Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt még valaki, aki nem...

Van itt még valaki, aki nem várja a karácsonyt és a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Alapjáraton szeretem ezeket az ünnepeket, de az utóbbi évek nem teltek valami jól, mert a magányosságom mindent elrontott, ráadásul a családommal se jövök ki. Úgy szokott lenni, hogy 24-én és 25-én csak a szűk család van együtt. Ez elég unalmas szokott lenni, mert csak ülnöm kell csendben végig, meg se szólalhatok, mert minden egyes megnyilvánulásom bosszantja őket, nem tudom, miért, pedig nem is vagyok se szemtelen, se pofátlan, se bunkó. Úgyhogy ez rém unalmas lesz. 26, vagy 27, vagy 28, valamelyik nap pedig az egész nagy család összegyűlik. Ez izgalmasabb, de az az igazság, hogy csak egy ember van, akit szeretek közülük, vagyis 2 volt a nagymamámmal, de ő meghalt sajnos. Arra az egy emberre meg nem akarok ráakaszkodni egész estére. Viszont a többiekről, unokatesókról és nagybácsikról, nagynénikről meg kiderült, hogy lenéznek. Ezt most tudtam meg. Azért néznek le, mert gyerekkoromban gondok voltak velem, nem voltam teljesen "egészséges" gyerek, nagyon vad és rossz voltam, anyám ettől kikészült és sajnálták anyámat. Apámat se szeretik, de neki nem mutatják. Viszont így már értem, hogy évek óta, amióta néha összejön a nagy család, miért nem beszélget velem soha senki és miért ráz le mindenki. Senki nem partner, ha odamegyek beszélgetni. Pár mondatot kibírnak velem, de utána leráznak. Ilyenkor kellemetlenül érzem és szégyellem magam, úgyhogy általában egyedül ücsörgök ott is és halálra unom magam. Ráadásul az unokatesóim mind zárkózott, csendes emberek, akik még akkor se szólalnak meg, ha kérdezik őket, úgyhogy ők nem partnerek és sajnos le is néznek.Még az is, akinek ugyanolyan problémái voltak gyerekként, mint nekem.

Szóval kezdek úgy lenni ezzel az egész karácsonnyal, hogy nagyon nem várom. Ráadásul már elmaradt a barátok nagy része, alig maradt barátom, én pedig szeretem a nagy társaságot és a nyüzsgő életet körülöttem, viszont ez most sajnos nem lesz idén, meg már tavaly se volt. Így nagyon úgy néz ki, szilveszterkor se lesz programom. Most valahogy annyira nincs kedvem az ünnepekhez, pedig alig vártam a karácsonyt és a szilvesztert minden évben...most meg inkább a januárt várom, amikor mindenki elkezd dolgozni, meg suliba járni. Na, ilyen még nem volt velem. Sőt már tavaly is örültem, amikor lebontották a karácsonyfát. Van még valaki így?



#karácsony #halálunalmas
2013. nov. 28. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

ezt nagyon rossz volt végig olvasni,és nagyon sajnállak.

nem tudnád anyukáddal ezt megbeszélni? elmondani ezeket az érzéseket..?

2013. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%

Mikor összejön a család akkor írj nekik egy levelet és ha Te nem tudod felolvasni akkor kérj meg valakit, hogy tegye meg helyetted és írd le ezeket az érzéseket.

Levél végére, ha ennyire emberszámba se vesztek akkor inkább karácsonyi időszakra elmegyek, de a kínzásomnak semmi értelme.

Ennyi. És, ha utána is lesz@rn@k, mert kamaszként rossz meg eleven voltál és nem tudják ezt elnézni Neked, akkor megmondod, hogy eleged van ebből, most írtad le mi ami bánt és le se tojják innentől egyik se a családod! Hidd el ez szíven fogja őket ütni! Ha van nekik. Ha nincs akkor ott is kell hagyni őket. Korod, nemed?

2013. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Miért érzed azt, hogy lenéznek? Vagy azt, hogy idegesítőek a megnyilvánulásaid?

Ami a múltban történt, sajnos nem megváltoztatható, de a jelenedet és a jövődet te alakítod. Próbálj beszélni a problémádról olyan családtaggal, aki közel áll hozzád. Légy őszinte, mondd el mit érzel, nincs ebben semmi szégyellni való! Bízom benne, hogy találtok megoldást a problémádra.

