Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a párom családjával? Egyáltalán próbáljam ezt velük megbeszélni?

Figyelt kérdés
Nem túl jó egymással a kapcsolatuk (pont a viselkedésük miatt), de néha azért összefutnak beszélgetni egyet és sajnos néha még 1-2 hétig hívogatják is egymást telefonon. Ilyenkor a párom teljesen kifordul magából és átveszi a stílusukat. Mindenre megjegyzést tesz, beszól, szenved, hogy munkába kell mennie, szenved, hogy nem hagyjuk itthon pihenni stb. Mintha nem is a párom lenne, csak valami idegbeteg idióta, aki a bőrébe bújt. A családja ráadásul pontosan tudja, hogy milyen hatással vannak rá és főleg a testvérei kihasználják az alkalmat, hogy a kapcsolatunkat kikezdjék. Nagyon elegem van ebből. Nem is tudom, hogyan tudnám erről leszoktatni. Vele már többször beszéltem, de amikor a hatásuk alatt van, nem érzi át, hogy milyen bántón, gorombán és felelőtlenül tud viselkedni.
2013. nov. 27. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi értelme velük beszélni, hiszem amint írod, a kapcsolatotokat próbálják kikezdeni.


Esetleg vedd fel ahogy ilyenkor viselkedik és mutasd meg neki.


Gyerekek vannak?

2013. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen általános kérdésre csak nagyon álalános válaszok várhatók.
2013. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sokkal konkrétabban nem tudom leírni, mert ilyenkor minden baja van és semmi sem jó, kezdve azzal, hogy rosszul aludt, kényelmetlen a matrac, hideg a papucsa, túlpörkölték a kávét és én meg túl sokáig főztem, a kenyér rágós, a szalámi száraz, a felvágott rossz ízű, nincs kedve munkába menni, ennyi pénzért nem éri meg kikelni az ágyból stb. és ez folytatódik egész nap. A gyerekek idegesítik, elrontottuk velük az életünket...

Ha viszont nem találkozik a rokonaival, akkor vidám, mindenben meglátja a jót, mindenkihez van egy kedves szava, a gyerekekkel pedig fél napokra el tud menni sétálni, csavarogni, játszótérre, cukrászdába, kirándulni. Mintha nem is ugyanaz az ember lenne. Utólag tisztában van vele, hogy hogyan viselkedett, de akkor nincs. Ez a dilis időszak kb 1 hét szokott lenni, de tovább tart, ha még hívogatják is egymást.

2013. nov. 27. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!