Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan ez a hatalmas önbizalom...

Honnan ez a hatalmas önbizalom a kismamáknál, a frissel szült anyukáknál, hogy ők mindenkinél jobban tudnak mindent?

Figyelt kérdés
Elképesztő,ahogy mindennap hallom, hogy csak ők tudják a legjobban, ha nem pontos időben eszik,alszik a gyerek már teljesen készen vannak/tisztelet a kivétel/úgy nem tud sétálni senki a gyerekkel mint az anyja, mesét se mondjon senki,mert még a végén függő lesz és mástól is elvárja, egyáltalán milyen alapon adhat ötletet,tanácsot egy idősebb. Illenék tudni,hogy a mostani anyukák MINDENT JOBBAN TUDNAK, velük senki ne okoskodjon. Néha még a dr. is lüke vagy a védőnő, ne akarja őt meggyőzni semmiről! Az övé csak az ővé a gyerek /jó esetben az apukáé is/ aki csak engedéllyel nyulhat csinálhat bármit a gyerkőccel, mert ha nem kérdezi meg, bizony meg is kapja a büntit. Egyszerüen nem értem. Nekem is van kettő, kicsit nagyobbak, de nekem ez a TÜNET kicsit új,mert ráadásul mindig fáradtak, álmosak és csak rájuk számithat a gyerek. Na ehhez szeretnék olyan hozzászólásokat, hogy az anyukákhoz tudjak felzárkózni és beszélgetni én is mint anyuka, nehogy kinos helyzetbe kerüljek a butaságommal és a nézetemmel.
2012. aug. 30. 09:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%

Mi van?

Bocs, de én ebből egy szót sem értettem.


De csak annyit tudok mondani, hogy mindenkinek joga van a saját gyerekét "elrontani", azaz úgy nevelni - legjobb tudása szerint! - ahogy akarja.

2012. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azoknál van, akiknek ez életük egyetlen eredménye, ezért teljesen a gyerekre fókuszálnak. Kifelé pedig önigazolásként bizonygatják, hogy ez valóban az egyetlen és mindennél fontosabb feladat, amit ők a tökéletesebbnél tökéletesebbre fejlesztettek. (Tehát ők is jók, kiemelkedők valamiben)


Az unokatestvéremet például nagyon jó anyának tartom. Amikor az első gyereke megszületett, néhány nappal később sírva felhívott, hogy sír a gyerek, nem tudja, hogy miért, ő a világ legrosszabb anyja. Aztán gyorsan belerázódott és nagyon is jól csinálja. Pont azzal, hogy képes kételkedni magában, nem válik önteltté. A gyereknevelést se tekinti kizárólagos privilégiumnak, ha náluk vagyok és rászólok a gyerekre, akkor maximum megkérdezi, hogy mi történt, de nem támad nekem. (Én meg nem viszem túlzásba a belefolyást, csak akkor szólok rá a gyerekre, hamagára vagy másra veszélyes dolgot tesz.)

2012. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Ezt szerintem is azok a nők csinálják,akik a gyereken kívül mást nem nagyon tudnak felmutatni az életben,mint ,,sikert". A pökhendiséggel és az okoskodással palástolják a frusztráltságukat.
2012. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

Tény, hogy a gyerekemet én ismerem a legjobban. Ismerem az apró rezdüléseit, tudom hogy ha nyűgös akkor mitől. De nem azért, mert én vagyok a f.szaanyu, hanem mert én töltöm vele a legtöbb időt.


Ettől függetlenül a férjem és a nagyszülők is tökéletesen el tudják látni, amit én szeretek is kihasználni hogy kicsit magammal foglalkozzak :-)


Az, hogy ki mit csinálhat az engedélyem nélkül a gyerekkel, az a mi esetünkben csak az ételre terjed ki. Most még senki ne adjon neki olyat amit még nem evett vagy evett már, de kiütötte vagy hasmenése lett tőle. Ezt szintén csak én és a férjem tudjuk, de nem azért mert a nagyszülő hülye, hanem mert mi élünk vele, a nagyszülőknek nem számolunk be minden apróságról de ha szól hogy ezt meg azt adna a gyereknek akkor eszünkbe jut hogy "hopp, attól 2 hete kiütése volt, kérlek ne add neki". De ez is meg fog változni ha nagyobb lesz és ehet már mindent.

2012. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, az, hogy az anya ragaszkodik a saját elképzeléseihez nem cak a mai anyukákra igaz. Pl az én és a férjem nagymamája egyszerűen nem érti, hogy a pár hónapos baba miért nem kaphat tehéntejet tápszer helyett. Tiszta hülyének néznek, mert amikor ők voltak kismamák még ez volt a szokás. Szerintük ők tudják jobban, de mivel én vagyok az anyja én döntök és nem adok még. Nem azért mert okosabbnak gondolom magam és nem hallgatok senkire, hanem mert ma már máshogy gondolják az orvosok és én így látom jónak.
2012. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
A valódi önbizalom nem kiabál. Sem másé, sem a tiéd.
2012. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromi nagy hülyeség amit írtál kérdező. Tanácsokat lehet adni, de mindenki ismeri a gyerekét. Ráadásul fejlődik a világ, változnak a nézetek. Lásd 5. válaszoló példáját.
2012. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ki bántott, Kérdező? Én még ilyet soha nem tapasztaltam. Egyedül a doki hülye meg a védőnő is dologhoz tudok hozzászólni: ha az anyuka teljesen különböző tanácsokat kap a kórházban, a gyerekorvostól, a védőnőtől és az anyukájától, akkor el kell döntenie, kinek hisz, a többit meg nyilván nem fogadja meg.
2012. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

ez egy tök felesleges értelmetlen kérdés...


nyilván mindenki maga ismeri a gyerekét legyen az 1 hónapos vagy 10 éves.


Én elfogadom a tanácsokat, mivel első babánkat várjuk de ha kialakul a napirendje (esetleg) megszokja hogy ekkor van fürdetés meg alvás nyilván ne a védőnő mondja meg, hogy legyen...


ez nem magabiztosság szerintem meg nem minden jobban tudás csupán szokás...

2012. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
44%

Az hagyján, de még hisztiznek is.


Amúgy ezt a tehéntejes marhaságot én sem értem, én is kaptam, semmi bajom nem volt, mostanában meg ezek mellett az új csodajó módszerek mellett minden gyerek göthös, allergiás, bőrbajos és sorolhatnám.


Arról nem is beszélve, hogy azt mondják LAKTÓZ érzékeny lesz tőle a gyerek. Elárulom minden tejben van laktóz, az anyatejben is. Nincs összefüggés. Bezzeg a glutént meg nyomják, pedig az a károsabb és a gluténérzékenység áttételesen laktóz intoleranciát okoz. Szóval lehet senki nem tudja a gyerekről, hogy lisztérzékeny, csak azt látják, hogy f.osik a tejtől, és arra van ördög kiáltva.


De majd most jön a sok harcias dogmakövető anyuka és lepontoznak.

2012. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!