Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha 3 kisgyere...

Mit csinálnátok, ha 3 kisgyereketekkel olyan helyre kell rendszeresen menni, ahol nem mosogatnak rendesen (koszos, zsíros minden általában)? Folyt.

Figyelt kérdés
Azt ne írjátok, hogy ne menjünk, mert muszáj, és össze sem lehet veszni. További problémám, hogy a takarítás is kifogásolható (a legkisebbem mászik, félek odavinni, nem tudom állandóan törölgetni a kezecskéit). A fürdőszobáról nem is beszélve, én azt még tisztán soha nem láttam, a wc és a kád kritikán aluli. Ráadásul már felmerül, hogy aludjanak ott a gyerekek, ettől kiráz a hideg, mivel ők még nem tudnak figyelni annyira a higiéniára. Jó, lehet, hogy semmi bajuk nem lesz egyébként, de akkor is rossz belegondolni... Sajnos a páromat ez nem zavarja annyira (ott nőtt fel), szóval ő biztos nem fog szólni. Sokat idegeskedem emiatt, de lehet, hogy túlparázom ezt az egészet?
2009. nov. 20. 12:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
13:14: szoktak ők is jönni :-) - szerencsére - nem napokra. Állataik vannak, nem lehet azokat otthagyni.
2009. nov. 20. 13:19
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Na akkor én mit mondjak? most jöttem rá, hogy majd tavasz óta nem töröltem port. A gyerek akkora kupikat csinál, hogy nincs kedvem takarítani, mert holnap is ugyan az lesz. Azért minden héten porszívozok.


A lépcsőházunk korlátján évszázados kosz van. Régi míves korlát emberfejjel, minden zúgja poros. A ház takarítója ez nem tartja munkaköri feladatnak ennek tisztítását. Ám a gyerek abba kepaszkodik lépcsőmászáskor. Mivel még csak másfél éves ha felér vagy flusztrált bekapja az újját ami jól láthatóan fekete, na ilyenkor kapok agylobot. De ha nálunk fogdosa a szemetest és wc-t hát nem kezdek el sikoltozni, hogy fertő van.

2009. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

13:14-es vagyok!

Úgy veszem ki a szavaidból,hogy anyósodék rendes,dolgos,állatokat tartó,falusi emberek,ugye?

Azt nem írtad,hogy mennyi idősek,de szerintem nem tudod már megváltoztatni őket..Ha meg szóvá teszed,lehet,hogy megsértődnek és oda a jó kapcsolat..Ha esetleg a férjed partner lenne abban,hogy FINOMAN a tudtukra adja,hogy mondjuk gyenge a gyerekek immunrendszere,stb???Először akkor vele kellene megértetni,hogy mit érzel(jogosan),mert azt írtad,hogy őt annyira nem zavarja!

2009. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Jó, nálunk sem penge minden, de az alapvető higiéniára figyelek (a portörlés nem tartozik ide nekem) :-) A fürdő, wc, törölközők tiszták, porszívózok, felmosok rendszeresen. Kicsit az ablakmosásban is le vagyok maradva, hármójuk + "aptyuk" mellett csinálom ahogy tudom. (De még mindig nagyobb a tisztaság nálunk, mint a kérdésben említett helyen.)
2009. nov. 20. 13:31
 15/24 A kérdező kommentje:
Kedves 13:14-es: igen, kb. így van amit írsz, és ezek miatt én sem szeretnék velük összeveszni, ezért is vívódom annyit. Majd ha megint felmerül ez az ottalvás, akkor megpróbálok hatni a páromra... nem tudom mennyire lesz sikeres.
2009. nov. 20. 13:35
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szó szerint ugyanez van. Ráadásul egy utcában lakunk. És ők a lakásban cigiznek.

Próbáltam többször kitakarítani, de felesleges. Még azt sem várták meg, hogy felszáradjon, sáros cipővel végigmentek rajta, tiszta sár lett a szőnyeg is meg minden. A hűtő egy hányás. Vettünk nekik egyet ajiba, de 2 hó múlva az is így nézett ki. Nekik ez a természetes közeg. Nincs igényük másra talán és lusták is illetve depi is lehet mögötte.

