Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha 3 kisgyere...

Mit csinálnátok, ha 3 kisgyereketekkel olyan helyre kell rendszeresen menni, ahol nem mosogatnak rendesen (koszos, zsíros minden általában)? Folyt.

Figyelt kérdés
Azt ne írjátok, hogy ne menjünk, mert muszáj, és össze sem lehet veszni. További problémám, hogy a takarítás is kifogásolható (a legkisebbem mászik, félek odavinni, nem tudom állandóan törölgetni a kezecskéit). A fürdőszobáról nem is beszélve, én azt még tisztán soha nem láttam, a wc és a kád kritikán aluli. Ráadásul már felmerül, hogy aludjanak ott a gyerekek, ettől kiráz a hideg, mivel ők még nem tudnak figyelni annyira a higiéniára. Jó, lehet, hogy semmi bajuk nem lesz egyébként, de akkor is rossz belegondolni... Sajnos a páromat ez nem zavarja annyira (ott nőtt fel), szóval ő biztos nem fog szólni. Sokat idegeskedem emiatt, de lehet, hogy túlparázom ezt az egészet?
2009. nov. 20. 12:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kosz a probléma az anyósodékkal?
2009. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
NEm költöztök oda a gyerekekkel, nem? csak időnkénti látogatásról van szó, ha jól értettem. Gondolom anyóséknál...a kulcsszavakat leírtad: a párod ott nőtt fel. Ne idegeskedj ezen feleslegesen, a párodnak van valami egészségügyi károsodása emiatt? a gyerekeknek sem lesz semmi bajuk.
2009. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Lényegében igen, őket nem érdekli a tisztaság, engem meg zavar amikor azonosítatlan tócsákba lehet állandóan lépkedni a wc mellett stb. Egyébként egyszerű emberek, szeretik az unokákat, nincs velük gond, de nekem valahogy olyan furcsa, hogy ilyenekre nem adnak. Pedig nem is öregek.
2009. nov. 20. 13:06
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát én szintén végig mentem ezen a tortúrán.

Anyósom tisztasága párját ritkítja. Eleinte gondoltam sokat dolgozik és nincs ideje.Be segítettem, ergo megcsináltam helyette. De ahogy teltek múltak a hónapok rá kellett jönnöm, hogy szimplán lusta. Hétvégén reggel elszórakozza az időt majd 3-ra főz valami ebédet. Utána se mosogatás se semmi, ledől aludni. Este 6-kor elmosogat azt annyi. Vasárnap szintén ez megy. Hétköznap semmit nem csinál. Kosz, büdös retek.


Én megoldottam a dolgot.

Beszéltem a párommal. Láttam nem tetszett neki a dolog, de megértette, hogy bármit össze lehet szedni egy olyan környezetben ahol a fürdőszobában a csempefugánál áll a penész. Ő is beteg, hozzáteszem és nem árt ha nem a bacik veszik körül. Mondta párszor anyósnak, hogy én nem azért vagyok, hogy a 20 éves retket takarítsam, de változás nem történt. A végén elköltöztünk. Gyerekünk még nincs, de anyós tudja ő lesz az utolsó akinek odaadom, hogy vigyázzon rá.

2009. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Igen, lehet, hogy "túlparázod".


Szorongásos tüneteket mutatsz egy még nem megtörtént, jövőbeli, lehetséges problémával kapcsolatban. ("Betegek lesznek a gyerekeim!")


Azt, hogy milyenek a körülmények Te tudod, én nem.

Azt, hogy milyen a Te mércéd, szintén.

A leírásodban azonban ott van az a tény, hogy a párod ott nőtt fel, tehát fel lehetett ott nőni különösebb gond nélkül. Sőt olyanná lehetett sikeredni, hogy az a "végeredmény" számodra szimpatikus lett. (Annyira, hogy több gyereketek is van!)


A gyerekek ellenálló képessége sok mindentől függ. Néha egy kis sár, kosz, miegymás nem végzetes. Ti a pároddal ezek szerint egészen más környezetben nőttetek fel a tisztaságot illetően. Te ezt hoztad magaddal, Ő meg azt. Nem tudom megítélni messziről, de a fentiek alapján úgy tűnik, mintha túlzásba vinnéd az aggódást...


Ui.: És persze az is lehet, hogy én is aggódnék, mert az én mércém megint szubjektív, csak én még nem láttam amiről szó van. :)

2009. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Azért van abban valami, hogy ha valaki ebben nő fel, annak az immunrendszere is ezt szokja meg. A tiszta környezetben felnövő gyerekek viszont előfordulhat, hogy másképp reagálnak a mocsokra. Én sem lennék ettől feldobva. Próbálj meg hatni rájuk, hogy szívesebben hozd el a gyerekeket. Ha kicsik a gyerekek, vihetnéd nekik a saját tányérkájukat, evőeszközt, ha kellőképpen gyerekes, micimackós, mittomén, akkor még meg sem sértődhetnek. Mondanám, hogy most kapták nem régen és ragaszkodnak hozzá. Aztán hazavinnéd és te mosnád el, következő alkalommal meg újra viszed, ha kell. A wc megint csak gáz, én magam is képes vagyok inkább magamban tartani a dolgokat, ha a környéken nincs elfogadható tisztaságú wc. :( Talán egy Domestos törlőkendő tűzoltásképp közvetlen használat előtt és alapos kézmosás, de sajna ez olyan helyzetre nem megoldás, ha követelik, hogy aludjanak ott. Amíg tudod odázni, tedd meg, aztán később, ha már képesek vigyázni a saját higiéniájukra, tanítsd be őket, meg arra is, hogy egymásra is figyeljenek. Akkor nyugodtabban elengedhetnéd.
2009. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is gondoltam, hogy ki kellene takarítanom, de amikor lemegyünk délelőtt, jövünk délután akkor elég hülyén jönne ki, ha nekiállnék takarítani :-)) Szóval szerencsére még nem töltünk ott sok időt, de az aggaszt, hogy erőltetik, hogy ott maradjanak a gyerekek, pedig láthatják, hogy én nem szeretném (mondtam is, hogy MÉG nem szeretném). Egyébként a főzéssel sincs gond, finomakat csinál és sok kaját, de utána a mosogatás az abból áll, hogy hideg vízben, öblögetés nélkül ellögyböli a poharakat, tányérokat, evőeszközöket. Amikor a szekrényből kivesszük, el kell mosni.
2009. nov. 20. 13:11
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne,ha te hívnád őket magatokhoz?

Ezt nem írtad,hogy ne írjam:-):-)

2009. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Örülök ám az olyan válaszoknak is, hogy én parázom túl, mert legalább látom, hogy máshogy is állhatnék hozzá, csak nehéz.

Egyébként a "szimpatikus végeredmény" után is elég sokat kell pakolni, takarítani :-))) de ez nem gond, itthon természetes, hogy megcsinálom, a gyerekek után is egyelőre. De nekik majd megtanítom azt is, hogy maguk után miket kell megcsinálni, ha nagyobbak lesznek. (Nehogy a menyem engem szidjon később.) ;-))

2009. nov. 20. 13:17
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
miért nem ajánlod fel a segítségedet a takarításban? Gondolom nem lehet egyszerű 3 gyerkőc mellett még másét is takarítani, de egyrészt így talán kicsit kapcsolnának, hogy nem mindenki olyan igénytelen mint ők, másrészt Te is szívesebben lennél ott ha tisztaság van.
2009. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!