben, mindenkit megkerestek és nagyon korrekt módon lerendezték mindenkivel. egyébként egészséges fa volt...

2013. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!