Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, ha egy...

Mi a véleményetek, ha egy anya a mai napig egy ágyban alszik a 6. -os (12 éves) fiával? Apuka is velük él, tehát élhetne a "klasszikus" családmodell is.

Figyelt kérdés

Nem lesz pszichésen a kárára, ha nem engedik, hogy gyerek szerepet töltse be, hanem az apukája "férfi" szerepét kell eljátszania, pl.: együtt fürdés, egy ágyban alvás, kézen fogva járás mindenhol, kettesben moziba járás stb. Mindenkitől távol tarja, rokonokkal,testvérekkel is csak az anya jelenlétében beszélhet a fiúcska. Mi lesz ennek a szimbiózisnak a végkimenetele? Pedofília, homoszexualitás...?

Kár, hogy nincs olyan témakör, hogy "problémás szülők" :)


2010. nov. 12. 21:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Alfred Hitchcock: Pszicho


Ez a végkimenetel:-))

2010. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

beteges dolognak tartom. apuka is szolhatna ket szot ezügyben....


amugy valoban.... sokkal tobb a problemas szülö, mint a problemas gyerek, egyetretek.

2010. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Gáz az ilyen. Biztos lesz valami gond majd a fiúval, de az apa sem semmi, ha nem szól bele. Ez a majom szeretet.
2010. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
nem egyet retek, hanem egyetertek :)
2010. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Hát elég beteges egy szülő lehet az ilyen. Meg az az apa is, aki ezt tűri. Vagy hát nem tudom, lehet, hogy az apa sem normális, azért viselkedik így az anya, de hát akkor is, ő egy felnőtt ember, akinek tudni kéne, hogy ha így kompenzál (mert egyértelműen kompenzál valamit), azzal a saját gyerekének árt.

Azért ez érdekes, mármint, hogy azt írtad, hogy az apuka is velük él, és élhetnének normálisan is. Nálunk az a helyzet, hogy a születése óta egydül nevelem a fiam, mégsem jutott eszembe sosem, hogy vele pótoljam a férfi társat. Szoktunk néha együtt aludni, pl. hajnalban átkéretőzik hozzám sokszor, de megvan a saját helye és ott alszik el, ez nem kérdéses. Meg azért tegyük hozzá, hogy ő még csak 3 éves, nem 12 :) Hát szóval, szerintem elég beteg dolog, amit ez a család csinál. Mondjuk abban nem látok kivetnivalót, hogy az anya meg a fia elmennek ketten moziba, én 15 évesen is mentem apámmal kettesben, mert mindketten nagy mozimániásak vagyunk. De azért értem mire akarsz vele kilyukadni, az tényleg nem normális, ha egy nő nem a férjét tekinti társnak, hanem a fiát, ráadásul ilyen szinte pótolja a férjét, aki pedig velük él.

2010. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Biztos hogy hatással lesz rá, de szerintem nem minden esetben lesz annyira beteges mint amire te gondolsz. Nekem van egy ismerősöm, aki már 30 év felett jár. Ő középiskolás koráig egy ágyban aludt a szüleivel. Amúgy ő egy nagyon kedves srác, segítőkész, semmi gond nincs vele szexuális és más téren, semmi beteges dolog. Ami fura benne és egyből feltűnik, csak ez: szinte betegesen kötődik a szüleihez, mai napig egy házban élnek a mostani családja, gyerekek, és a nagyszülők. Ha távol van a családtól, el sem tudja képzelni hogy egy nap ne beszéljen a szüleivel legalább telefonon. A szülei jelenlétében úgy viselkedik mint egy nagy cula gyerek, hagyja hogy kiszolgálják, elé tegyék az ételt. Néha már nevetségesen viselkedik felnőtt létére.

Szerintem ezek a dolgok részben ráillenének más felnőttre is aki szereti a szüleit, vagy csak ilyen gyerekes a természete, vagy egy más kultúrában él, mondjuk Olaszországban is nagyon erős a családmodell.

Másrészről meg én is úgy gondolom, hogy nem egészséges ha egy gyerek ilyen sokáig együtt alszik a szüleivel, nem tudni milyen érzéseket vált ki belőle, az is lehet hogy normális felnőtt lesz belőle, de az is lehet hogy nem.

2010. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
előző vok. Rosszul írtam: egy ágyba aludt az anyukájával (nem mindkét szülővel)
2010. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek én is egy házaspárt, ahol anyuka együtt aludt a 10 éves lányával apuka meg külön szobában, nem is lett jó vége,elváltak. De ennél sokkal durvábbat is tudok, egyik ismerősömék úgy szexelnek éjjel,hogy a gyerek (8 éves) ott alszik velük egy ágyba.:-((((
2010. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Teljes mértékben egészségtelen. Sajna annak az anyukának valami gond van a fejében. Ez ilyen..hogy is mondják? Amikor az anyuka nem tudja elfogadni azt, hogy a gyerek szépen lassan leválik róla. S ugyebár, ez már akkor megkezdődik, mikor elkezd járni a pici. Sajnos, férjem anyukája is ilyen. Szerencsére férjem soha nem volt vevő édesanyja ilyen szintű ragaszkodására.(már kiskorban sem)

üdv.

2010. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

az együtt alvással kapcsolatban nekem is van hasonló példa ismeretségi körömben, 11 éves kisfiú az anyjával alszik, mert így szokta meg, és még mindig nem tudják kirakni,

van egy másik is, szintén 11 éves kislány, amikor a nagymamájánál van (elég sűrűn, minden hétvégén, és minden szünetben) és ők is együtt alszanak egy ágyban

de mindkét család normális, a gyerekek is azok

a többi dolog gáz

viszont nem gondolom hogy ezért akár pedofil, akár homokos lenne a gyerek, mert egyiknek sincs semmi köze ehhez, a pedofil a gyerekeket szereti, a homokos meg a saját neméhez vonzódik, na most abból hogy anya fia ekkora szimbiózisban élnek, egyik sem következhet szerintem, de nem vagyok pszichológus, esetleg Ödipusz komplexus, persze ez is hülyeség

2010. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!