2013. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek én is, de én azért, mert nemrég ért véget egy hosszú évekig tartó párkapcsolatom. Minden évben a barátom családjánl töltöttem a Karácsonyt, nagyon jó, családias hangulatban, Szilveszterkor is mindig együtt voltunk. A szüleimmel fogok Karácsonyozni. Mármint semmi hangulatom az egészhez, de itthon leszek. Szilveszterkor valószinű egyedül leszek, vagy a szüleimmel, esetleg egy barátnőmmel kettesben, mert a barátaim mind szétszórva élnek a világban újabban, nincs itthon szinte senkim sem. Régebben nagy bulikhoz, társasághoz voltam szokva, amig nem itthon laktam. Igy semmi kedvem ezekhez az eseményekhez, én is alig várom januárt. Rendesen beleborzongtam most abba, hogy elgondoltam egyedül fogok itthon üldögélni Szilveszterkor. Nekem sem volt még ilyen. Neked hogyan alakult úgy, hogy nincsenek barátaid, akikkel Szilveszterkor lehetsz pl.?
2013. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Nagyobb városokban van nyilvános szilveszteri program. Ide elmehetsz, nem leszel egyedül.
2013. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
én utálom a karácsonyt, de azért mert már nem arról szól , amiről kellene hanem csak arról hogy ki mit vegyen karácsonyra a másiknak s tv-ben is csak az megy hogy akkor lesz mindenki boldog ha miden kütyüből a legjobb és a legújabb technológia lesz az övé, de szerintem ez baromság
2013. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Én megértelek, kérdező. Az én családom is siralmas, főleg ünnepekkor bolondulnak meg még jobban. Anyai nagyanyám az egész pereputtyával együtt utál minket, mert anyám csóróhoz ment hozzá és szegénységben nőttünk fel a testvéremmel, ott csak anyám hugának a családja számít sztárnak. Minket vagy meg se hívnak, vagy ha igen, akkor is hamar kiderül, hogy csak azért mert kell nekik valami (hiába mi vagyunk a szegényebb ág, mindig mi vettünk az öregeknek ezt-azt ha kellett, sosem a bezzegcsalád). A karácsony is csak a licitálásról szól, hogy ki mit vett, mit kapott, meg az utóbbi időben főleg az én becsmérlésemből, mert még nem mentem férjhez, bezzeg az unokanővérem levarrt valami gazdag pasit, és most várja tőle az első kölyköt, az igen, az karrier. Apám családjából már nem maradt senki, de ott is csak a nagymamámat szerettem, nagyapám egy alkesz, agresszív állat volt, és minden velük töltött karácsony arról szólt, hogy teátrálisan könyörgött megbocsátásért, mert az Úr aznap figyeli őt. Ha tehetem már a szűk családommal sem jövök összes semmilyen ünnepen, apám ugyanaz a frusztrált piás lett mint nagyfater volt, anyám meg egy idegroncs. A testvéremmel pedig egyszerűen csak elhidegültünk egymástól, sosem volt közös témánk, felnőttként sem járunk össze. Szóval a 24-e nálam mindig egyszemélyes program, a többi napon barátokhoz megyek, Szilveszterkor úgyszintén, bár az utóbbi 3 évben sikerült úgy időzíteni, hogy mindig beteg vagyok olyankor. Viszont a karácsonyi hangulatot egyedül is szeretem, fát is mindig állítok, szóval magával az ünneppel semmi bajom. Akinek meg az anyagiakról szól, ott sem az ünnepben van a hiba, hanem az emberekben akikkel körülveszi magát.
2013. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Imádom a Karácsony és Szilveszter közötti időszakot - vagyis imádtam! Mindig tökéletesen teltek az ünnepek a családunkban. Idén nyáron külföldre költöztem, ez lesz az első karácsonyom távol a családomtól. Bár a férjem itt van velem, sajnos így sem tudja feledtetni ez a szörnyű érzést, amit érzek! Ráadásul idén az ünnepek munkával fognak telni, mert vendéglátásban dolgozom :(
2013. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. A családunk két részre van oszolva az elvált szüleink miatt. A két rész gyűlöli egymást és mi vagyunk csak tesómmal az összekötő kapocs. Anyámékkal élek és ott nagyon szép és jó a karácsony. Bár néha bírnak hülyeségeket beszélni. Viszont mikor másnap át kell menni apukámékhoz és az ottani rokonsághoz az maga a pokol. Ott utálnak engem és tesómat. Mi se szeretünk ott lenni és ők se szeretik ha ott vagyunk, de mindenki mosolyog, mert muszáj. Megkapjuk a legolcsóbb ajándékot amit lehetett venni. Ezzel nem az ára a baj hanem hogy "nesze bammeg" stílusban vágják hozzánk. Szerintem én erre a napra inkább világgá megyek....

A szilveszter meg a kedvenc ünnepem, mert sok hülye haverom van akikkel végig pírozzuk az egészet :D

2013. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jelen. :) Én sem szeretem a karácsonyt. Egy nyűgnek élem meg, amikor újra-és újra szembesülök azzal, hogy a családom nem egy összetartó, viszont nehézségekkel küszködő család.

Nincs semmi perspektívájuk, viszont ami van az a nagy munkanélküliség. Még egy kisebb ajándékot sem veszünk egymásnak. Miből? :( Én újabban külföldön élek, harcolok hogy nekem legalább legyen jövőm, és próbálok segíteni az otthoniaknak. De egy fecske nem csinál nyarat, egy ember nem tud kihúzni a gödörből 3 másikat.. ezekkel a dolgokkal szoktam szembesülni, ezen gondolkozom el sokszor. A szilveszter meg...hmm..egyébként sem hat meg annyira, mindegy hol vagyok. De akkor is általában a családot szoktam sajnálni.

2013. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!