Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nem szól hozzám napok...

Férjem nem szól hozzám napok óta, levegőnek néz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, elég sokat vitatkozunk, pedig imádjuk egymást. Általában apró-cseprő dolgokon. Gondolom még össze kell szoknunk.

Hétvégén összevesztünk, azóta nem szól hozzám egy árva szót sem. Ha kérdezek valamit, úgy válaszol, mint ha a fogát húznák.

Tegnap éjjel kint virrasztottam a pici babánkkal mert őt zavarta az alvásban.

Próbáltam vele beszélni, de azt mondta majd egyszer, most még nincs itt az ideje.

Hogyan kelthetném fel a figyelmét úgy, hogy magától kezdeményezzen?

Évekkel ezelőtt depressziós volt és néha elszív egy füves cigit én arra gyanakszom, hogy elvonási tünetek jelentek meg nála mert most nincs rá lehetősége.

Segítsetek mert megbolondulok!


2009. nov. 18. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
kicsit zavaros nekem, ha fél éve vagytok együtt hogy lehet már baba? vagy úgy értetted, hogy fél éve éltek együtt? na mindegy is. Egy kapcsoltat alapja a kommunikáció, ha már hétvége óta nem szól hozzád , akkor vagy nagyon gyerekes, vagy pedig nagy hiányosságai vannak a kommunikáció terén. Nem tudom min veszhettetek össze, de szerintem nem normális dolog, hogy nem beszélitek meg. És mi azt , hogy azt mondta , hogy "még nincs itt az ideje" ?? kérdezd meg tőle, hogy majd akkor lesz itt az ideje, mikor válófélben lesztek mert nem beszélitek meg a gondokat? Valahogy meg kéne értetni vele, hogy csak úgy működik egy kapcsolat, hogy a felek megbeszélik a problémákat.
2009. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Én a helyedben nekiszegezném, hogy "úgy látszik, levegőnek nézel!" De annál jobb! Mert a levegőre nem kell se főzni, se mosni, se...

Ne félj, ha betartod, nagyon gyorsan meg fog szelídülni! Csak tartsad magad, nehogy te eresszél! És bármikor az orra alá vághatod, hogy "Na mi van, mégse vagyok levegő?"


Ha ügyes vagy jódarabon eldőltek az erőviszonyok a kapcsolatotokban és a te javadra dőltek el.

Mert a kezedben a mondat, hogy "akkor kellett volna gondolkozni, amikor duzzogva levegőnek néztél!"

2009. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Én várnék még egy jó ideig, hogy ő közeledjen.

Azt azért mondanám neki, hogy beszélgetnetek a dologról mindenképpen kell, de megvárod őt, s hogy ha úgy gondolja elérkezett az idő beszélgetésre, akkor szóljon! Addig meg sajnos a feszültség megmarad.

Ha megbeszélés nélkül, csak magától elkezd közeledni, barátkozni, akkor is szóvá tenném, hogy kell beszélgetni. Szokássá lehet ugyanis alakítani, ha problémákat nem beszéljük meg, hanem átlépünk rajta. Ez egy nagyon alattomos párkapcsolati csapda!


Ha nem kezdeményez, csak sokáig (hetekig) durcáskodik, akkor el kellene gondolkodni, valóban ideális partner-e.

2009. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Estig mindig rendezzétek a nézeteltéréseket, ne stresszeljétek egymást. Üljetek le, és mondjátok el egymásnak az érzéseiteket, csak így tudtok segíteni egymásnak.
2009. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is egy kis várakozásra gondoltam.

Kimaradt a lényeg mert idegességemben elfelejtettem leírni, hogy másfél éves házasok vagyunk, de csak fél éve élünk együtt mert messze lakunk egymástól és a saját orvosomnál szerettem volna szülni. Utána költöztünk össze.

Anyukám beteg lett, hozzá mentünk, beszéltem neki a lelkiismeretfurdalásomról, hogy nem vagyok mellette, ő meg bepánikolt, hogy haza költözöm. Ebből lett egy jó nagy vita.

2009. nov. 18. 11:26
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Hát nekem is nagyon zavaros az irományod.Fél éve vagytok együtt és babátok is van?Ezt hogy csináltátok?Miért nem ismerted ki az esküvő előtt?Nem szól hozzád?Te se szólj hozzá.Te kint virrasztasz a gyerekkel mert őt zavarja??Nem vagy normális!Zavard ki őt,akkor nem zavarja bent.A baba miatt pedig nagyon de nagyon felelőtlenek voltatok,hogy egy ilyen labilis kapcsolatba bevállaltátok.Füvezik i,depis is?Gratula a választásodhoz.

Szegény kisbaba hová született.....

2009. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

36 éves vagyok, ő 42, második házasságunk.

Amíg nem laktunk együtt, nem ilyen volt.

Sajnos megbeszélni nem lehet vele a dolgokat mert mindig neki van igaza, ha érvelek akkor emeli a hangját.

2009. nov. 18. 11:33
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
Ha komoly depressziója "volt", az nem múlik el csak úgy. Aki egyszer depressziós, az mindig az marad. Mint az alkoholista. Csak mert nem iszik, még a pia irányítja az életét. A fűtől meg nem lesz semmi baja, és nem elvonási tünet. Lehet, h a baba miatt van, nagy változás ez az életében.
2009. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

És ennyi idősen ennyi élettapasztalattal is ennyire felelőtlenek vagytok?Már ne haragudj,de számomra ez annak tűnik,gyereket szülni ilyen embernek ilyen körülményekkel.

Talán 36 évesen már lehetne annyi,hogy együtt élek pár évet valakivel mielőtt szülök neki.Én akkor is csak a babát sajnálom legjobban

2009. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Talán egyszerűen ilyen a párod. Mint egy ovis, úgy reagálja le a problémákat. Azért gondolom, mert az én párom is ebbe a kategóriába tartozik. A házasságunk elején úgy tudott duzzogni, hogy az okát sem mondta meg. Először én is próbáltam beszélni vele, de akkor még idétlenebb lett...sőt, szerintem tetszett neki, hogy görcsölök.

Amikor meguntam a dolgot, onnantól kezdve nem foglalkoztam vele. Ez nem jelenti, hogy ne szóltam volna hozzá. Éppen úgy beszéltem vele, elmondtam a dolgaimat, kedves voltam, elláttam őt, ahogy eddig. Ugyanúgy megsimogattam, kapott puszit is, de nem erőltettem hogy válaszoljon. Úgy tettem, mintha egy némával élnék együtt, és ez nem zavarna.

Hamar leszokott a durcáról, mert rájött hogy nem tud kihozni a béketűrésből:D Azt nem mondom, hogy nálatok pont ez válik be, de talán valamit tudsz hasznosítani belőle.


Azért egy-két választ nem értek. Egy házasság nem szkander, hogy ki az erősebb, ki kerül fölénybe. Az főleg fura, hogy egy "győzelmet" kobogtasson az egyik fél később a másik arcába. Ez nekem felfoghatatlan.

2009. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!