Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha 3 kisgyere...

Mit csinálnátok, ha 3 kisgyereketekkel olyan helyre kell rendszeresen menni, ahol nem mosogatnak rendesen (koszos, zsíros minden általában)? Folyt.

Figyelt kérdés
Azt ne írjátok, hogy ne menjünk, mert muszáj, és össze sem lehet veszni. További problémám, hogy a takarítás is kifogásolható (a legkisebbem mászik, félek odavinni, nem tudom állandóan törölgetni a kezecskéit). A fürdőszobáról nem is beszélve, én azt még tisztán soha nem láttam, a wc és a kád kritikán aluli. Ráadásul már felmerül, hogy aludjanak ott a gyerekek, ettől kiráz a hideg, mivel ők még nem tudnak figyelni annyira a higiéniára. Jó, lehet, hogy semmi bajuk nem lesz egyébként, de akkor is rossz belegondolni... Sajnos a páromat ez nem zavarja annyira (ott nőtt fel), szóval ő biztos nem fog szólni. Sokat idegeskedem emiatt, de lehet, hogy túlparázom ezt az egészet?
2009. nov. 20. 12:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk is dettó ugyanez volt, apósom egyedül élt, míg élt, és soha nem takarított. Már anyósomat is azzal üldözte szó szerint sírba, hogy a frissen kitakarított szőnyegre rendszeresen gumicsizmával ment a disznóólból, férjem gyerekként emlékszik erre.

Férjem nőrokonai biztattak, hogy besegíthetnék a takarításba apósomnál. Én az elején átláttam, hogy ő ezt mennyire értékelné. Ha neki így jó, én nem töltöm az időmet! A porallergiámra hivatkozva visszautasítottam a kérést. Hetente kisepertem az előszobát meg a konyhát, ennyi volt és kész. Sógoromék havonta ágyneműt cseréltek, mert apósom nem vette volna észre, hogy egy éve ugyanabban alszik.

A fürdőszoba és a tányérok is dettó ugyanez.

Ennek ellenére attól sose féltem, hogy a gyerekeknek bajuk lesz.

Nagyobb bajuk lehet az allergiától, amit köztudottan a nagy higiéniától lehet kapni. A cigányok nem kapnak több fertőzést, mint mi! Ha az eszedre hallgatsz és nem az (egyébként érthető) érzelmeidre, rájössz, hogy a félelmed alaptalan. Más dolog az, hogy nekünk ez a tisztasági színvonal gusztustalan.

2009. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
74%
Ne parázd túl, mert akkor az egész napot pánikban fogod átélni. Nekem a nagyanyám ilyen. Csak ott egerek, egér méreg, fűtés nyista, kinti wc...stb. Szóval el tudod képzelni. A húsvétkor használt poharakban benne a cola még karácsonykor is. Apu abban a környezetben nőtt fel, anyukám pedig egy teljesen higénikusban. A tesómmal minden ünnepnapot ott töltöttünk, nyaranta ott is aludtunk. És SEMMI bajunk nem lett! :) Pedig tesóm elég nehezen jött össze (6. baba volt és ő az egyetlen testvérem), koraszülött és visszafelé sorvast újszülött volt, és mégis elvitték a szüleim a nagyanyóhoz. Mert nem volt más választás. Ha nem mentünk volna megsértődik, ha meg öcsit otthon hagyjuk, akkor meg idegrohamot kap. Tökmind1, milyen tisztitógépet vittünk, semmit nem használt, elvan a mocsokban. Tehát ne parázz, túléled ezt az egy napot és a kicsiknek sem lesz semmi baja! Ne görcsölj folyton azon, hogy hova mennek, mit tapiznak meg, mert a nap végére idegosztályon kötsz ki!
2009. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Bár én egyelőre a másik oldalról szemlélem, nálunk is volt/van hasonló helyzet. Jelen esetben én vagyok a gyerek, és a nagyszüleim voltak azok, akik alig figyeltek a higiéniára. Mivel 300 km-re lakunk tőlük, ha mentünk, akkor mindig egész hétvégére, két éjszakára. Anyu egyenesen utálta. Akkor még fürdőszoba is csak a nyári konyhában volt (különálló épület)... Nyáron még nem is volt akkora baj, de télen, a minusz fokokban bizony volt hogy inkább azt mondta törlőkendővel "fürdet" meg minket, de nem hurcibál frissen mosdottan a hóban. A tisztaság náluk is probléma volt mindig, de sosem tiltottak semmit. Egy konkrét esetre emlékszem amikor a földön porcicával kezdtem játszani, akkor rámszólt anyu, hogy "keljek fel a földről, mert még a végén felfázok).

Most már ha ott vagyunk, akkor segítünk kitakarítani, leszedni a függönyöket, kimosni, porszívózni, mindent megcsinálunk. Elmosogatunk ebéd után. Ez is egy biztosíték arra, hogy vacsorára tiszta tányér kerül az asztalra. Most már akár pofátlan akár nem, ha koszos a villám, akkor felállok és elmosom, mielőtt eszek vele.

Egy bizonyos fokig túlzás, de nem hinném hogy nagy baja lenne a gyereknek. Persze kivétel ez alól a penész és egyéb finomságok. Mond azt, hogy a pici még nagyon pici, és őt nem szeretnéd egyelőre magára hagyni... addig a pároddal próbált megértetni valahogy, hogy nem szívesen engeded oda a gyerekeket. Esetleg ha már nem mászik a pici sem, akkor vihetnétek egy takarót, amin játszhatnak, így mégsem a koszos földön ülnek. 21/L

2009. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nalunk a szüleimmel van ugyanez, es muszaj naluk kavezni, szoval mar masodszorra kaptak tölem egy mosogatogepet (az elsö elromlott).

Ha oda megyünk, a wc-t is ki szoktam pucolni. Ez van.

Amig ott laktam, föleg en takaritottam a közös helyisegeket, de most külföldön lakom.

A gyereket ne add oda ottalvasra - az enyemek szörnyü bör fertözest kaptak, kezelhetetlen, nincs is ra gyogyszer.

2013. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!