Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz környezetből származó...

Rossz környezetből származó "gyereknek" lehet valaha normális élete?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve balhék voltak nálunk. A szüleim viszonylag korán elváltak, anyukámmal maradtunk (a nővérem és én). Anyukám viszont teljesen idegbeteg. Nem túlzásból mondom, tényleg az. Rendszeresen dührohamai voltak/ vannak a mai napig, rajtunk vezette le a feszültségét, sokszor vert, szóban sértegetett és megalázott bennünket. Kifelé pedig egy tökéletes anyának tűnt. Mindig odafigyelt arra, hogy mások ne lássanak a valódi énjéből semmit.

Apám egy nagyon tanult és magas pozíciójú ember volt, de anyám mellett alkoholista lett, amiből évekig nem tudott kijönni. Szerencsére ma már megint sínen van az élete.

Én a húszas éveim közepén járok és a mai napig rengeteg gátlás van bennem. Nem merek normális munkákra pályázni (pedig elég jó végzettségem van), mert semmi önbizalmam nincs, nem merek férfiakkal ismerkedni, mert azt gondolom nem vagyok nekik elég jó. Szóval semmi nem akar összejönni. Hogy lehetne ezeken változtatni?


2013. nov. 27. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közhelyesen hangzik, de attól még igaz:

ismered a problémádat, gyűjts erőt, hogy legyőzd a saját félelmeidet.

Hidd el menni fog ;)

Apa is csak akkor mondhatott magának 'édes'anyát, ha nagyanyánkra ráborult egy csupor cukor. Kegyetlen gyerek és fiatalkora volt.

De erőt vett magán, csajozott ( :D ), megismerte anyát és hál istennek egy nagyon jó családba került. Mai napig emlegeti, hogy több szeretet kapott az anyósától, mint az anyától valaha. Az apját meg nem is ismerte. Apai nagyanyám él, de azért maradjunk annyiban, hogy jót nem tudok, így inkább semmit nem mondok.

Kitartást! Nem érdemled meg, hogy az egész életed sanyarú legyen!

Ha kudarc is, fel ne add! Akkor az nem volt a te utad!

Sok boldogságot kívánok!

2013. nov. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy mersz pályázni a végzettségednek megfelelő pozícióra!Ha tényleg jó végzettséged van,akkor felvesznek és meglátod az önbizalmat ad majd..A férfiakkal való probléma pedig úgy elkerülhető,hogy nem foglalkozol a témával,mert valaki majd biztos nyitni fog feléd(lehet most is próbálkozik valaki),te meg majd mint dolgozó,fiatal nő nagyobb önbizalommal nyílsz meg előtte..
2013. nov. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erőt kell venned magadon. Engem nem vertek, anyukám szeretett (és most is), de a szüleim hamar elváltak. Nem tudom, hogy ez valami családi átok, vagy mi, de a családom nőtagjai egyedül tengetik az életüket. A nagyapám meghalt, amikor anyu két éves volt, a nagynéném meg hat. Nagyanyám egyedül nevelte fel őket, vitte a gazdaságot, úgyhogy kemény asszony volt. Ennek megfelelően élt, nem tűrt ellentmondást semmiben. Én ennek tulajdonítom, hogy a nagynénémnek soha nem volt normális kapcsolata, az évek folyamán egyre magának valóbb lett, a halála előtt ő ápolta nagyanyámat, azóta nyugdíjas. De teljesen gátlásos, ritkán mozdul ki még a boltba is. Anyuval ketten élnek egy házban, ami gyakorlatilag egy nagy kaki, mert a mama nem engedett meg rajta semmi felújítást, emlékszem gyerekkoromból, hogy a gáz bevezetése is csak nagy harcok útján sikerült. Anyu ugye elvált, de gyanítom, hogy ebben is a mama keze volt, gyerekkoromban számtalanszor megkaptam tőle, hogy pont olyan van, mint az apád. Amikor már nagyobb lettem, akkor meg pláne, napi szinten martuk egymást. Anyu pedig nem mert ellenkezni az anyjával. Bennem is mindig sok gátlás volt, ha el kellett mennem a boltba, előre átgondoltam, hogy mit mondjak, volt, hogy azért nem mertem valamit elintézni, mert egyszerűen nem mertem megszólalni. Amikor iskolás voltam, akkor is, ha nem szólítottak fel magamtól soha nem mondtam a helyes választ a kérdésekre, pedig tudtam. Nos, elhatároztam, hogy én így nem fogok élni. Talán mára jutottam el addig, hogy gátlás nélkül merek beszélni emberekkel, ügyet intézni, bárkit felhívni telefonon. Párt is találtam, 16 éve vagyok együtt, a most már férjemmel, két gyerekünk van. Abban hogy kinyíltam, nyitottam a világ felé, sokat segített a munka, hiszen napi szinten emberekkel kellett kommunikálnom, s mielőtt szülni jöttem, kétszer is elismerték a munkámat. Azonban látom, hogy a nagynéném egyre inkább hasonlít a mamára, egy az egyben, mintha őt látnám, semmi nem jó neki, mindenkit ugráltatni akar, azt hiszi, hogy mindig az a jó, amit ő kitalál. Azt nem mondanám, hogy rossz ember, mert segítőkész, de abszolút merev és ez egyre rosszabb lesz, ahogy öregszik. Anyu meg ugrál neki. Szóval csak magad tudsz változtatni, tudom, hogy nehéz, de kis lépésekkel próbálkozz. Önbizalom, ha valakinek nem vagy elég jó, majd másnak az leszel.
2013. nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!