Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én még lehetek jó anya, ha...

Én még lehetek jó anya, ha nem volt előttem rendes családmodell?

Figyelt kérdés

Apánk még gyermekként elhagyott bennünket, ezért anyánk egyedül nevelt fel hármunkat - ez borzalmas volt, mert a pénzhiány miatt teljesen depressziós és idegbeteg lett, minden stresszt rajtunk vezetett le, emiatt már a testvéreimmel sem alakult ki közöttünk szoros kapcsolat, mindenki meghúzódott a maga kis világában és próbálta túlélni ezeket az éveket. Tulajdonképpen manapság már szinte egy szót sem szólunk egymáshoz, mindannyian másmilyenek lettünk, nincs közöttünk semmilyen érzelmi kapcsolat, csak úgy élünk egymás mellett.


Amíg meg nem ismertem a páromat, szinte fel sem tűnt az, hogy ez mennyire nem normális, de mióta az ő családjának is részese vagyok, rá kellet döbbennem, hogy tényleg nálunk ment minden rosszul. A párom családja nagyon szeretetteljes, náluk természetes az, hogy mindenben támogatják a másikat és ott segítenek, ahol csak tudnak (nálunk ennek nyoma sincs), mindig egy asztalnál ebédelnek és vacsoráznak (nálunk ez úgy volt, hogy mindenki a saját szobájában evett, amikor kedve volt), közös családi programokat szerveznek (hétvégente elmennek akár egy mekibe, akár sétálni egyet a főutcára, akár bowlingozni valamerre), otthon leülnek esténként beszélgetni egy üveg bor mellett és hasonlók...


Nekem ez teljesen kimaradt az életemből, és olyan szokatlan, hogy máshol így élnek az emberek. Attól félek, hogy ha nekem (nekünk) egyszer családunk lesz, képtelen leszek megadni a gyerekeimnek egy ugyanilyen szép, boldog családi életet, mert majd előjönnek bennem a rossz minták, vagy eszembe sem jutnak az ilyen dolgok.... :/


2013. nov. 17. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy boldog kapcsolat 2 emberen múlik, en is a vilag legjobb, legszorgosabb felesege voltam, szuper edesanya, humoros, laza, bökezü, megis elvaltam, mert ferjem agressziv volt.

Tehat hiaba vagy te jo, ha a parod rosszindulatú, furkáló, akinek faj , ha valaki mosolyog

2013. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja, es mit akarok mondani: h nehéz türelmes, jó anya lenni, ha egyedul maradsz vegul es a parod nem fog tamogatni, ugyanugy fogsz viselkedni mint anyukad, mert a ketsegbeesés nem a legjobbat hozza ki az emberböl , a nincstelensegröl nem is beszelve.

Ugyhogy jol kell valasztani, olyan ferfit, aki megteremti a hatteret, ha van ilyen, es nem az elsö 1-2 evben, hanem amig kell

2013. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
jó anya leszel.még pedig azért,mert nem szeretnéd hogy a gyereked azt kapja amit te.én is így vagyok vele.17 évesen elköltöztem egy hónap mulva terhes voltam(3 éves kapcsolatba).18 évesen szültem és felelősségteljesen a legnagyobb szeretetbe nevelem a gyerekem.nem lesz baj :)
2013. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én irtam volna ki a kérdést.

Megértelek, én is igy érzek, tetszik, de valahogy egyben taszító is egy a támogató szeretetteljes hozzààllàs. Próbálok beleolvadni a környezetbe, és megszokni, hozzàszokni hogy ez igy normális. Nem vagyok egy hu de mintaanya, de szerettet nevelem őket, nem veréssel ahogy anyàmtol láttam. Szerintem ha a párod segit, te is átàllsz arra a fajta gondolkodàsmodra amiket ők használnak.

2013. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Már eleve az dícséretes,hogy észrevetted és átlátod a különbséget a két család légköre között,hogy ráéreztél,mi a pozitív,és melyik a rossz út.Aki pedig ösztönösen érzi,hogy kéne éni,és jól élni,annak szerintem nem fog gondot okozni elindulni ezen az úton.Te már megtetted az első lépést,elgondolkodtál ezen a kérdésen,ami jót jelent.Innentől csak a te hozzáállásodon múlik minden.
2013. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!