Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám sírjátó nem messze van...

Apukám sírjátó nem messze van egy hatalmas fenyőfa, ezért a sír televan tűlevelekkel. Hiába szóltunk a tiszteletesnek aki üzemelteti a temetőt nem vágatja ki a fát. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 10:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
2%
nem tudom, azok, akik most a kell a fa a temetőbe gondolatot képviselik, mit tesznek majd, ha egy fa hatalmasra nőtt gyökere szépen tönkrevágja a szüleik síremlékét.
2013. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó,hogy a sír mellett van a fa hanem a közelében.Szóval nem gondolom,hogy a fenyő gyökerei akkora gondot okoznának.

Jut eszembe akkor én meg szólok a szomszédnak hogy vágja ki az udvarán lévő fát mert áthullik a levele az én udvaromba.

Ne legyetek már ilyenek.Az csak egy FA!!!

Amúgy az én nagyszüleim sírjától nem messze is van jópár fa.De semmi bajom vele.Sőt!Pár éve lettek ültetve és nagyon is örültem neki.

2013. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 20-as, a te eseted merőben más, mert ott károd keletkezett, hiszen a sírt rongálódott valamilyen szinten. Viszont ha csak levelek hullanak egy fáról, az egy normális életjelenség a természetben.
2013. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
3%
Ezek a fák akár húsz méteresre is megnőnek. Szerintem senki nem örülne, ha egy vihar kidöntené a fát és az széttörné a sírkövet.
2013. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy fa veszélyes, ill. a gyökere bántja a sírt, akkor abban ügyben intézkednek. De pusztán azért kivágni, mert hullik a levele?

Ennyi erővel én a szomszéddal is veszekedhetnék, mert a fája leveleit áthozza a szél. Pedig nem is a közvetlen közelünkben van, hanem kb. 3 méterre. Sosem jutott még eszembe,hogy ezért kivágassam vele a fát, pedig nekem többet kell kapargatnom a leveleket, mint neked a temetőben!

2013. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
94%
mást nem tudsz csak letakarítani!
2013. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
94%
az legyen a legkisebb gondod szerintem!
2013. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
95%

Halottak napja előtt sírva fakadtam Apukám sírját, környékét meglátva! 6 db gyönyörű fenyőt vágtak ki, ami gyönyörűen sorban állt a sírok között.

Kérdeztem: Miért?

5-6 ember, akinek közelben volt a hozzátartozók sírja, panasszal fordult a temető működtetőjéhez, hogy tönkreteszi

a sírköveket. Kivágták..:( Most úgy néz ki az a régen gyönyörű, árnyékos temető, mint egy sivatag.

2013. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olyan sírhelyet választottatok, aminek a közelében nincs semmi?
2013. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
94%
Én és a családom egy erdő mellett lakunk, mégsem akarom kivágatni az egészet, mert bármikor rám dőlhet. A plafont is leszedem, mert rámszakadhat, nem? Ne csinálj már ekkora ügyet belőle, szép és lehet az, ha egy sírt illatos tűlevelek díszítenek. :)
2013. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!