Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell nekem ennyi pénzt...

Miért kell nekem ennyi pénzt adnom a családi közös kasszába, adjak e ezek után egyáltalán?

Figyelt kérdés

Anyukám,nővérem és a fia,és én lakunk együtt egy 3 szobás lakásban. A rezsire és a kajába nekem 40 ezer ft-ot kellett beleadnom plussz az erzsébet utalvány 8 ezer ft. A fizetésem átlagosan 80 ezer ft.


Eddig tesóm gyesen volt,nem dolgozott igy adott kettejükre 30 ezret a gyeséből,csp-ből,és a 20 ezer ft-os gyt-ből.

Most elment dolgozni de csak 6 órába,igy meg maradt neki a gyes is,kap 54 ezer ft,plussz a gyes,csp,gyt,jóformán többet kap kézhez mint amennyit én keresek,és egy ft-tal nem ad többet mint akkor amikor nem volt fizetése.


Eléggé irritál h én egy magara többet adok mint ő kettejükre.

Tesóm ha szóvá teszem azt mondja h ne turkáljak az pénztárcájába neki pelenkát ruhát ezt azt kell a gyereknek venni,bölcsibe kaja stb...


Aha,csak h neki pelenkán meg ha beteg a gyerek gyógyszeren kivül mást nem kell vennie a gyereknek,mert annaka kisfiúnak születése óta tesómnak egy db zoknit sem kellett vennie,mert rengeteg ruhát kapott meg kap is folyamatosan. A bölcsibe meg mivel egyedülálló ingyen eszik a gyerek.


Anyám ha szóvá teszem neki h ez hogy müködik,akkor azt mondja h 40 ezerből nem élek meg albérletben,mert h ebbe benne van minden nekem itthon.


Félretett pénzem nincs mert ha megveszem magamnak a bérletet,tisztálkodó szereket,kifizetem a tel.számlámat kb marad 20-ezer ft-om.. Abból meg elszoktam menni buliba néha ruhát is veszek magamnak.


Anyám meg tesóm persze be tud szólni h nem kéne annyit buliznom meg vásárolnom lenne pénzem... de hát f.aszom 20 évesen poshadjak meg otthon mert tesóm nem képes rendesen beszállni a költségekbe?


Már mondtam h akkor osszuk el 4 fele a költségeket és az alapján adok le pénzt. De anyám szerint akkor is kb ennyit kéne adnom,mert még ott az étkezésem is. De mondtam h tesóm a rezsibe,villanyba,gázba vállalhatna többet hisz miatta több a viz-többet mos pl,meg a gyerek miatta kell fűteni jobban(gáz konvektoros lakás),és többet megy nálu pl a tv is mint nálam,meg égeti a szobába a villanyt,mert a gyerek játszik.

Én ugy gondolnám adok az erzsébet utalvánnyal együtt 30 ezret...


2013. nov. 23. 16:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nézegettem már szobákat én is,de ami jobb hely,tehát nem putris oda mindenhova kérnek kaukciót min 1. havi.Szobát mér jobbat 15-20 ezerért tudnék bérelni, de mire gyüjtöhetem össze a kaukciót ha közbe itthon is fizetnem kell?
2013. nov. 23. 17:05
 22/30 anonim ***** válasza:

párod nincs? vele kéne összefognod vagy egy jó barátnőddel/fiú baráttal, és akkor könnyebb lenne.

ott igazságosan tudtok osztozni a kiadásokon, és nem húzna le a családod.

2013. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Legye 1 hónap amikor nem mész el bulizni és nem veszel ruhát. ki lehet bírni. és akkor már meg is van a kaució ára :)
2013. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
18%
Szia! Szerintem senki nem zárta be az ajtót, így nyugodtan elköltözhetsz otthonról, vagy kereshetsz egy jobban fizető állást. Ne haragudj de a kerdesed bicskanyitogató volt számomra. Gondolom tesó d se jó kedvéből költözött haza.
2013. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Változni nem fog a helyzet, az biztos. Én pár évvel idősebb vagyok nálad, konkrétan amit megkapok, az el is megy, de nem ruhára meg bulikra, hanem kajára meg alapvető szükségletekre. Anyám meg nem érti mire megy el a pénzem, hiába soroltam fel 100x. Pont mostanában készülök elköltözni, szerintem te is ennyit tudsz csak tenni.

Bulizni pedig nem kell minden hónapban, ahogyan ruhákat vásárolni sem. Átmenetileg ki lehet bírni, hogy ülsz otthon vagy olyan programot csinálsz, ami nem kerül semmibe. Ha pár hónapig félreteszed a 20 ezret és keresel is mellette jobb állást, el tudsz költözni.

2013. nov. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 eztsetudtad ***** válasza:
Szerintem ha páran kivesztek egy albit mondjuk te és 2 haverod akkor kb 30 e be megáll rezsivel és lehet hogy a kajád többre jön ki de egyedül élsz nem Anyádal persze minél többen vagytok annál kevesebb.Mondjuk 40 az albi 40 a rezsi ha négyen vagytok haverok az csak egy 20 as fejenként a másik 20 as a kaja 80e ből tudtok bőven kajálni ha oda figyeltek.és úgyis küldik a házi kajákat a szüleid vagy mások szülei.én nem gondolkoznék.
2013. nov. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 eztsetudtad ***** válasza:
Kérnek kaukcíót de rezsi nincs beköltözéskor(úgyan úgy 20 adsz mert ha 40 ért találsz ész annyiért van akkor 4x20 az 80 így megvan a kaukció) tehát kell pár haver és mehet.
2013. nov. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nekem pedig úgy tűnik, hogy anyukád lehúz téged. (Ez a szöveg, hogy máshol ennyivel nem mennél semmire, önigazolás neki, és egyben manipuláció is, hogy otthon maradj, és továbbra is fizess neki.)

Szerintem rettenetesen igazságtalan, amit csinálnak, én a helyedben már rég elköltöztem volna.

2013. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

2-3 hónapig meghúzod a nadrágszíjat (semmi buli, semmi ruha), és már ki is tudod csengetni a kauciót. 2-3 hónap ilyen szempontból semmi, az önálló élet pedig megfizethetetlen.


Ismerőseim 3 évig (!) csinálták azt, amit leírtam. A szó szoros értelmében semmi ruha, semmi buli. Csak munkában voltak, meg otthon, meg ugye néha boltban. Maximum amikor a baráti társaságból valaki házibulit tartott, akkor nyilván hívtuk őket és ha jöttek, akkor nem várta el tőlük senki, hogy akár egy ropit hozzanak. Többiek vettünk egy üveggel több bort/doboz sört mint amit eleve szántunk, és abból kijött nekik is bőven a kaja/pia. Most már sokkal jobb a helyzetük, de megszenvedtek érte. Sajnos semmi sincs ingyen, neked 3 hónap otthonüléssel kell fizetned az elköltözésért. Szerintem kibírható.

2013. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szülj Te is gyerekeket!

Nem igazság, hogy anyukád kettős mércével méri a két gyerekét.

A nővéred gyerekéről a nővéred köteles gondoskodni, nem te. (Ha kevés a pénze, kérjen segélyt. Gyerek apjáról nem írtál hol van.)

A te életedet is meg kell alapozni.

Valószínűleg anyukád sem élne meg egyedül a lakásában és a nővéred sem a gyerekkel együtt egy külön lakásban.

Tehát nem összehasonlítási alap, hogy Te mennyiből élNÉL meg külön. Erre nem hivatkozhatnak.

2018. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!