Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre gyerekekkel? Bele...

Külföldre gyerekekkel? Bele merjünk vágni?

Figyelt kérdés
Három és négy évesek.Jelenleg is havi pár tízezer forintot félre bírunk tenni.Viszont most lenne lehetőségünk Ausztriába költözni,dolgozni.Nem törné meg a gyerkőcöket nagyon?Igazából a kérdésem az hogy mit tegyünk ti mit tennétek?
2013. nov. 17. 17:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerintem még nem törné meg, minél fiatalabbak annál jobb, 3-4 éves gyereknek szerintem nem okozhat problémát beilleszkedni az új környezetbe, ezáltal a régiből is könnyebb kiszakadnia, mint majd később.
2013. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Checkpoint Charlie válasza:
100%

[link]


Ezt olvasgasd, szerintem semmi baj nem lenne a kicsinek.

2013. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
3-4 éves, szinte teljesen ideális kor. Már tudnak beszélni az anyanyelvükön, s az agyuk szivacsként szívja be hónapok alatt az idegen nyelvet. 1 év kintlét után már folyékonyan fognak beszélni egy 4-5 éves szintjén. Én is külföldön élek, én már itt kinn szültem, de egy ismerősöm 3 éves fiával jött ki, hónapok kellettek csak, hogy felkapkodja a nyelvet a kisfiú. Mondjuk volt egy erős hisztis pár hónapjuk, de ez érthető. Csak addig hisztiznek, amíg nem értik a nyelvet. Pár év múlva teljesen mindegy lesz számukra, hogy melyik nyelven kell megszólalni. (Egyébként egy felnőtt is képes szerintem ilyen szintre eljutni: magamból indulok ki. Nagyon nehezen tanulom a nyelvet, de már eljutottam egy olyan szintre, hogy teljesen természetesen tudok beszélni az idegen nyelven, még nem vagyok perfekt, de tudom, hogy még pár év és eljutok olyan szintre, úgyhogy még magad miatt se kell aggódnod.)
2013. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Én először Vas megyébe vagy valahol a határ szélére költöznék és ha minden oké akkor fokozatosan ki. Határ mellett úgyis olcsóbb az albérlet mit Ausztriába.
2013. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha én kapnék lehetőséget, simán mennék!
2013. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek, amíg lehet, amíg kicsik a gyerekek! Ilyenkor még könnyeb beilleszkednek, gyorsan megtanulják a nyelvet, hozzászoknak az új környezethez. Ti még a szerencsésebbek közé tartoztok, hogy félre tudtok tenni és van miből elindulni.
2013. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem barátaim először olaszba mentek a kicsivel, igaz akkor még csak kisbaba volt, aztán onnan UK-be, ott már 5 éves volt a nagyobb és akkor született a második gyerek.

Semmi problémájuk nincs belőle, az iskolát ott kezdte, gyorsan tanulja a nyelvet is.

2013. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem.

Több ismerősöm már iskoláskorú gyerekkel költözött ki, azonnal suliba íratták őket - pedig nem is beszélték a nyelvet.

Semmi gondjuk nem volt, abszolút hamar megtanulták a nyelvet, és gyakorlatilag anyanyelvükké vált.

Jobb lehetőséget el sem tudok képzelni egy gyereknek!

2013. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.Hát ez mind pozitív válasz.Albérletet kapnánk a férjem főnökénél elég jutányos áron.Tényleg köszi sokat segítettetek.
2013. nov. 17. 19:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kijöttem. Akkor voltak a fiaim 4/6 évesek. Nem bántam meg, szeribtem akinek lehetősége van lépjen a jobb élet reményében.
2013. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!