Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ha édesanyáto...

Ti mit szólnátok ha édesanyátok így állna a dologhoz?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Elmondtam édesanyámnak, hogy jövő év végén nekiállunk a babaprojektnek. 24 éves leszek, mire jönne a baba és sikerül az első hónapokban akkor 25 múlok mire megszületne. Pont ideálisnak gondolom/gondoljuk a párommal ezt. Erre édesanyám közölte, hogy szerinte nem jó ötlet, miért nem várunk még, szerinte még nagyon korai..konkrétan le akart/akar beszélni róla. De nem értem, hogy miért, amikor saját lakásunk van, 3 éves munkaviszony után mennék el TGYÁS-ra, GYED-et is kapnék, tehát azért nem is a semmire szülnék, vagy úgy, hogy az anyagiak miatt kelljen aggódni... Kicsit rosszul érintett a dolog. Ti mit szólnátok a dologhoz ha édesanyátok nem örülne, hanem kézzel-lábbal le akarna beszélni és csak a saját igazát hajtaná? Ja, és kitalálta, hogy én biztosan azért akarok csak gyereket "ilyen fiatalon", mert a párom 30 éves, és biztosan csak az ő kedvéért mert már benne van a korban... Rosszul esik, hogy ezt feltételezi, ugyanis a párom sosem nyaggatott a gyerek témával, vagy célozgatott, hogy ideje lenne már, mert ő már a korban van...!

Csalódott vagyok, hogy ahelyett, hogy bíztatna, vagy tanácsot adna érdemben, inkább lebeszélne. De mégis mire kellene várnom/várnunk? Nem értem...Már azon vagyok, hogy ha összejön majd a baba, nem is tudom hogyan mondjam majd el neki, mert teljesen elzárkózik a dologtól..:(



2013. nov. 11. 09:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%

2 éves kapcsolatba, 3 éves munkaviszonyra én sem szülnék, hiába saját lakás. (Főleg, ha az a párodé.)


Inkább legyen albérlet, de egy hosszú kapcsolat, és hosszabb munkaviszony.

2013. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

Hiú. Nem akar nagymama lenni. Vannak ilyen szerencsétlen nők.

Többségük azért, amikor már ott a pici, rajonganak értük és büszkék.

Nem mondom, hogy ne törődj vele, mert tudom, hogy szükséged lenne arra, hogy mint anya a tanácsaival is segítsen neked, amikor már várod a babácskát.


Ti csak éljétek a magatok életét. Ne törődjetek azzal, hogy ki mit mond. Az a fontos, hogy TI, KETTEN mit akartok.


Hajrá! "Vágjatok bele" a baba-projektbe.

Semmihez sem fogható boldogságban lesz részetek!

:-))

2013. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%

#2 te elmúltál mág 20?

Ébredj már fel! Mire szüljön?

2013. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kérdező, a saját véleményéhez mindenkinek joga van, anyukádnak is... ezen túl, meg természetesen a ti döntésetek a dolog, figyelembe is vehetitek, meg figyelmen kívül is hagyhatjátok.
2013. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Elso el elméletileg egyet értek, gyakorlatilag viszont ez a to döntésének kell hogy legyen. Ha te stabilnak érzed a kapcsolatot, akkor hajra.
2013. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hogyhogy mire szüljek? Miért kellene 30 éves koromig várnom? Ráadásul az sem biztos, hogy elsőre sikerül a baba, ki tudja talán 1 év is kell hozzá. Inkább legyen albérlet? Te ezt átgondoltad mielőtt leírtad?
2013. nov. 11. 09:44
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem hinném, hogy anyukád nem örülne a boldogságodnak, csak biztos, hogy ő is sok rosszat látott már a környezetében és nem szeretné, hogy 25 éves korodra egy gyerekkel nála kössél ki, mert sajnos rengeteg ilyen van. Persze, hogy van szerencsére csomó más kivétel is, de te még csak 23 éves vagy. Éltél már eleget? Nem akarsz esetleg még tanulni valamit, vagy nincs más célod? Mert gyerek mellett már minden merőben más azért, onnantól háttérben leszel. Nehogy azt gondold, nem vagyok gyerekellenes, hiszen épp most várom a 2. babánkat, bár én 32 vagyok saját lakással, férjjel. Csak anyukádat is valahogy meg kéne értened, hogy valószínűleg nem a boldogságod a gond, hanem a te fiatalságod és anyagi helyzeted inkább. Mivel dolgozol, gondolom azért nem tart el a párod, de hidd el, a legnagyobb szerelem közepén is gondolni kell mindig arra, hogy vajon egyedül is megállom a helyem? Ha magamra maradnék a gyerekkel akár, nem fogok senki segítségére szorulni?
2013. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Azért akar lebeszélni, mert tudja, hogy nem könnyű gyereket nevelni. Azt szeretné, hogy minél tovább gondtalanul élhesd a fiatal életedet. Ha már várandós leszel, akkor abban fog segíteni neked, aztán majd a babázásban.
2013. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen az anyukám is azt mondta ráérünk még (akkor már mi is 2 éve voltunk egy pár, 1 éve együtt is éltünk)


Aztán fokozatosan...majd ha ez lesz..majd ha jöttök az unokával...stb...


Apu nagy tiltakozásban...

Erre 2 hónapja..hogy mi a terv...te sem eszel fiatalabb, mindjárt 30 vagy...stb..

Kicsit leesett az állam.

27 leszek.(de meg csak 26 vagyok:P)

Bár a változás lehet annak is köszönhető, hogy időközben össze is házasodtunk,.. A család tök másként viszonyul hozzánk, pedig alapvetően nem változott semmi...



Tehát nekik ezekhez a gondolatokhoz hozzá kell szokniuk...

Ahogy beszélgettünk a témáról a tiltakozásból átvaltottak, a mikorra.

(Közben én elvesztettem a munkám...úgyhogy még jó idő míg odaig jutunk)


Nem téged tartanak fiatalnak, hanem magukat nem érzik késznek arra, hogy rád anyaként gondoljanak, és unokájuk legyen..én ezt tapasztaltam.

2013. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Eléggé bulizós voltam tini koromban, és az egyetemi éveim is kihasználtam rendesen. Már nem vágyom úgy szórakozásra, kalandra mint pár éve. Úgy gondolom, hogy eleget éltem, megkomolyodtam. Van egy diplomám, 2 nyelvvizsgám, nem tervezek már tanulni, vagy ha igen, akkor csak később szeretnék elvégezni egy tanfolyamot levelezőn. Most 23 éves múltam, de mire baba lenne 25-26 leszek. Az meg szerintem megfelelő. (nem holnap fogok szülni!!) És addigra nem is 2 éves kapcsolatom lesz..már akármilyen hihetetlen, telnek az évek...:) És nem is erről szeretnék véleményt kérni, hanem arról, hogy mit lehet kezdeni egy ilyen szülővel, aki úgy néz ki, hogy nem támogat a döntésemben/döntésünkben..
2013. nov. 11. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!