Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családodban ki és hogyan...

Családodban ki és hogyan osztja be a pénzt? Megbeszélitek, hogy mire mennyit költötök vagy van egy főnök és ő dönti el? Vezetitek valahol a kiadásaitokat (füzet, táblázat)?

Figyelt kérdés
Írd meg azt is, hogy jól működik-e szerinted a rendszer.
2013. nov. 22. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk én (feleség) osztom be. Férjem mondta, jobban értek hozzá. Ez igaz is, ha néha elküldöm vásárolni, olyanokat is hoz, amire semmi szükség.

Nagyobb dolgokat persze megbeszéljük, ami olyan nagyságú, hogy a tűzhelyet cseréljük ki előbb, vagy a hűtőt.

(Egyszerre kezdtek el haldokolni..)

Vagy éppen mennyi pénzt adjunk a gyerekeknek, egyes ünnepekor. Felnőttek, ők tudják, mire van szükségük.

Meg már az ízlésünk sem egyezik, műszaki dolgokhoz meg nem értünk.

Általában működik, évente egy-két dologban nem, mert ő

valamilyen állatot mindig hozna a házhoz, pedig már így is alig győzzük etetni a macskákat, kutyákat.

2013. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk Apu fizetése megy számlákra, ebből lejön a benzin költség a megmaradt pénzt meg elteszi általában, Anyuék csak 10.-én kapnak fizetést mert elég görény a cég, az övéből fedezik a kaját stb. mindketten kapnak még utalványt amit szintén ételre lehet felhasználni.

Az én fizetésemhez nem nyúlok, ott megmarad minden hónapban a bérem mert elteszem.


Nem szoktuk jegyzetelni általában mert fejben tudja anyu a dolgokat már előre 1hónappal

21/F

2013. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most csak a férjem dolgozik és ő is tudja mindig jobban, éppen hogy állunk. De közösen osztjuk be a pénzt, a legtöbbször együtt is vásárolunk, kivéve néhány apróságot. Amikor még én is dolgoztam, ugyanígy volt, akkor is közösen osztottunk-szoroztunk. Évek óta így működik és semmi probléma nincs vele.

Nyilvántartást nem vezetek. Egyszer próbáltam egy hirtelen ötlettől vezérelve, csak aztán valamit mindig elfelejtettünk beírni, úgyhogy abba is hagytam, nem találtam értelmét.

2013. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem dolgozik ö is osztja be, de a hétköznapi dolgokat én veszem meg mert ö erre nem tud figyelni.
2013. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyuék csak 10.-én kapnak fizetést mert elég görény a cég,


10-től 10-ig pont annyi nap telik el, mint 3-tól 3-ig, nem? Nem görénység, a legtöbb helyen akkor van fizetés, törvény adta lehetőség akkor fizetni.


Kérdező, nálunk számlára megy mindkettőnk fizetése, én utalom róla a számlákat, a maradékot kivesszük, férjem kb havonta egy ötezrest rak el, de nem költ semmire, én vásárolok, ruhát együtt veszünk, tankolni én járok... de tudja, mennyi van éppen.

2013. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
A közös számlánkon való pénzt közösen osztjuk be, bár ezen annyi van, amiből a rezsit, számlákat, élelmiszert, tisztítószert vásároljuk. A saját számláinkon maradó pénzt önállóan osztjuk be, a másiknak nincs beleszólása, hogy mire költjük a saját fizetésünknek azon részét, amely nem szükséges a háztartás ellátásához. A kiadásokat nem vezetjük. Nincs szükségünk filléreskedésre, és nem fontos, hogy mire mennyit költünk, épp ezért, még ha vezetnénk is, soha nem néznénk vissza a kiadásainkat.
2013. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Közösen osztjuk be.


Írjuk a költéseket, számítógépen.


Jól működik. Ha egy hónapban kicsit elszállunk, meg tudjuk nézni mi volt a sok.

2013. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én (nő) osztom be a pénzt, jelenleg itthon vagyok és rám marad a bevásárlás, csekkek fizetése stb. Mindig azt veszünk ami kell, feleslegesen nem költjük a pénzt, persze egy csoki, chips stb nem a világ vége ha azt is veszünk pluszba.

Vezetjük egy füzetben a kiadásokat mert hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mennyit is költöttünk, volt már előtte rá példa, hogy "hova is lett a pénz?" így legalább tudjuk és betudjuk osztani következő fizetésig.

De a nagyobb kiadásokat mindig megbeszéljük, nálunk bevált, hogy ha valamit akarunk venni és az 5000Ft felett van megbeszéljük.

2013. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közösen kezeljük a pénzt. Férjem utalással kapja a fizetését, én kéthetente kézbe. Ahogy megjön a fizetése leveszi a számlákra valót és elteszi egy könyvbe, az csak a rezsire mehet, másra nem. Ha épp nincs készpénzünk, akkor a kártyájáról intézzük a havi nagybevásárlást, ha van kp, akkor én fizetem. Ami kiadás adódik még a hónapban azt közösen beszéljük át és vagy kp-ból vagy kártyáról megy, attól függ hol mennyi pénz van.

Kisebb bevásárlásokat intézem, a fizumat egy üvegben tartom, ő is belenyúl, elveszi, ha kell valamire. Nem csinálunk ebből gondot, nálunk jól működik ez már 13 éve.

2013. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!