Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell nekem ennyi pénzt...

Miért kell nekem ennyi pénzt adnom a családi közös kasszába, adjak e ezek után egyáltalán?

Figyelt kérdés

Anyukám,nővérem és a fia,és én lakunk együtt egy 3 szobás lakásban. A rezsire és a kajába nekem 40 ezer ft-ot kellett beleadnom plussz az erzsébet utalvány 8 ezer ft. A fizetésem átlagosan 80 ezer ft.


Eddig tesóm gyesen volt,nem dolgozott igy adott kettejükre 30 ezret a gyeséből,csp-ből,és a 20 ezer ft-os gyt-ből.

Most elment dolgozni de csak 6 órába,igy meg maradt neki a gyes is,kap 54 ezer ft,plussz a gyes,csp,gyt,jóformán többet kap kézhez mint amennyit én keresek,és egy ft-tal nem ad többet mint akkor amikor nem volt fizetése.


Eléggé irritál h én egy magara többet adok mint ő kettejükre.

Tesóm ha szóvá teszem azt mondja h ne turkáljak az pénztárcájába neki pelenkát ruhát ezt azt kell a gyereknek venni,bölcsibe kaja stb...


Aha,csak h neki pelenkán meg ha beteg a gyerek gyógyszeren kivül mást nem kell vennie a gyereknek,mert annaka kisfiúnak születése óta tesómnak egy db zoknit sem kellett vennie,mert rengeteg ruhát kapott meg kap is folyamatosan. A bölcsibe meg mivel egyedülálló ingyen eszik a gyerek.


Anyám ha szóvá teszem neki h ez hogy müködik,akkor azt mondja h 40 ezerből nem élek meg albérletben,mert h ebbe benne van minden nekem itthon.


Félretett pénzem nincs mert ha megveszem magamnak a bérletet,tisztálkodó szereket,kifizetem a tel.számlámat kb marad 20-ezer ft-om.. Abból meg elszoktam menni buliba néha ruhát is veszek magamnak.


Anyám meg tesóm persze be tud szólni h nem kéne annyit buliznom meg vásárolnom lenne pénzem... de hát f.aszom 20 évesen poshadjak meg otthon mert tesóm nem képes rendesen beszállni a költségekbe?


Már mondtam h akkor osszuk el 4 fele a költségeket és az alapján adok le pénzt. De anyám szerint akkor is kb ennyit kéne adnom,mert még ott az étkezésem is. De mondtam h tesóm a rezsibe,villanyba,gázba vállalhatna többet hisz miatta több a viz-többet mos pl,meg a gyerek miatta kell fűteni jobban(gáz konvektoros lakás),és többet megy nálu pl a tv is mint nálam,meg égeti a szobába a villanyt,mert a gyerek játszik.

Én ugy gondolnám adok az erzsébet utalvánnyal együtt 30 ezret...


2013. nov. 23. 16:05
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Már hetek óta ezen megy a vita h fizetéskor mennyit kell leadnom...
2013. nov. 23. 16:07
 2/30 anonim ***** válasza:
36%
ebbe mi nem igazán szólhatunk bele.. egyrészt anyukádnak igaza van, hogy 40 000-ből sehol se tudnál megélni... másrészt megértem hogy dühít hogy a nővéred kevesebbet ad, mikor ők ketten vannak és igen egy gyerek miatt több víz villany gáz fogy mint nélküle... viszont a saját kiadásai is több (nem olcsó a pelenka + tisztálkodási szerek... kétlem hogy a nővéred egy fillért is félre tud tenni...) fogd fel úgy hogy anyukádnak segítesz ezzel hogy ennyit adsz bele, és nem nővéred megélhetését finanszírozod...
2013. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
ez általában így van az életben, ha "élhetetlenek" mellett él valaki az sem tud előrébb jutni, csak lefelé. sikeresebbeknek sikeresebbekkel kell együtt élnie. keress egy pasit magadhoz és költözés.
2013. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
21%

Próbálj meg egy jobban fizető állást találni, és akkor több marad a zsebedben mint 20 ezer. (Nem irritálni akarlak a válasszal, tudom, hogy nem egyszerű, de a próbálkozás nem kerül semmibe... csak egy kis munkába, hogy küldözgesd az önéletrajzodat szorgalmasan).


Amúgy meg.. ha nem lakna a nővéred ott a fiával, akkor mennyit kéne fizetned? Akkor is kb. ugyanennyit, nem? (a rezsi adott.. két emberre is meg négyre is).

2013. nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%
Nézd, egy család az nem idegenekből álló lakóközösség, hogy fillérre elszámolva osszátok meg a költségeket! Anyukádnak, apukádnak, tesódnak jut magára havi 20 ezer forint pusztán szórakozásra, bulizásra? Szerintem ebben a családban mindennel együtt még így is neked van a legjobb dolgod. Abban meg igaza van anyukádnak, hogy ha önállóan kellene fenntartanod magad, a 80 ezer forintod elég sem lenne a hónapra, nemhogy a fele még megmaradjon zsebpénznek. De hát nagykorú vagy, senki nem tart vissza, bátran kipróbálhatod, hogyan állsz meg önállóan a lábadon!
2013. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Tudom h igaza van anyámnak és 40ezerből nem élnék meg amugy,de ha tesóm is hozzájárulni annyival amennyi ráesik,akkor esetleg én is tudnák félretenni némi pénzt.


Mert kb ugy van h azt a 20 eter ft-ot is sajnálják tőlem ami megmarad szórakozásra,ruhára h abból tegyek félre.

2013. nov. 23. 16:16
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem ugyan annyi a rezsi 2 emberre mint kettőre. Ha anyukámmal csak ketten lennénk,akkor azért is lenne kevesebb mert kevesebb lenne a viz-ez bele van épitve a rezsibe,plussz a szemétdij is
2013. nov. 23. 16:18
 8/30 A kérdező kommentje:
és a villany is kevesebb lenne,a gázról nem is beszélve
2013. nov. 23. 16:19
 9/30 anonim ***** válasza:
46%
És mennyivel lenne kevesebb a rezsi? Kb. 5 ezer Ft-tal?
2013. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Én jó ötletnek tartom ezt. Mivel otthon csak a rezsit + kaját kell állnod, úgy gondolom elég lesz az a 30 ezer.
2013. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!