Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » HOgyan tudom rábeszélni...

HOgyan tudom rábeszélni anyukámat? Félek a gondolkodásától?

Figyelt kérdés

Saját pénzemből szeretnék venni egy futó cipőt, mert nagyon fáj a lábam, viszont félek a reagálására.

Még itthon lakom, a cipő 10ezerbe kerül, apró cseprő dolgokra is elkölt az ember ennyit, de félek tőle 21évesen hogy mit fog reagálni, mert hirtelen természetű.

Hogyan adagolhatom be ezt neki??


A múltkor is mondtam neki hogy nagyon fáj a lábam, kérdezte miért, mondom mert nekem utcai a cipőm.

De nem is jársz benne utcára....szóval nem egésszen van tisztába hogy miért is volna fontos.


2013. nov. 20. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
saját pénzed... arra költöd amire akarod... miért kell tudnia mennyibe került?:) ha ennyire félsz a reakciójától az összeg miatt, akkor ne mond meg neki hogy ennyire "drága" mert ugye vannak 20-30 ezerért is cipők.. szóval még csak túl drágának se mondanám....
2013. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 II.Dartheon ***** válasza:

mármint te vagy 21 kérdező, vagy édesanyád? mert nem mindegy.. :)

Amúgy meg ha saját pénz akkor arra költöd amire akarod szerintem.. abba nincs beleszólása.

2013. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy.

A saját pénzed, nem kell tőle kérned, nem is vagy már éppen kisgyerek, úgyhogy vedd meg és kész. Ha rákérdez, hogy mi ez a cipő, akkor elmondod neki, hogy kellett a futáshoz.

2013. nov. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne a reakciótól félj, hanem tanulj meg dönteni, és vállalni a következményeket. 21 éves vagy, és van saját pénzed, meg önálló akaratod, gondolkodásod.

Szerintem, ha eldöntötted, ne hebegve-habogva kérdezd meg anyudtól, hogy megengedi-e, hanem tényként közöld, hogy veszel egy cipőt.

Ha hirtelen reagál, akkor megvárod, amíg lecsitul, és ész érveket sorakoztatsz fel, amivel meg tudod indokolni, hogy neked erre szükséged van.

És a vásárlást eldöntött tényként kezeld, úgy is add elő.

21 éves vagy és önálló. Ezt egyszer az anyukádnak is tudomásul kell vennie. Itt az idő elkezdeni a felkészítést. Sok sikert:)

2013. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A saját pénzedet te kerested a munkáddal vagy töle kaptad?
2013. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Már felhívtam hogy megyek majd venni egy futó cipőt, mert nagyon fáj a lábam, és azt is hogy jöhet velem.

Teljesen jó kedve volt, egyből belement. Nem beszélt össze vissza hogy minek az, stb stb :D

2013. nov. 20. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:
21 éves vagy és félsz anyukád véleményétől? Az enyém is beszólogat néha,hogy minek ez vagy az, de az én pénzem, enyém a végső döntés. Nem b*szogatásnak kell felfogni, hanem vélemény nyilvánításnak, aminek vagy engedsz, vagy nem, ez ilyen egyszerű. 23/L
2013. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zoli7754 ***** válasza:

Nem akarom túl variálni a témát, de szerintem a fő problémád itt nem a cipő vásárlás. Próbáld megtudni, hogy valójában mitől is félsz.Talán ragaszkodnál az őszinteséghez, és úgy gondolod, hogy az konfliktussal jár.Ha ragaszkodsz az őszinteséghez akkor viszont ezt fel kell vállalnod. Arra nincs garancia , hogy anyukád megfog érteni.Egyenlőre az is elég ha megérted önmagad.Viszont ha ragaszkodsz az őszinteséghez akkor lehet , hogy azt is be kell látnod, hogy "szíved szerint már elköltöznél" otthonról ,(és akkor kevésbé van beleszólás) de úgy gondolod, hogy valamilyen okból kifolyólag ezt nem teheted meg.Ha netán így lenne és továbbra is ragaszkodsz az őszinteséghez, akkor ragaszkodj a teljes őszinteségre , ne csak a félőszinteségre.Ha netán kiszolgáltatott helyzetben érzed magad és egyenlőre nincs erőd kilépni e helyzetből, akkor viszont ne aggódj azon, ha pl. nem mondanád meg a cipőd valódi árát.Ugye érted mire gondolok?

Tehát ha őszinte akarsz lenni a cipő árával kapcsolatban, miközben netán nem mered bevallani magadnak illetve anyukádnak, hogy szíved szerint már elköltöznél otthonról ha tehetnéd, akkor felesleges ragaszkodnod a vásárlásaiddal kapcsolatos őszinteséghez.Főleg valamiféle erkölcsi megfontolásból.Bár ha ragaszkodnál a "részbeni őszinteséghez" lehet hamarább eljutsz az önállósághoz.:)A konfliktusokból való kimenekülés miatt.Valójában nem is tudom, hogy mi lenne a legjobb..:)

2013. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nőj fel!

Menj orvoshoz, ortopédushoz!

2013. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!