Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apám egy...

Mit tegyek, ha apám egy lusta, semmire kellő ember?

Figyelt kérdés

Már évek óta nem tudom úgy tisztelni, mint az apámat. Szinte már csak egy lakótársnak tartom. Èvek óta itthon fekszik, nem érdekli semmi, nem dolgozik. Sok-sok számla van kitűzve a falra, amit már rég ki kellett volna fizetnie. Mindenre hitelt vett fel, amire csak lehet. Lakásunk nincs, miatta vesztettük el. 12 éve egy ismerőse albérletében lakunk (neki is sokkal tartozik). Már anya nevén is hitel van. Az autónk kitudja mióta van kivonva a forgalomból.


Semmi, de semmi nem érdekli. Anyával már egy időre elköltöztünk a nagyszüleimhez, de apám visszakönyörgött minket magához.


Már apám által nekem is van adósság a nevemen. Hetek óta könyörgök neki, hogy fizesse be, amig nem kell többet.


Nagyszüleimtől kaptam kis pénzt ruhára... Egyedül anya az, aki dolgozik, de apám miatt a fizujának a felét levonják.


Tudom, az lenne a megoldás, ha elköltöznék és dolgoznék, de nem lehet, mert tanulok. Májusban érettségizek és fontos, hogy minél jobban sikerüljön.


Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve!


u.i.: nem tudok elköltözni a nagyszüleimhez, mert ők is szűkösen élnek, valamint teljesen azt érzem, hogy apám miatt nem szeretnek


19l



2013. nov. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
munkanélküli, depressziós, önképe összetört ember? mi a szakmája? mihez ért? mikor láttad mosolyogni, nevetni? min?
2013. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen egészsèges, nincs semmi baja azon kívül, hogy nem képes felfogni, hogy dolgoznia kell...
2013. nov. 17. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy egy ilyen semmirevaló patkány az édesapád,én a helyedben kirakatnám a szűrét...vagy megváltozik és elmegy odlgozni,vagy mehet a f{a)szba...adjatok Ultimátumot neki.Amíg nem késő
2013. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mégis..lenne munkája, és nem teszi? iszik? vagy mi van?
2013. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Apád egy dolog...

De nem csak ő a hibás, anyukád is, hogy hagyta idáig fajulni a dolgokat! Miért nem vált el már rég, miért tartja el? Hogy került adósság a te meg anyukád nevére? Pisztolyt fogott a fejetekhez? Minek hagytátok?

Ha már úgyis albérletben vagytok, akkor cuccoljatok el anyukáddal, vegyetek ki egy kis lakást, kezdetnek egy garzon is megteszi.

De ha ehhez nem elég erős nő anyukád, akkor baj van, szenvedni fogtok tovább...

2013. nov. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Élj túl, aztán költözz el. Addig pedig tartózkodj otthon a lehető legkevesebbet. ...és igen, édesanyád is hibás. Te pedig nem szólhatsz bele az életükbe, te vagy a gyerek. Nem lekicsinylés, hanem ők valszeg így gondolják és falra hányt borsó lesz, amit mondasz v teszel. (az én apám is ilyen, már megvívtam a harcomat)

Ha nem keresel, akkor hogy lehet hitel a neveden?

2013. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne toleráld amit csinál.

Ez nem fog változtatni a dolgon (többek közt mivel csak 19l vagy, így sok ráhatásod nincs a dolgokra), de azért érezze, vegye tudomásul, h egy felelőtlen senkiházi. Ha éreztetitek vele, h ez így nem járható út, később sem fog meglepődni a következményeken. Tehát legyél következetes és kemény.


Amúgy átérzem a gondod. Tényleg szar lehet, h sokan a felnőttségük idején majd lakást örökölnek, te meg egy lakásnyi adósságot...

2013. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!