Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok hogyan viseli...

A ti családotok hogyan viseli az állandó nélkülözést és pénztelenséget?

Figyelt kérdés

Mi sosem álltunk jól anyagilag, mert apánk még gyermekként elhagyott bennünket, így anyánk nevelt fel minket egyedül a minimálbérközeli fizetéséből - nyilván eddig sem éltünk fényesen, de most már évről-évre lejjebb süllyedünk.


Mindannyian felnőttünk, az egyik testvérem a szakmájával jelenleg csak alkalmi munkákat talál, a másik még OKJ-ra jár (de nem hajlandó dolgozni mellett diákmunkát), én jelenleg levelezős egyetemre járok, de éppen nemrég vesztettem el a munkahelyem, és kilátásban sincs ú, hiába próbálkozom.


Anyámnak nincs pénze, a nagyobbik tesómnak meg nekem be kell fizetnünk a rezsibe, mióta dolgozunk, tehát nekünk sincs túl sok, amit félretehetnénk, ráadásul nekem még a tandíjat is ki kell fizetnem és mindent magamnak vennem.

Télen alig fűtünk, nehogy sok fát használjunk el, majdnem egész héten csak szendvicseken élünk (hús kb. egyszer van, vasárnap, de még főtt étel sincs soha itthon), már lassan két éve ugyanabban a két nadrágban járok, az egyiknek a cipzárja romlott el, a másik kiszakadt, dehát még az is kiadás, hogy újakat vegyek...


Jelenleg angolórát adok, hogy legalább a rezsit ki tudjam fizetni anyámnak, de olyan kétségbeejtő az egész, idén már karácsonyi ajándékot sem veszünk egymásnak, most két napig jártam a várost, hogy vegyek egy csizmát 2000 ft-ért, többet nem adhattam ki rá...


Vegetálás ez az egész, ráadásul itt az ország keleti részén, nulla pénzügyi tartalékkal, nulla lehetőséggel.....:/


2013. nov. 19. 17:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Anyaként tükörbe nem bírnék nézni, ha az egyik gyerekemtől, aki csak magántanárkodásból szerez bevételt, kisajtolnám a rezsi rá eső részét, míg a másik gyerekem "nem lenne hajlandó" munkát vállalni, és ezért ingyen lakna...


Amúgy meg ha anyukád egészen idáig ki tudta fizetni az iskoláztatásotokat, a rezsit, a kaját, most miért érzi szükségesnek, hogy adjatok haza erőn felül? Nem inkább az lenne a cél, hogy saját lábra álljatok???

2013. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Gonoszul hangzik de vagy felvételiz államira vagy ne jár egyetemre. Fizetős egyetem luxus pedig az én szüleim bőven megengedhetnék. Államira járnál lenne ösztöndíjad, szociális és bursha is amiből még megélni is könnyebb lenne.
2013. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Vigasztald magad azzal, hogy Orbán szerint az ország jobban teljesít!

Mi még ennyire nem állunk rosszul, de karácsonyi ajándékra már nálunk sem futja. Örülünk, ha hóvégéig kihúzzuk.

2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem most kezdtünk el beleadni, hanem már azóta, hogy dolgozunk (én pl. már OKJ mellett dolgoztam), a testvérem pedig mindig a legéletképtelenebb "kedvenc" volt, tehát őt megkülönböztetve kell kezeli... ;)


A lényeg persze az, hogy a mi támogatásunk nélkül talán már konkrétan megélni sem tudnánk, így viszont semmi lehetőségünk az előrejutásra vagy gyűjtögetésre... ördögi kör :/

2013. nov. 19. 17:51
 5/19 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, annak meg nem látom értelmét, hogy egy olyan szakra járjak, amelyen alacsony a ponthatár, viszont biztosan nem tudnám elvégezni (ilyen pl. orvosi, informatikai vagy mérnöki) vagy amellyel nem tudnék később elhelyezkedni ( pl. szociális munkás).


Jelenleg gazdasági képzésre járok, mert ezt szeretem, ehhez beszélek két nyelvet (most akarom majd va harmadikat kezdeni itthon), dehát nem kerültem be 455 ponttal államira....... az meg nem megoldás, hogy akkor életem végéig dolgozzak a helyi plázában havi 80 ezer forintért, és szintén ne jussak sehova....

2013. nov. 19. 17:55
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Én felfüggeszteném a felsőfokú tanulmányaimat és elmennék külföldre 1-2 évre dolgozni (bármit). Nem egy leányálom "utolsó munkákat" végezni, de elég sokat félre lehet tenni.

Ha már összeszedtem magamat anyagilag és nagyjából egyenesbe jöttem, visszajönnék Magyarországra és levelezősön folytatnám az egyetemet, mellette pedig dolgoznék. Nem bántásból mondom, de szerintem luxus fizetős egyetemen ücsörögni, ha ilyen szinten nincs pénzetek. Amúgy a diplomásoknak sem könnyű. Én közgazdász diplomával és több nyelvvizsgával is sokáig kerestem munkát, szóval ne gondold azt, hogy megvan a papír és egyből sokat fogsz keresni.

2013. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a párom itt van, és ő egyelőre nem szeretne még kimenni külföldre. Úgy beszéltük meg, hogy ha megszerzem a diplomát és nem találok hamar jó állást, akkor mi is kimegyünk, de addig még ki kellene bírni valahogy...
2013. nov. 19. 18:00
 8/19 anonim ***** válasza:
A pároddal miért nem lehet külföldre menni? Kértek 2 passzív félévet, és kimentek 1 évre dolgozni valamit.
2013. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Lány vagy?
2013. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
a diakhitelt igenybe vetted mar esetleg? mert azzal lehetne konnyiteni kicsit a terheken
2013. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!