2009. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: én is ezt érzem, hogy nincs igény másra, nekik ez megfelel. Nem is értem, komolyan. Ott is egy idő után minden úgy néz ki, hogy hűha, nem is vigyáznak semmire.
2009. nov. 20. 13:42
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen,szerintem azt a részét, hogy oda kell mennetek pár órára, azt túlparázod. A játszótéren, homokozóban szerintem sokkal több koszt összeszednek a gyerkőcök. Nem lesz semmi bajuk. Itt most elsősorban a mászó babára gondolok, mert a többiek nem nagyon érintkeznek a padlóval. Az én lányomnak (másfél éves) most az a szokása, hogy mindent igyekszik kidobni a szemétbe. Ha van időm odarohanni, akkor felemelem én a szemetest, ha nincs időm, akkor Ő emeli fel, ami ugye nem éppen a leghigiénikusabb. Nem szaladunk minden alkalom után kezet mosni. Arra figyelj szerintem, hogy a wc, fürdőszoba ajtajuk csukva legyen, tehát a kicsi ne tudjon bemenni, mert attól én is paráznék, hogy esetleg a pisiben tapicskol. A poharat, tányért el kell mosni, ha előveszitek, de ez szerintem nem bántó, én is minden alkalommal, ha vendégnek adok enni, inni, legalább áttörlöm a tányért, poharat, amit előveszek a szekrényből. Az már más tészta, hogy előbb-utóbb valóban illő lenne "odaadni" a gyerekeket, hogy ott aludjanak a nagyszülőknél. Ezt szerintem valahogyan a párod ráhatásával kellene rendezni, ne Te állj le beszélni anyósodékkal. De itt már lehet, hogy nem fog menni sértődés nélkül. Sok függ attól, hogy milyenek anyósodék.
2009. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
én is hasonló helyzetben vagyok, bár gyermekeink még nincsenek. páromék 4en voltak testvérek és mikor 3 fiú és apuka maradt és mindig koszt csináltak anyósom feladta a takarítást. ennek 15éve...azóta egy söprés és az ablaküvegtörlés kerül néha sorra. mikor először megláttam, majdnem elsírtam magam. nem kicsit van kosz, vastagon. a konyhapulttól elkezdve a szobákig. a fürdő fel lett újítva pár éve, de a sok rozsdától, kosztól, vízkőtől már nem látni a színeket. ráadásul 2 benti kutya is van, szóval ott a vastag szőr is. ehhez jön még temérdek mennyiségű virág. egyszóval rémisztő az egész. egyzer felsöpörtem és 2 szemétlapátnyi föld meg homokszerű kosz jött össze, csak az előszobából. amúgy nagyon kedvesek, rendesek a szülei, de erre nem adnak. ezt párom is tudja, de már nem kell otthon laknia, együtt élünk. én is úgy vagyok vele, hogy ha lenne gyerekem, biztosan nem engedném oda éjjelre. ha belegondolok, hogy ott másszon a padlón...azt a pár órát kibírjátok, az ottalvást meg meg lehet úszni. egyszer-egyszer meg nem lesz semmi bajuk. amelyik baba kúszik ő meg úgyis még otthon alszik.
2009. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját érzéseimet írnám le neked, és bárkinek aki hasonló cipőben jár: Az én anyósomnál is vastagon, centiméterekben mérhető a kosz. Először én is takarítottam, napokon át, aztán belefáradtam, tényleg. Mindent meg akart mondani nekem, mit-hogyan, percenként 100-szor elmondta ugyanazt, és semmi, de semmi sem felelt meg neki, pedig én eléggé rendmániás vagyok. Meguntam,közben meg is sértett, nagyon. Mondtam a férjemnek, én megyek anyámhoz, jössz? Mert az anyját pártolta. Anyámnál lakunk de néha anyósomhoz kötelességből el kell menni,én mondtam egy fél órára megyek, még az is sok, köszönje magának, de még le sem ülök, azt meg el sem tudom képzelni, hogy ott aludjak. Ebből csak annyit akartam neked kihámozni,hogy az elején nagyon sokat veszekedtünk a kosz, rendetlenség miatt, a férjemmel, és ha ez addig fajul, akkor az akár válásig is vezethet, vigyázz, ne hagyd magad idegileg kikészíteni, nem éri meg. Nekem is pedig a 20-30 éves koszt takarítottam utánuk, és anyós piszkált, lehordott mindennek, és sírtam azt mondta: folyjon ki a szemed! Na akkor neki befellegzett. Lehet bármilyen beteg, akármi-tőlem.... Megmondtam a férjemnek, én nem, ha nem vagyok jó, hát ne legyek, most már nem is akarok megfelelni! Csak nyugodtan tarts ki az elveid mellett, nekik is annyi hozzád igazodni, mint neked hozzájuk. Ne hagyd magad mert később sem leszel jobb, hidd el!! Majd írj! Minden jót!
2009. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!